Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB [ Avslutad 2003 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 24 st. ♀ 11 ♂ 13 ) :

Jan Rydh  []  ( Särskild utredare )
Luis Barturén  []  ( Sakkunnig )
Jonas Iversen  []  ( Sakkunnig )
Kerstin Jansson  []  ( Sakkunnig )
Thord Redman  []  ( Sakkunnig )
Dag Sparr  []  ( Sakkunnig )
Johnny Ahlqvist  []  ( Expert )
Kristina Bilius  []  ( Expert )
Owe Danemar  []  ( Expert )
Christina Ebbeskog  []  ( Expert )
Leif Israelsson  []  ( Expert )
Bo Jangenäs  []  ( Huvudsekreterare )
Per Johansson  []  ( Expert )
Vivi Libietis  []  ( Expert )
Anita Odefalk  []  ( Expert )
Levi Svenningsson  []  ( Expert )
Ossian Wennström  []  ( Expert )
Karin Westlund  []  ( Expert )
Lena Wirkkala  []  ( Expert )
Carina Wång  []  ( Expert )
Mikael Halapi  []  ( Huvudsekreterare )
Helena Asp  []  ( Sekreterare )
Mona Henriksson  []  ( Sekreterare )
Barbro Gren  []  ( Bitr. sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-03-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:34 och dir. 2003:4
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:56 Inte bara samhall
Medverkande :
Särskild utredare : Jan Rydh, fr.o.m. 2002-03-07 t.o.m. 2003-06-04
Sakkunnig : Luis Barturén, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Jonas Iversen, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Kerstin Jansson, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-22 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Thord Redman, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-04-21
Sakkunnig : Dag Sparr, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Johnny Ahlqvist, direktör, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Kristina Bilius, rehabkonsulten, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Owe Danemar, chefsekonom, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-02-23
Expert : Christina Ebbeskog, ombudsman, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-03-23
Expert : Leif Israelsson, direktör, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Per Johansson, ombudsman, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Vivi Libietis, projektledare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Anita Odefalk, fr.o.m. 2003-02-24 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Levi Svenningsson, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Ossian Wennström, handläggare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Karin Westlund, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Lena Wirkkala, fr.o.m. 2003-03-24 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Carina Wång, civilekonom, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Huvudsekreterare : Mikael Halapi, fr.o.m. 2002-09-30 t.o.m. 2003-06-20
Huvudsekreterare : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-03-12 t.o.m. 2002-08-28
Sekreterare : Helena Asp, fr.o.m. 2002-09-30 t.o.m. 2003-06-11
Sekreterare : Mona Henriksson, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2002-08-31
Bitr. sekreterare : Barbro Gren, fr.o.m. 2002-05-01 t.o.m. 2002-11-30

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman