Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Per Renell

Sök kontaktuppgifter till Per Renell på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Per Renell

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Per Renell medverkat i ( 3 st. ):

Skyddslagsutredningen (Fö 2007:01) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]
Skyddslagsutredningen (Fö 2007:01)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-01-25
Direktiv för se, dir. 2007:6
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:50 Skyddet för samhällsviktig verksamhet
Medverkande :
Särskild utredare : Olof Egerstedt, överdirektör, fr.o.m. 2007-02-13
Expert : Staffan Agélii, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-03-27 t.o.m. 2007-06-30
Expert : Maria Broms-Hagelin, chefsjurist, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Maria Diamant, ämnesråd, fr.o.m. 2007-07-01
Expert : Annika Eriksson, polisintendent, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Tommy Hydfors, polisöverintendent, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Per Kihlström, polisintendent, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Lennart Olofsson, säkerhetsdirektör, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Stefan Ryding-Berg, chefsjurist, fr.o.m. 2007-03-27
Expert : Per Renell, hovrättsassessor, fr.o.m. 2007-09-07
Expert : Henrik Thernlund, bitr. säkerhetsskyddschef, fr.o.m. 2007-03-27
Sekreterare : Daniel Jakobsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2007-10-01
Sekreterare : Per Renell, hovrättsassessor, fr.o.m. 2007-04-01 t.o.m. 2007-09-06
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:50 Skyddet för samhällsviktig verksamhet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om förfarandet för att bevilja eller återkalla flyktingstatus (UD 2005:05) [ Avslutad 2006 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om förfarandet för att bevilja eller återkalla flyktingstatus (UD 2005:05)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-08-11
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:88
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:61 Asylförfarande - genomförandet av asylprocedurdirektivet i svensk rätt
Medverkande :
Särskild utredare : Per Virdesten, fr.o.m. 2005-08-15 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Björn Berselius, kansliråd, fr.o.m. 2005-09-13 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Ewa Bökwall, rättssakkunnig, fr.o.m. 2005-09-13 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Per Lilja, enhetschef, fr.o.m. 2005-09-13 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Mikael Norberg, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-09-13 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Ulrika Sandell, kansliråd, fr.o.m. 2005-09-13 t.o.m. 2006-06-30
Expert : Maria Wetterstrand, ordförande, fr.o.m. 2005-09-13 t.o.m. 2006-06-30
Sekreterare : Henrik Andersson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2006-07-26
Sekreterare : Per Renell, hovrättsassessor, fr.o.m. 2005-11-01 t.o.m. 2006-07-26
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om den fria rörligheten för unionsmedborgare (UD 2004:07) [ Avslutad 2005 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om den fria rörligheten för unionsmedborgare (UD 2004:07)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-10-14
Direktiv för utredningen se dir. 2004:127
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:49 Unionsmedborgares rörlighet inom EU
Medverkande :
Ordförande : Per Virdesten, justitieråd, fr.o.m. 2004-10-14 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Gunilla Bergerén, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Ewa Bökwall, fr.o.m. 2005-03-08 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Nils-Fredrik Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-01-24 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Ralph Eliasson, ämnesråd, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Karin Frank, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Henrik Hedberg, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2005-01-24 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Gösta Ihrfelt, ämnesråd, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Catrin Lidbom, kansliråd, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Fredrik Martinsson, expert, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Magnus Mathiasson, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-03
Expert : Victoria Sjögren Samuelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-01-23
Sekreterare : Henrik Andersson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-12
Sekreterare : Per Renell, hovrättsassessor, fr.o.m. 2004-11-15 t.o.m. 2005-06-08
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:49 Unionsmedborgares rörlighet inom EU [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman