: : :

Stödutredningen (Ju 2004:12)

Offentlig utredning under Justitiedepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Stödutredningen (Ju 2004:12) [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Justitiedepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Dir. 2004:119
Medverkande i utredningen ( 14 st. ♀ 5 ♂ 9 ) :

Olof Egerstedt  []  ( Särskild utredare )
Arne Andersson  []  ( Expert )
Maria Diamant  []  ( Expert )
Lars Engström  []  ( Expert )
Sverker Göransson  []  ( Expert )
Fredrik Hassel  []  ( Expert )
Staffan Schyberg  []  ( Expert )
Katarina Adolfson  []  ( Sekreterare )
Stefan Ryding-Berg  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Stödutredningen (Ju 2004:12)


Beteckning : Ju 2004:12
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2006-02-27
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-09-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:119 och 2005:82
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Egerstedt, Olof, fr.o.m. 2004-11-11 t.o.m. 2005-09-30
Expert : Andersson, Arne, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Diamant, Maria, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Engström, Lars, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Göransson, Sverker, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Hassel, Fredrik, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Ryding Berg, Stefan, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Expert : Schyberg, Staffan, fr.o.m. 2005-01-01 t.o.m. 2005-08-31
Marcelind, Ragnwi, fr.o.m. 2005-05-03 t.o.m. 2005-08-31
Olsson, Rolf, fr.o.m. 2005-05-03 t.o.m. 2005-08-31
Pehrson, Johan, fr.o.m. 2005-05-03 t.o.m. 2005-08-31
Sandgren, Margareta, fr.o.m. 2005-05-03 t.o.m. 2005-08-31
Stenmark, Rigmor, fr.o.m. 2005-05-03 t.o.m. 2005-08-31
Sekreterare : Adolfson, Katarina, fr.o.m. 2005-02-01 t.o.m. 2005-09-30

Rapporter

SOU 2005:70Polisens behov av stöd i samband med terrorismbekämpning
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman