: : :

Skyddslagsutredningen (Fö 2007:01)

Offentlig utredning under Försvarsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Skyddslagsutredningen (Fö 2007:01) [ Avslutad 2008 ]

Offentlig utredning under Försvarsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:50 Skyddet för samhällsviktig verksamhet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 12 st. ♀ 3 ♂ 9 ) :

Olof Egerstedt  []  ( Särskild utredare )
Staffan Agélii  []  ( Expert )
Maria Diamant  []  ( Expert )
Annika Eriksson  []  ( Expert )
Tommy Hydfors  []  ( Expert )
Per Kihlström  []  ( Expert )
Lennart Olofsson  []  ( Expert )
Stefan Ryding-Berg  []  ( Expert )
Per Renell  []  ( Sekreterare )
Henrik Thernlund  []  ( Expert )
Daniel Jakobsson  []  ( Sekreterare )
Maria Broms Hagelin  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Skyddslagsutredningen (Fö 2007:01)


Beteckning : Fö 2007:01
Departement : Försvarsdepartementet
Senast ändrad : 2009-03-05
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-01-25
Direktiv för se, dir. 2007:6
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Egerstedt, Olof, fr.o.m. 2007-02-13
Expert : Agélii, Staffan, fr.o.m. 2007-03-27 t.o.m. 2007-06-30
Expert : Broms-Hagelin, Maria, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Diamant, Maria, fr.o.m. 2007-07-01
Expert : Eriksson, Annika, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Hydfors, Tommy, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Kihlström, Per, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Olofsson, Lennart, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Ryding-Berg, Stefan, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Renell, Per, fr.o.m. 2007-09-07
Expert : Thernlund, Henrik, fr.o.m. 2007-03-27
Sekreterare : Jakobsson, Daniel, fr.o.m. 2007-10-01
Sekreterare : Renell, Per, fr.o.m. 2007-04-01 t.o.m. 2007-09-06

Rapporter

SOU 2008:50Skyddet för samhällsviktig verksamhet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman