Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ann-Cathrine Nilsson

Sök kontaktuppgifter till Ann-Cathrine Nilsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ann-Cathrine Nilsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Ann-Cathrine Nilsson medverkat i ( 7 st. ):

Utredningen om sjöfartens konkurrensförutsättningar (N 2010:01) [ Avslutad 2010 ] [ Huvudsekreterare ]
Utredningen om sjöfartens konkurrensförutsättningar (N 2010:01)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-02-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:2
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:73 Svensk sjöfarts konkurrensförutsättningar
Medverkande :
Särskild utredare : Jonas Bjelfvenstam, fr.o.m. 2010-01-14 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Tomas Brolin, kansliråd, fr.o.m. 2010-03-29 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Gunnar Eriksson, samhällsekonom, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Daniel Fahlander, handläggare, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-06-21
Expert : Martin Flack, analytiker, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Anders Hermansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Petra Herzfeld Olsson, kansliråd, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-06-28
Expert : Mirja Högström, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-06-29 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Henrik Isakson, enhetsråd, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Gunilla Malmlöf, ordförande, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Jaak Meri, avdelningschef, fr.o.m. 2010-07-05 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Kristian Seth, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Anna Svanestrand, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-06-29 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Göran Söderström, kansliråd, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-06-28
Expert : Anna Törnqvist, enhetschef, fr.o.m. 2010-01-28 t.o.m. 2010-10-28
Expert : Lars Wikström, enhetschef, fr.o.m. 2010-06-22 t.o.m. 2010-10-28
Huvudsekreterare : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2010-02-15 t.o.m. 2010-11-07
Sekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2010-03-15 t.o.m. 2010-10-31
Sekreterare : Peter Andersson, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-06-14
Sekreterare : Sandra Forsblad, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-06-14
Sekreterare : Karin Hansson, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2010-10-31
Sekreterare : Claes Unge, fr.o.m. 2010-02-01 t.o.m. 2010-10-27
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2010:73 Svensk sjöfarts konkurrensförutsättningar [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om inrättande av den nya myndigheten Trafikverket (N 2009:06) [ Avslutad 2010 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om inrättande av den nya myndigheten Trafikverket(N 2009:06)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-09-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:75
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Gunnar Malm, fr.o.m. 2009-09-03 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Ann-Therese Albertsson, chef för Verksamhetsstöd, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Lotta Brändström, chef för verksamsområde Stora Projekt, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Wiveca Dahl, chef för Personal, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Stefan Engdahl, chef för verksamhetsområde Investering, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Lena Erixon, chef för verksamhetsområde Samhälle, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Christer Hårrskog, chef för Kommunikation, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Charlotta Lindmark, chefsjurist och chef för Juridik och planprövning, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Katarina Norén, chef för verksamhetsområde Resultatenheter, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Lars-Åke Näslund, förhandlingschef, fr.o.m. 2009-11-06 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Caroline Ottoson, chef för Ekonomi och styrning, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Torbjörn Suneson, chef för Strategisk utveckling, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Ulf Söderström, förhandlingschef, fr.o.m. 2009-11-06 t.o.m. 2010-03-31
Sakkunnig : Björn Östlund, chef för verksamhetsområde Trafik, fr.o.m. 2010-02-02 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Anders Andersson, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Gunilla Glasare, direktör, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Curt Johansson, expert, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Ragnvald Paulsson, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Kristian Seth, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-10-01 t.o.m. 2010-03-31
Sekreterare : Thomas Nielsen, fr.o.m. 2009-09-28 t.o.m. 2010-03-31
Sekreterare : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2009-10-15 t.o.m. 2010-02-14
Huvudsekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2009-09-28 t.o.m. 2010-04-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2009:75 Inrättande av den nya myndigheten Trafikverket [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om inrättande av den nya myndigheten Trafikanalys (N 2009:07) [ Avslutad 2010 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om inrättande av den nya myndigheten Trafikanalys(N 2009:07)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-09-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:76
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Brita Saxton, fr.o.m. 2009-09-03 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Anders Andersson, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 2009-10-08 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Rebecca Hort, utredare, fr.o.m. 2009-10-08 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Maria Olsson, utredare, fr.o.m. 2009-10-08 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Ragnvald Paulsson, departementsråd, fr.o.m. 2009-10-08 t.o.m. 2010-03-31
Expert : Kristian Seth, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-10-08 t.o.m. 2010-03-31
Huvudsekreterare : Ingela Englund, fr.o.m. 2009-09-18 t.o.m. 2010-04-25
Sekreterare : Thomas Nielsen, fr.o.m. 2009-09-28 t.o.m. 2010-03-31
Sekreterare : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2009-10-15 t.o.m. 2010-02-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2009:76 Inrättande av den nya myndigheten Trafikanalys [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om den statliga regionala förvaltningen (Fi 2009:07) [ Avslutad 2012 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om den statliga regionala förvaltningen (Fi 2009:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-06-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:62, dir. 2010:12 och 2010:72
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:77 Sammanläggningar av landsting - övergångstyre och utjämning
SOU 2010:94 Gotland - användningen av beteckningarna regionfullmäktige och regionstyrelse
Rapport Statliga företrädare i en förändringens tid - En studie av statlig regionförvaltning i Norge, Danmark, Finland och Nederländerna
Rapport Sammanläggningar av landsting i Norrland och Svealand
SOU 2012:81 Statens regionala förvaltning - förslag till en angelägen reform
Medverkande :
Särskild utredare : Mats Sjöstrand, generaldirektör, fr.o.m. 2009-09-28
Sakkunnig : Chris Heister, landshövding, fr.o.m. 2009-10-06
Sakkunnig : Helena Jäderblom, justitieråd, fr.o.m. 2009-10-06
Sakkunnig : Håkan Sörman, verkst. direktör, fr.o.m. 2009-10-06
Sakkunnig : Peder Törnvall, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2009-10-06
Expert : Kjell Ellström, ämnesråd, fr.o.m. 2010-11-15
Expert : Andreas Giaever, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-12-14 t.o.m. 2010-11-14
Expert : Johan Gistorp, departementsråd, fr.o.m. 2009-12-14
Expert : Anna Humble, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-10-03
Expert : Karin Hååg, kansliråd, fr.o.m. 2009-12-14 t.o.m. 2011-08-14
Expert : Sara Jendi Linder, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-12-14
Expert : Daniel Karlsson, ämnesråd, fr.o.m. 2009-12-14
Expert : Henrik Källsbo, kansliråd, fr.o.m. 2009-12-14
Expert : Bo Per Larsson, bitr. sektionschef, fr.o.m. 2010-04-20
Expert : Fredrik Linder, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-12-14
Expert : Hugo Lindgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-08-30
Expert : Enar Lundgren, kansliråd, fr.o.m. 2011-02-02
Expert : Helena Mähler Lejon, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-26 t.o.m. 2011-10-02
Expert : Ragnvald Paulsson, departementsråd, fr.o.m. 2009-12-14 t.o.m. 2011-02-03
Expert : Linda Persson, kansliråd, fr.o.m. 2009-12-14 t.o.m. 2011-10-02
Expert : Ylva Tilander, kansliråd, fr.o.m. 2011-10-03
Expert : Ulrika Udén, ämnesråd, fr.o.m. 2010-01-26
Expert : Marianne Wigselius, kansliråd, fr.o.m. 2010-01-26
Huvudsekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2010-05-11 t.o.m. 2013-01-21
Sekreterare : Petter Classon, fr.o.m. 2009-12-01 t.o.m. 2010-08-29
Sekreterare : Björn Hammarstedt, fr.o.m. 2010-08-30 t.o.m. 2010-11-30
Sekreterare : Clas Heinegård, fr.o.m. 2009-11-23 t.o.m. 2012-11-30
Sekreterare : Jörgen Johansson, fr.o.m. 2011-03-01 t.o.m. 2011-08-31
Sekreterare : Alina Mattisson Lax, fr.o.m. 2011-06-01 t.o.m. 2011-08-31
Sekreterare : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2010-08-20 t.o.m. 2012-12-20
Sekreterare : Urban Strandberg, fr.o.m. 2011-06-13 t.o.m. 2011-10-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om översyn av lagstiftningen på kollektivtrafikområdet (N 2008:03) [ Avslutad 2009 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om översyn av lagstiftningen på kollektivtrafikområdet (N 2008:03)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-06-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:55
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:39 En ny kollektivtrafiklag BILAGOR
SOU 2009:81 Lag om resenärers rättigheter i lokal och regional kollektivtrafik
Medverkande :
Särskild utredare : Ulf Lundin, fr.o.m. 2008-06-05 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Ulf Andersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Lars-Börje Björfäll, vd, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Susanne Fahlgren, verksplanerare, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Anna Förander, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Anna Grönlund, förbundsddirektör, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Lennart Hamnered, ordförande, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Eva Hellstrand, ordförande, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Henrik Hoffmeister, jurist, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Kurt Hultgren, generalsekreterare, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Margareta Husfeldt, beställningssamordnare, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Birgitta Johansson, ledamot, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Irene Oskarsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Johan Schelin, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-06-13 t.o.m. 2009-10-01
Expert : Christer Wennerholm, G landstingsråd, fr.o.m. 2008-06-12 t.o.m. 2009-10-01
Sekreterare : Charlotte Björklund Uggla, fr.o.m. 2008-06-05 t.o.m. 2009-10-15
Sekreterare : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2008-06-05 t.o.m. 2009-10-14
Sekreterare : Stefan Pettersson, fr.o.m. 2009-01-07 t.o.m. 2009-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2008:55 Översyn av lagstiftningen på kollektivområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:39 En ny kollektivtrafiklag [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2009:81 Lag om resenärers rättigheter i lokal och regional kollektivtrafik [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Lotsutredningen (N 2006:13) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]
Lotsutredningen (N 2006:13)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2006-11-30
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:116 och dir. 2007:69
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:106 Lotsa rätt!
Medverkande :
Särskild utredare : Jonas Bjelfvenstam, generaldirektör, fr.o.m. 2006-11-30 t.o.m. 2008-05-14
Expert : Tommie Börjesson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Gunnar Eriksson, sammhällseknom, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Ellen Hausel Heldahl, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Maria Häll, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Sofia Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Helena Lefvert, ämnesråd, fr.o.m. 2007-09-11 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Astrid Nensén Uggla, ämnesråd, fr.o.m. 2007-09-11 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Thomas Nielsen, kansliråd, fr.o.m. 2007-09-11 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Magnus Oldenburg, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Carl-Göran Rosén, sjökapten, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Expert : Pia Stork-Edhall, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-01-18 t.o.m. 2008-05-02
Sekreterare : Nina Andersson, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-05-31
Sekreterare : Peter Andersson, fr.o.m. 2008-02-11 t.o.m. 2008-04-30
Sekreterare : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2007-02-01 t.o.m. 2008-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:106 Lotsa rätt! [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2008:53 Styra rätt! – Förslag om Sjöfartsverkets organisation [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
FUT-delegationen (Fi 2005:03) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
FUT-delegationen (Fi 2005:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-05-12
Direktiv för delegationen, se dir. 2005:52
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Rapport 1 Från risk till mål och resultat
Rapport 2 Orsaker till felaktiga utbetalningar av ekonomiskt bistånd från kommunerna
Rapport 3 Riskhantering inom trygghetssystemen - Vägledning från FUT-delegationen
Rapport 4 Anmälan vid misstanke om brott mot trygghetssystemen - Vägledning från FUT-delegationen
Rapport 5 Varför blir det fel? Orsaker till felaktiga utbetalningar från trygghetssystemen
Rapport 6 Vem fuskar och varför? Om attityder till bidragsfusk i Sverige
Rapport 7 Vad kostnar felen? Omfattning av felaktiga utbetalningar från trygghetssystemen
Rapport 8 Hur tryggar vi trygghetssystemet i Norden?
Rapport 9 Hur tryggar vi trygghetssystemen? Kontroller och kontrollmetoder
Rapport 10 Varför söks inte anvisad plats?
SOU 2008:74 Rätt och riktigt Åtgärder mot felaktiga utbetalningar från välfärdssystemen
Medverkande :
Ordförande : Björn Blomqvist, fr.o.m. 2005-06-23 t.o.m. 2008-07-03
Ledamot : Jan Almqvist, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Jan-Erik Bäckman, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-08-31
Ledamot : Nils-Fredrik Carlsson, fr.o.m. 2006-06-08 t.o.m. 2006-08-30
Ledamot : Astrid Eklund, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Caroline Henjered, fr.o.m. 2007-09-13
Ledamot : Tomas Höglund, fr.o.m. 2008-02-15
Ledamot : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-04-18
Ledamot : Nils Johansson, fr.o.m. 2005-11-23
Ledamot : Stig Kattilakoski, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-25
Ledamot : Erik Lagerholm, fr.o.m. 2005-10-26 t.o.m. 2008-01-06
Ledamot : Ewa Lidström, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2007-09-13
Ledamot : Bo Lundgren, fr.o.m. 2007-04-19 t.o.m. 2007-12-31
Ledamot : Therese Mattsson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-25
Ledamot : Stig Orustfjord, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Anne-Marie Qvarfort, fr.o.m. 2008-01-01
Ledamot : Niklas Rahm, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Annika Rydberg, fr.o.m. 2005-10-26 t.o.m. 2006-11-15
Ledamot : Tommy Sundlén, fr.o.m. 2008-01-07
Ledamot : Leif Tallskog, fr.o.m. 2005-09-21
Ledamot : Janna Valik, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-11-15
Expert : Bengt Andersson, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Gunnar Anderzon, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Ulf Arvidsson, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Nils Blom, fr.o.m. 2005-10-27
Expert : Anna Elvkull Saarväli, fr.o.m. 2006-10-23
Expert : Nils-Fredrik Carlsson, fr.o.m. 2006-08-31
Expert : Håkan Ceder, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2005-10-26
Expert : Peter Edman, fr.o.m. 2008-01-24
Expert : Eva Marie Engström, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-10-22
Expert : Jan Erlandsson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-01-17
Expert : Lotta Ganeteg, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-03-15
Expert : Eva Gullfeldt, fr.o.m. 2006-03-16 t.o.m. 2008-01-23
Expert : Jenny Johansson, fr.o.m. 2008-04-01
Expert : Anna Karlgren, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Monika Karlsson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2006-10-31
Expert : Thomas Küchen, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Malin Larsson, fr.o.m. 2008-03-18
Expert : Sverker Lönnerholm, fr.o.m. 2007-05-31 t.o.m. 2007-12-31
Expert : Susanne Mattson, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2008-03-17
Expert : Ann-Cathrine Nilsson, fr.o.m. 2006-08-31 t.o.m. 2007-03-14
Expert : Anne Rapp, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-05-30
Expert : Peter Schönefeld, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Johannes Sjögren, fr.o.m. 2005-09-21
Expert : Johanna Skinnari, fr.o.m. 2006-11-01
Expert : Elisabeth Wass Löfstedt, fr.o.m. 2007-05-31 t.o.m. 2008-03-31
Expert : Anna Zeidler, fr.o.m. 2007-03-15
Expert : Mikael Åsell, fr.o.m. 2005-09-21 t.o.m. 2007-05-30
Projekledare : Bodil Ljunghall, fr.o.m. 2008-06-17 t.o.m. 2008-08-31
Huvudsekreterare : Bettina Kashefi, fr.o.m. 2005-09-01 t.o.m. 2006-10-11
Huvudsekreterare : Kristina Padrón, fr.o.m. 2006-10-16 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Christina Kvarnström, fr.o.m. 2006-11-16 t.o.m. 2008-08-31
Sekreterare : Bodil Ljunghall, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2008-06-16
Sekreterare : Lena Olofsson, fr.o.m. 2006-03-13 t.o.m. 2008-06-30
Sekreterare : Kristina Padrón, fr.o.m. 2006-01-09 t.o.m. 2006-10-15
Assistent : Marit Dozzi, fr.o.m. 2006-12-01 t.o.m. 2008-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman