Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sonja Hjorth

Sök kontaktuppgifter till Sonja Hjorth på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sonja Hjorth

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Sonja Hjorth medverkat i ( 5 st. ):

Gymnasiekommittén 2000 (U 2000:06) [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]
Gymnasiekommittén 2000 (U 2000:06)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-05-04
Direktiv för kommittén, se dir. 2000:35, dir. 2001:8 och dir. 2002:8
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:120 Åtta vägar till kunskap En ny struktur för gymnasieskolan
Medverkande :
Ordförande : Jan Björkman, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-05-12 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Britt-Marie Danestig, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Erik A. Egervärn, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Mats Gerdau, kommunalråd, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Ulla-Britt Hagström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Agneta Lundberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Marianne Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Ulf Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2002-06-02
Ledamot : Patrik Waldenström, utbildningschef, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Ledamot : Kent Waltersson, fr.o.m. 2000-06-20 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Helena Carlestam, utredare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2002-01-27
Sakkunnig : Ernst Erik Ehnmark, utredare, fr.o.m. 2001-02-05 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Metta Fjelkner, förbundsordförande, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2001-02-04
Sakkunnig : Kristoffer Haglund, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Lars-Åke Henriksson, ombudsman, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Sune Hilstad, verkst. direktör, fr.o.m. 2002-01-28 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Margareta Nygren, expert, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Mattias Schain, förbundsordförande, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Marcus Strömberg, affärsområdeschef, fr.o.m. 2000-09-25 t.o.m. 2001-06-29
Sakkunnig : Mats Söderberg, sekreterare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Sakkunnig : Karin Torneklint, skolprogramsansvarig, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Expert : Ann-Christine Bystedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2002-02-03
Expert : Anita Börlin, enhetschef, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Expert : Leif Davidsson, departementsråd, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Expert : Johan Höök, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2001-04-26
Expert : Eva Lindeblad, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2001-06-11 t.o.m. 2003-01-10
Expert : Anna-Kirsti Löfgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2001-03-25
Expert : Eva Nelfelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2002-11-30
Expert : Jonas Olofsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-03-26 t.o.m. 2003-01-10
Expert : Magnus Skåninger, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-02-04 t.o.m. 2003-01-10
Expert : Leif Strandberg, utredare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2003-01-10
Sekreterare : Sonja Hjorth, kansliråd, fr.o.m. 2000-05-22 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Peter Holmberg, utbildningsinspektör, fr.o.m. 2000-11-27 t.o.m. 2003-02-28
Sekreterare : Anna Westerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2003-01-31
Assistent : Lena Enstam, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-03-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:120 Åtta vägar till kunskap – en ny struktur för gymnasieskolan [ pdf |Paragraftecken ]
Kommittén för översyn av skollagen m.m. (U 1999:01) [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]
Kommittén för översyn av skollagen m.m. (U 1999:01)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-02-25
Direktiv för kommittén, se dir. 1999:15 och 2002:9
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:121 Skollag för kvalitet och likvärdighet med bilagedel
Medverkande :
Ordförande : Sven-Åke Johansson, f.d. skoldirektör, fr.o.m. 2000-10-10 t.o.m. 2003-01-31
Ordförande : Ulf P. Lundgren, generaldirektör, fr.o.m. 1999-03-15 t.o.m. 2000-10-09
Ledamot : Jan Björklund, skolborgarråd, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Torgny Danielsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Sigbrit Franke, universitetskansler, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Patrik Hansson, ordförande i barn- och ungdomsnämnden, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Eva Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Tomas Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-07-23
Ledamot : Solveig Lindström, kommunalråd, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Christina Ottosson, undervisningsråd, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Mats Pertoft, ekonom, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Christer Romilson, förbundsordförande, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Margit Viklund, politisk sekreterare, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : , Wadman, Per 1:e vice förbundsordföranden, fr.o.m. 2000-07-24 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Henrik Westman, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Ledamot : Ingmari Åberg, förskollärare, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunniga : Ragnar Eliasson, skolråd, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunniga : Louise Fernstedt, sektionschef, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunnig : Johan Höök, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-05-08 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunnig : Charlotte Lenman, jurist, fr.o.m. 2000-03-27 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunniga : Annica Lindblom, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-01-13
Sakkunnig : Eva Nelfelt, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-10-04 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunniga : Annika Nyström Karlsson, ombudsman, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2002-12-16
Sakkunniga : Barbro Rosensvärd, kansliråd, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-07
Sakkunniga : Anna Westerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 1999-10-03
Sakkunniga : Helen Westlund, jurist, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-03-26
Sakkunnig : Annika Åkerlind, ämnesråd, fr.o.m. 2002-03-12 t.o.m. 2002-12-16
Expert : Ewa Durhán, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-09-10 t.o.m. 2002-12-16
Expert : Anneli Eriksson, undervisningsråd, fr.o.m. 2000-11-13 t.o.m. 2002-12-16
Expert : Ingegärd Hilborn, förbundsjurist, fr.o.m. 2000-12-12 t.o.m. 2001-11-05
Expert : Karl-Ivar Hultcranzt, undervisningsråd, fr.o.m. 2000-11-13 t.o.m. 2002-12-16
Expert : Ingrid Lindskog, kansliråd, fr.o.m. 2001-09-10 t.o.m. 2002-12-16
Expert : Barbara Martin Korpi, ämnesråd, fr.o.m. 2001-09-10 t.o.m. 2002-12-16
Expert : Frank Nordberg, chefsjurist, fr.o.m. 2000-11-13 t.o.m. 2002-05-01
Huvudsekreterare : Carl Norström, kammarrättsråd (avliden), fr.o.m. 1999-05-20 t.o.m. 2001-10-17
Sekreterare : Claes-Göran Aggebo, undervisningsråd, fr.o.m. 1999-08-01 t.o.m. 2000-04-16
Sekreterare : Ingegärd Hilborn, förbundsjurist, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2003-01-31
Sekreterare : Sonja Hjorth, kansliråd, fr.o.m. 1999-09-13 t.o.m. 2000-05-21
Sekreterare : Monica Sylvan, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1999-07-05 t.o.m. 2003-03-31
Sekreterare : Lars Werner, f.d. hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2002-09-30
Expert : Östen Fredriksson, undervisningsråd, fr.o.m. 2000-04-01 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Jan Lindberg, undervisningsråd, fr.o.m. 2000-04-01 t.o.m. 2002-12-31
Assistent : Anna Florell, fr.o.m. 1999-08-01 t.o.m. 2002-06-30
Assistent : Malin William-Olsson, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2003-03-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:15 Översyn av skollagen, m.m.

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:121 Skollag för kvalitet och likvärdighet [ pdf |Paragraftecken ]
Kommittén om lärarutbildningen (U 1997:07) [ Avslutad 1999 ] [ Huvudsekreterare ]
Kommittén om lärarutbildningen (U 1997:07)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-03-04
Direktiv för kommittén, se dir. 1997:54. och dir. 1998:47
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:63 Att lära och leda - slutbetänkande maj 1999.
Medverkande :
Ordförande : Jan Björkman, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-30
Ledamot : Margareta Andersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Siri Dannaeus, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Christa Löwl, kommunalråd, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Ulf Melin, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Ewa Samuelsson, rektor, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Thomas Strand, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Nils-Erik Söderqvist, gymnasielärare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Göran Tollbäck, gymnasielärare, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Patrik Waldenström, utbildningschef, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1999-06-14
Ledamot : Ingegerd Wärnersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1997-05-15 t.o.m. 1998-11-18
Sakkunnig : Agneta Bladh, generaldirektör, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1998-10-25
Sakkunnig : Bengt Börjesson, professor, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1999-06-14
Sakkunnig : Olle Holmberg, områdesrektor, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 0199-06-14
Sakkunnig : Ingrid Lindskog, sekreterare, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1997-11-07
Sakkunnig : Ulf P. Lundgren, generaldirektör, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1999-06-14
Sakkunnig : Mariann Samuelson, fil.dr., fr.o.m. 1998-10-26 t.o.m. 1999-06-14
Sakkunnig : Marianne Wedin, sekreterare, fr.o.m. 1997-11-08 t.o.m. 1999-06-14
Expert : Charlotta Gustafsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1998-04-28
Expert : Myrna Smitt, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1999-06-14
Expert : Sofia Wallström, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-04-29 t.o.m. 1999-06-14
Expert : Ann-Katrin Wirén, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-09-01 t.o.m. 1999-06-14
Huvudsekreterare : Jöran Rehn, utbildningsledare, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1999-06-30
Huvudsekreterare : Sonja Hjort, kansliråd, fr.o.m. 1997-09-16 t.o.m. 1999-09-12
Sekreterare : Mikael Alexandersson, universitetslektor, fr.o.m. 1998-01-15 t.o.m. 1999-07-31
Assistent : Berit Jigvall, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1999-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Ungdomspolitiska kommittén (C 1995:10) [ Avslutad 1997 ] [ Expert ]
Ungdomspolitiska kommittén (C 1995:10)
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1995:154 och dir. 1996:124. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Åke Gustavsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-05-06 t.o.m. 1997-04-30
Ordförande : Sture Nordh, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-01-18 t.o.m. 1996-03-31
Vice ordförande : Nalin Baksi, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-01-18 t.o.m. 1996-04-15
Ledamot : Lage Andréasson, ordförande, fr.o.m. 1997-02-10 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Mikael Berglund, skolstyrelseordförande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-03
Ledamot : Elisabeth Brandt, ungdomssekreterare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Lotta Byqvist, stabschef, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-06-04
Ledamot : Veronica Ekström, politisk sekreterare, fr.o.m. 1997-02-10 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Fredrik Elmgren, ingenjör, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-02-09
Ledamot : Carolina Engman, projektledare, fr.o.m. 1996-09-01 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Amanda Grönlund, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-06-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Kristina Hansson, ordförande i centerns, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Britt-Marie Häggström, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Thomas Idergard, ordförande i moderata, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Ingrid Jerneck, projektledare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-08-31
Ledamot : Staffan Kuylenstierna, studerande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Leif Linde, generaldirektör, fr.o.m. 1996-12-16 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Annika Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Jesper Strömbäck, studerande, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Ledamot : Kerstin Wigzell, generaldirektör, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-12-01
Ledamot : Mathias Åström, studerandeombudsman, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Stig-Arne Bäckman, projektledare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Ulrika Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Sakkunnig : Gunilla Thorgren, pol. sakkunnig, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1996-04-15
Sakkunnig : Mats Trondman, fil.dr, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Staffan Eklund, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-03-05 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Mari Grahn, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Eva Hedman, enhetschef, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1996-04-30
Expert : Sonja Hjort, kansliråd, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Eva Lindhé, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Expert : Leif Svensson, länsråd, fr.o.m. 1996-06-10 t.o.m. 1997-04-30
Sekreterare : Anna Aspegren, fr.o.m. 1996-05-24 t.o.m. 1997-05-11
Sekreterare : Birger Sjöström, generaldirektör, fr.o.m. 1996-04-01 t.o.m. 1997-02-28
Adrienne Sörbom, fil.kand, fr.o.m. 1996-06-17 t.o.m. 1997-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:40 Unga & arbete [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 1997:71 Politik för unga [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommittén (U 1994:02) om utvecklingen i gymnasieskolan [ Avslutad 1997 ] [ Sekreterare ]
Kommittén (U 1994:02) om utvecklingen i gymnasieskolan
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 1997
Utredningen har avgett :
SOU 1996:1 Den nya gymnasieskolan - Hur går det?
SOU 1997:1 Den nya gymnasieskolan - Steg för steg
SOU 1997:107 Den nya gymnasieskolan - problem och möjligheter - slutbetänkande Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Jan Björkman, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1994-11-11 t.o.m. 1997-09-15
Ordförande : Odd Eiken, statssekreterare, t.o.m. 1994-10-07
Ledamot : Iris Birath, sekreterare /v, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1994-12-01
Ledamot : Jan Björkman, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1994-11-10
Ledamot : Britt-Marie Danestig-Olofsson, led. av riksdagen /v, fr.o.m. 1995-12-02 t.o.m. 1997-09-15
Ledamot : Inger Davidson, led. av riksdagen /kd, fr.o.m. 1994-11-11 t.o.m. 1996-02-14
Ledamot : Gunnar Goude, led. av riksdagen /mp, fr.o.m. 1994-11-11 t.o.m. 1997-09-15
Ledamot : Lotta Edholm, led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1995-04-02
Ledamot : Ulla-Britt Hagström, f.d. led av riksdagen /kd, fr.o.m. 1996-02-15 t.o.m. 1997-09-15
Ledamot : Marianne Jönsson, f.d. led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1994-04-21
Ledamot : Stefan Kihlberg, f.d. led. av riksdagen /nyd, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1994-10-07
Ledamot : Christer Lindblom, f.d. led. av riksdagen /fp, fr.o.m. 1995-04-03 t.o.m. 1996-02-14
Ledamot : Ulf Melin, led. av riksdagen /m, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1997-09-15
Ledamot : Rolf Nordanskog, rektor /fp, fr.o.m. 1996-02-15 t.o.m. 1997-09-15
Ledamot : Fanny Rizell, led. av riksdagen /kd, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1994-10-07
Ledamot : Marie-Louise Rönnmark, socionom /s, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1997-09-15
Sakkunnig : Eva Edström-Fors, departementsråd, fr.o.m. 1995-09-01 t.o.m. 1997-09-15
Sakkunnig : Peter Holmberg, utbildningsdirektör, fr.o.m. 1995-06-02 t.o.m. 1997-09-15
Sakkunnig : Ulf P. Lundgren, generaldirektör, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1997-09-15
Sakkunnig : Boo Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1995-06-30
Sekreterare : Sonja Hjorth, kansliråd, fr.o.m. 1994-04-21 t.o.m. 1997-09-15
David Englund, f.d. avdelningsdirektör
Torpo Marjut
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman