Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Birgitta Holmgren

Sök kontaktuppgifter till Birgitta Holmgren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Birgitta Holmgren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Birgitta Holmgren medverkat i ( 8 st. ):

Överprövningsutredningen (S 2013:15) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Överprövningsutredningen (S 2013:15)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-11-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:105, dir. 2014:63 och dir. 2014:154
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:12 Överprövning av upphandlingsmål m.m.
Medverkande :
Särskild utredare : Christer Sjödin, f.d. kammarrättslagman, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-03-02
Expert : Torbjörn Andersson, professor, fr.o.m. 2014-03-03
Expert : Charlotte Brunlid, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Ulrica Dyrke, jurist, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Åsa Edman, kansliråd, fr.o.m. 2014-02-03 t.o.m. 2014-12-15
Expert : Anna Ekberg, enhetschef, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Gunilla Ericsson, kammarrättsråd, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Olof Erixon, jur.kand., fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Birgitta Holmgren, lagman, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Daniel Johansson, processråd, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Magnus Ljung, förbundsjurist, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Martin Magnusson, avtalscontroller, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Pernilla Samuelsson, affärsjurist, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Jonatan Wahlberg, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2014-02-03
Expert : Eva Zawiska-Önnertson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2014-02-03
Sekreterare : Åse Nevhage, fr.o.m. 2014-01-13 t.o.m. 2015-03-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:12 Överprövning av upphandlingsmål m.m. [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Veterinärutredningen (Jo 2005:04) [ Avslutad 2007 ] [ Expert ]
Veterinärutredningen (Jo 2005:04)
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-06-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:71
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:24 Veterinär fältverksamhet i nya former
Medverkande :
Särskild utredare : Bo Jonsson, generaldirektör, fr.o.m. 2005-09-06
Sakkunnig : Harriet Falck Rehn, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Peter Brådenmark, avdelningschef, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Leif Denneberg, chefsveterinär, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Sten-Olof Dimander, veterinär, fr.o.m. 2006-02-13
Expert : Anders Engvall, generaldirektör, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Mikael Fälth, leg. veterinär, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Monica Helander, ämnesråd, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Birgitta Holmgren, vice ordförande, fr.o.m. 2005-12-05 t.o.m. 2006-05-03
Expert : Susanne Jansson, enhetschef, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Evamari Lewin, veterinär, fr.o.m. 2006-06-08
Expert : Christina Lindgren, veterinärinspektör, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Gun-Marie Pettersson, länsråd, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Lars-Erik Staber, distriktsveterniär, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Per-Arne Sundbom, konkurrensråd, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Catarina Svensson, professor, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Björn Swenson, leg. veterinär, fr.o.m. 2005-12-05
Expert : Karin Östensson, förbundsordförande, fr.o.m. 2005-12-05
Sekreterare : Olle Högrell, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2007-04-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:24 Veterinär fältverksamhet i nya former [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om utvärdering av vissa förändringar i tingsrättsorganisationen (Ju 2002:11) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
Utredningen om utvärdering av vissa förändringar itingsrättsorganisationen (Ju 2002:11)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-05-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:69 och dir. 2002:126
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:5 Förändringar i tingsrättsorganisationen
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Eriksson, generaldirektör, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Ulf Arvidsson, planeringsdirektör, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Birgitta Holmgren, enhetschef, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Anders Kjaersgaard, bitr. länspolismästare, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Anne Ramberg, generalsekreterare, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Kia Andreasson, f.d. led. av riksdagen /mp, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Jan Ertsborn, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Jeppe Johnsson, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Rangwi Marcelind, led. av riksdagen /kd, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2002-12-18
Göran Norlander, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Yvonne Oscarsson, f.d. led. av riksdagen /v, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Gunnel Wallin, f.d. led. av riksdagen /c, fr.o.m. 2002-11-05 t.o.m. 2003-01-31
Sekreterare : Johan Sjöö, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-09-16 t.o.m. 2003-02-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Beredningen för rättsväsendets utveckling (Ju 2000:13) [ Avslutad 2006 ] [ Sakkunnig ]
Beredningen för rättsväsendets utveckling (Ju 2000:13)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-12-07
Direktiv för beredningen, se dir. 2000:90, dir. 2001:61 och dir. 2003:145
Beredningen skall senast före utgången av år 2003 redovisa det vid dettatillfälle aktuella läget inom rättsväsendet för de frågor som ankommer påberedningen samt en plan för det fortsatta arbetet.Beredningen skall redovisa uppdraget senast den 31 december 2005(Dir. 2003:145). Det står beredningen fritt att redovisa uppdraget idelbetänkandenUppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:59 Snabbare lagföring 1 - Några förslag till förenklingar - delbetänkande
SOU 2001:93 Snabbare lagföring 2 - Förenklad brottsutredning - delbetänkande
SOU 2002:44 Snabbare lagföring 3 - Snatteribrott - delbetänkande
SOU 2002:45 Snabbare lagföring 4 - Ett snabbförfarande för brottmål - delbetänkande
SOU 2003:74 Ökad effektivitet och rättssäkerhet i brottsbekämpningen - delbetänkande
SOU 2003:114 Läget i rättsväsendet och förslag till fortsatta reformer inom brottsutredningsverksamheten m.m. - delbetänkande
SOU 2005:38 Tillgång till elektronisk kommunikation i brottsutredningar m.m. - delbetänkande
SOU 2005:84 En ny uppgifts- och ansvarsfördelning mellan polis och åklagare - delbetänkande
SOU 2005:117 Ett effektivare brottmålsförfarande - några ytterligare åtgärder - slutbetänkande
Medverkande :
Ordförande : Anders Eriksson, generaldirektör, fr.o.m. 2000-12-07 t.o.m. 2006-02-28
Ledamot : Lars Eklycke, lagman, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2006-02-28
Ledamot : Lotty Nordling, ordförande och chef för Allmänna reklamationsnämnden, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2006-02-28
Sakkunnig : Lars Dahllöf, expeditionschef, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-08-31
Sakkunnig : Anders Danielsson, länspolismästare, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Birgitta Holmgren, enhetschef, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Thomas Rolén, generaldirektör, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2005-11-30
Sakkunnig : Krister Waern, överåklagare, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Nils Öberg, expeditionschef, fr.o.m. 2005-04-07 t.o.m. 2005-11-30
Expert : Gudrun Antemar, generaldirektör, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2005-11-30
Expert : Björn Ericson, överåklagare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-11-30
Expert : Peter Fitger, professor, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-11-30
Expert : Lars-Åke Johansson, bitr. chefsjurist, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-05-31
Expert : Peter Tjäder, polismästare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-11-30
Expert : Lars Trägård, chefsrådman, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2005-05-31
Expert : Birgitta Trägårdh, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-11-30
Kia Miljöpartiet Andreasson, de Gröna, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Viviann Centerpartiet Gerdin, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2004-03-02
Maria Socialdemokraterna Hassan, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Bengt-Anders Moderata Samlingspartiet Johansson, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Niclas Socialdemokraterna Lindberg, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Ragnwi Kristdemokraterna Marcelind, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Rolf Vänsterpartiet Olsson, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Gunnel Centerpartiet Wallin, fr.o.m. 2004-03-03 t.o.m. 2005-05-31
Christer Folkpartiet Winbäck, liberalerna, fr.o.m. 2004-02-06 t.o.m. 2005-05-31
Sekreterare : Ulrika Geijer, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2006-02-28
Sekreterare : Per Lagerud, ämnesråd, fr.o.m. 2000-12-07 t.o.m. 2006-02-28
Sekreterare : Ulrika Lindsö, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2001-01-08 t.o.m. 2001-08-31
Sekreterare : Johan Sjöö, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2003-08-31
Sekreterare : Birgitta Trägårdh, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2000-12-07 t.o.m. 2004-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

1999 års patentprocessutredning (Ju 1999:12) [ Avslutad 2001 ] [ Expert ]
1999 års patentprocessutredning (Ju 1999:12)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-03-31
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:28
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:33 Patentprocessen m.m.
Medverkande :
Särskild utredare : Eskil Persson, f.d. patenträttsråd, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-04-03
Sakkunnig : Malin Bonthron, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-06-22 t.o.m. 2001-04-03
Sakkunnig : Margareta Gårdmark-Nylén, kansliråd, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2001-04-03
Sakkunnig : Lars-Gunnar Lundh, kansliråd, fr.o.m. 2000-02-21 t.o.m. 2001-04-03
Sakkunnig : Ragnar Palmkvist, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2000-02-20
Expert : Marie Eriksson, enhetschef, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2000-02-13
Expert : Heléne Fagerlin, patentombud, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Ingrid Forsström, rådman, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 1999-10-05
Expert : Örjan Grundén, advokat, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Birgitta Holmgren, chefsjurist, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2000-05-22
Expert : Per Holmstrand, chefsjurist, fr.o.m. 2000-02-14 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Alf Linder, patenträttsråd, fr.o.m. 1999-12-21 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Jörgen Nilsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-05-23 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Tomas Norström, rådman, fr.o.m. 1999-10-06 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Ann-Charlotte Söderlund, advokat, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2001-04-03
Expert : Lennart Törnroth, patenträttsråd, fr.o.m. 1999-09-21 t.o.m. 2001-04-03
Sekreterare : Lars Henriksson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-04-03
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:28 Patentprocessen m.m.

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:33 Patentprocessen m.m. [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om uppehållstillstånd vid adoption (UD 1999:01) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]
Utredningen om uppehållstillstånd vid adoption (UD 1999:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-10-07
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:67
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Ulla Fredriksson, f.d. överdirektör, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Ulrika Beergrehn, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Peter Enander, ordförande, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Ingela Fridström, kansliråd, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Birgitta Holmgren, chefsjurist, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Rigmor Långström, expert, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Lars-Bertil Svensson, byrådirektör, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-04-30
Sekreterare : Monica Felding, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-11-01 t.o.m. 2000-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:67 Uppehållstillstånd vid adoption

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:32 Uppehållstillstånd för adopterade [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om handläggning av ungdomsmål (Ju 1998:01) [ Avslutad 1999 ] [ Expert ]
Utredningen om handläggning av ungdomsmål (Ju 1998:01)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-04-16
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:29.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:108 Handläggning av ungdomsmål - en utvärdering av 1995 års ungdomsmålsreform
Medverkande :
Särskild utredare : Staffan Levén, hovrättslagman, fr.o.m. 1998-04-15 t.o.m. 1999-10-31
Expert : Ingelöv Bruder, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-06-30
Expert : Stina Holmberg, projektchef, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-09-30
Expert : Birgitta Holmgren, chefsjurist, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 1999-09-30
Expert : Bo Hägglund, kriminalkommissarie, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-09-30
Expert : Peter Lindström, forskare, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-09-30
Expert : Tomas Rothpfeffer, advokat, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-09-30
Expert : Erik Sternbeck, chefsåklagare, fr.o.m. 1998-06-18 t.o.m. 1999-09-30
Sekreterare : Karin Jungerfelt, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-05-01 t.o.m. 1999-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1998:29 Handläggningen av ungdomsmål

1995 års domstolskommitté (Ju 1995:05) [ Avslutad 1998 ] [ Sekreterare ]
1995 års domstolskommitté (Ju 1995:05)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1998
Direktiv för se dir. 1995:102, dir. 1997:50. och dir. 1998:22
Utredningen har avgett :
SOU 1998:88 Domaren och Beredningsorganisationen - utbildning och arbetsfördelning. Kommittén beräknas avsluta sitt arbete den 29 juni 1998.
Medverkande :
Ordförande : Bertil Hübinette, generaldirektör, fr.o.m. 1995-10-27 t.o.m. 1998-11-30
Ledamot : Kia Andreasson, led. av riksdagen /mp, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Claes Beyer, advokat /f, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Ann-Marie Fagerström, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Per Erik Granström, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Jan Hellman, pol. sekreterare /s, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Ulla-Britt Johansson, kommunalråd /s, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Aina Jonsson, socionom, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Veronica Jonsson, kamrer /c, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Göran Magnusson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Helena Streiffert, jur.kand. /kds, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Ove Svensson, rådman /v, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Ledamot : Krister Thelin, hovrättsråd /m, fr.o.m. 1995-11-24 t.o.m. 1998-06-30
Sakkunnig : Bo Broomé, hovrättspresident, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-06-30
Sakkunnig : Hans-Erik Jonasson, lagman, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-06-30
Sakkunnig : Björn Orrhede, kammarrättspresident, fr.o.m. 1996-02-15 t.o.m. 1998-06-30
Sakkunnig : Kjell Persson, lagman, fr.o.m. 1995-11-29 t.o.m. 1998-06-30
Sakkunnig : Carina Stävberg, departementsråd, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Susanne Billum, chefsjurist, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1996-08-31
Expert : Göran Björlin, advokat, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Maria Bredberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-04-22 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Meijt Cederdahl, byråsekreterare, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Sigurd Heuman, lagman, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Janåke Kvennberg, lagman, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Anna-Karin Lundin, hovrättspresident, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Bertil Nordblom, budgetchef, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-11-25
Expert : Solveig Riberdahl, bitr. riksåklagare, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Stefan Rubenson, departementsråd, fr.o.m. 1996-02-06 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Katarina Wingqvist, rådman, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Eva Årestad-Rosberg, polisintendent, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1998-06-30
Expert : Helén Ängmo, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-02-06 t.o.m. 1997-04-21
Sekreterare : Susanne Bagge, jur.kand., fr.o.m. 1996-01-01 t.o.m. 1996-12-31
Sekreterare : Birgitta Holmgren, hovrättsråd, fr.o.m. 1995-11-01 t.o.m. 1998-12-31
Sekreterare : Staffan Lind, hovrättsassessor, fr.o.m. 1995-08-14 t.o.m. 1995-12-31
Sekreterare : Torbjörn Nordenson, hovrättsråd, fr.o.m. 1996-10-01 t.o.m. 1998-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman