: : :

Arbetsgruppen (U 1994:E) för svenskt deltagande i EG:s utbildningssamarbete för yrkesutbildning

Offentlig utredning under Utbildningsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Arbetsgruppen (U 1994:E) för svenskt deltagande i EG:s utbildningssamarbete för yrkesutbildning [ Avslutad 1995 ]

Offentlig utredning under Utbildningsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 31 st. ♀ 18 ♂ 13 ) :

Boo Sjögren  []  ( Ordförande )
Peter Strömberg  []  ( Vice ordförande )
Maud Carlsson  []  ( Ledamot )
Jan Edgren  []  ( Ledamot )
Ingar Gadd  []  ( Ledamot )
Gun-Britt Hansén  []  ( Ledamot )
Madeleine Harby  []  ( Ledamot )
Christina Hasselberg  []  ( Ledamot )
Karin Henriksson  []  ( Ledamot )
Lars-Åke Henriksson  []  ( Ledamot )
Peter Holmberg  []  ( Ledamot )
Torsten Kälvemark  []  ( Ledamot )
Maria Kärrman  []  ( Ledamot )
Lena Landgren  []  ( Ledamot )
Ulf W. Lundin  []  ( Ledamot )
Lucie Mandaus  []  ( Ledamot )
Roger Mörtvik  []  ( Ledamot )
Levi Svenningsson  []  ( Ledamot )
Barbro Jansson  []  ( Ledamot )
Kerstin Thoursie  []  ( Ledamot )
Eva-Maria Danvind  []  ( Ledamot )
Klas Lenberg  []  ( Ledamot )
Margareta Nygren  []  ( Ledamot )
Marta Olsson  []  ( Ledamot )
Kristina Ossvik  []  ( Ledamot )
Lennart Stenberg  []  ( Ledamot )
Britten Månsson-Wallin  []  ( Ledamot )
Berit Hörnqvist  []  ( Ledamot )
Sonja Hjorth  []  ( Ledamot )
Peter Mossfeldt  []  ( Ledamot )
Sven Salin  []  ( Ledamot )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Arbetsgruppen (U 1994:E) för svenskt deltagande i EG:s utbildningssamarbete för yrkesutbildning
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 1995
Medverkande :
Ordförande : Boo Sjögren, departementsråd, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Vice ordförande : Peter Strömberg, departementsråd, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Maud Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Jan Edgren, direktör, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Ingar Gadd, utredare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Gun-Britt Hansén, avdelningschef, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Madeleine Harby, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1995-03-26
Ledamot : Christina Hasselberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Karin Henriksson, expert, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Lars-Åke Henriksson, ombudsman, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Peter Holmberg, sekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Torsten Kälvemark, avdelningschef, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Maria Kärrman, expert, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Lena Landgren, överdirektör, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Ulf W. Lundin, utbildningsråd, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Lucie Mandaus, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Peter Mossfelt, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Britten MånssonWallin, kanslichef, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Roger Mörtvik, funktionär, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Sven Sahlin, utredningschef, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Levi Svenningsson, utbildningsdirektör, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Sonja Hjort, kansliråd, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Barbro Jansson, direktör, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Kerstin Thoursie, departementsråd, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Maud Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1995-03-27
Ledamot : Eva-Maria Danvind, ombudsman, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Berit Hörnquist, avdelningschef, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Klas Lenberg, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Margareta Nygren, handläggare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Marta Olsson, utredare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Kristina Ossvik, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Ledamot : Lennart Stenberg, områdeschef, fr.o.m. 1994-09-07 t.o.m. 1996-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman