Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mona Henriksson

Sök kontaktuppgifter till Mona Henriksson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mona Henriksson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Mona Henriksson medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-03-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:34 och dir. 2003:4
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:56 Inte bara samhall
Medverkande :
Särskild utredare : Jan Rydh, fr.o.m. 2002-03-07 t.o.m. 2003-06-04
Sakkunnig : Luis Barturén, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Jonas Iversen, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Kerstin Jansson, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-22 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Thord Redman, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-04-21
Sakkunnig : Dag Sparr, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Johnny Ahlqvist, direktör, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Kristina Bilius, rehabkonsulten, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Owe Danemar, chefsekonom, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-02-23
Expert : Christina Ebbeskog, ombudsman, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-03-23
Expert : Leif Israelsson, direktör, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Per Johansson, ombudsman, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Vivi Libietis, projektledare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Anita Odefalk, fr.o.m. 2003-02-24 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Levi Svenningsson, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Ossian Wennström, handläggare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Karin Westlund, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Lena Wirkkala, fr.o.m. 2003-03-24 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Carina Wång, civilekonom, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Huvudsekreterare : Mikael Halapi, fr.o.m. 2002-09-30 t.o.m. 2003-06-20
Huvudsekreterare : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-03-12 t.o.m. 2002-08-28
Sekreterare : Helena Asp, fr.o.m. 2002-09-30 t.o.m. 2003-06-11
Sekreterare : Mona Henriksson, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2002-08-31
Bitr. sekreterare : Barbro Gren, fr.o.m. 2002-05-01 t.o.m. 2002-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:56 Inte bara Samhall [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen om arbetslöshetsersättning och deltidsarbete, m.m. (A 1998:01) [ Avslutad 1999 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om arbetslöshetsersättning och deltidsarbete, m.m.(A 1998:01)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-04-06
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:27.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:27 Delta - utredningen om deltidsarbete, tillfälliga jobb och arbetslöshetsersättningen
Medverkande :
Särskild utredare : Erika Thelning, fr.o.m. 1998-05-20 t.o.m. 1999-02-28
Expert : Stig Jansson, hovrättslagman, fr.o.m. 1999-02-05 t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Christer Florman, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Mona Henriksson, fr.o.m. 1998-08-01 t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Kristina Lindström, fr.o.m. 1998-08-01 t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Christina Rapp-Lundahl, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 1999-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 1998:27 Arbetslöshetsersättning och deltidsarbete, m.m. [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman