Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Helena Asp

Sök kontaktuppgifter till Helena Asp på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Helena Asp

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Helena Asp medverkat i ( 4 st. ):

Valideringsdelegationen 2015–2019 (U 2015:10) [ Avslutad 2019 ] [ Sekreterare ]
Valideringsdelegationen 2015–2019 (U 2015:10)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-11-19
Direktiv för delegationen, se dir. 2015:120 och dir. 2018:101
Lokal : Garnisonen, 103 33 Stockholm
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:18 En nationell strategi för validering
SOU 2018:29 Validering i högskolan - för tillgodoräknande och livslångt lärande
SOU 2019:69 Validering – för kompetensförhöjning och livslångt lärande
Medverkande :
Ordförande : Anders Ferbe, fr.o.m. 2018-01-18 t.o.m. 2019-12-30
Ordförande : Jonas Milton, fr.o.m. 2015-11-19 t.o.m. 2017-09-05
Ledamot : Mats Andersson, nationell samordnare, fr.o.m. 2018-02-13 t.o.m. 2018-07-31
Ledamot : Jeanette Arbetsförmedlingen Azinovic, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-02-13
Ledamot : Anders Sveriges Kommuner Barane, och Regioner, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Chamilla Bohman, enhetschef, fr.o.m. 2019-03-19 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Tim Tillväxtverket Brooks, fr.o.m. 2017-11-09 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Anna Tillväxtverket Bünger, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2017-11-08
Ledamot : Linda Daugaard, enhetschef, fr.o.m. 2019-02-14 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Geoff Erici, undervisningsråd, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Johan Svenska Kommunalarbetareförbundet Ingelskog, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-03-18
Ledamot : Malin Universitets- Jönsson, och högskolerådet, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Anna Myndigheten Kahlson, för yrkeshögskolan, fr.o.m. 2016-11-28 t.o.m. 2017-05-31
Ledamot : Josefine IF Metall Larsson, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : David Statens Lundgren, skolverk, fr.o.m. 2017-01-17 t.o.m. 2019-03-31
Ledamot : Jesper Unionen Lundholm, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Christian Jusek Lövgren, fr.o.m. 2016-12-01 t.o.m. 2017-10-31
Ledamot : Lars Svenska ESF-rådet Lööw, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2018-02-12
Ledamot : Torgny Martinsson, expert för kompetensförsörjning, fr.o.m. 2018-09-04 t.o.m. 2018-12-31
Ledamot : Hans Millmark, samordnare, fr.o.m. 2018-09-14 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Marina Visita Nilsson, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2016-06-14
Ledamot : Maria Teknikföretagen Rosendahl, fr.o.m. 2019-01-01 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Svante Statens Sandell, skolverk, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2017-01-16
Ledamot : Svante Sandell, undervisningsråd, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2019-08-31
Ledamot : Maria Steinbach Lindgren, utredare, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Erika Myndigheten Svanström, för yrkeshögskolan, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2016-11-27
Ledamot : Charlotte Jusek Tarschys, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2016-11-30
Ledamot : Charlotte Jusek Tarschys, fr.o.m. 2018-01-25 t.o.m. 2019-10-31
Ledamot : Peter Visita Thomelius, fr.o.m. 2016-06-15 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Fredrik Almega Voltaire, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2019-12-30
Ledamot : Amelie Teknikföretagen von Zweigbergk, fr.o.m. 2016-01-12 t.o.m. 2018-09-03
Sakkunnig : Helena Gymnasie-och Asp, vuxenutbildningsenheten/ U, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-08-31
Sakkunnig : Anna Beijmo, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-09-01
Sakkunnig : Lotta Bodelius, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-02-27
Sakkunnig : Emma Cars, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-12-20 t.o.m. 2017-08-31
Sakkunnig : Emma Cars, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2018-11-29
Sakkunnig : Karin Edholm, kansliråd, fr.o.m. 2016-09-01 t.o.m. 2017-02-08
Sakkunnig : Nina Gustafsson Åberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-09-22
Sakkunnig : Love Hansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-09-01 t.o.m. 2018-05-31
Sakkunnig : Maria Arbetsmarknadsenheten/ Hansson, A, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2018-10-08
Sakkunnig : Christina Hassel, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-09 t.o.m. 2019-12-30
Sakkunnig : Linda Hindberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-05-09 t.o.m. 2017-10-04
Sakkunnig : Drazenko Jozic, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-02-28 t.o.m. 2019-12-30
Sakkunnig : Roger Karlsson, rättssekretariatet Utbildningsdepartementet, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Sakkunnig : Carl-Johan Enheten Klint, för regional tillväxt och EU:s sammanhållningspolitik/ N, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2019-12-30
Sakkunnig : Jennie Larsson, K departementssekreterare, fr.o.m. 2019-09-23 t.o.m. 2019-12-30
Sakkunnig : Carina Lindén, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-30 t.o.m. 2019-12-30
Sakkunnig : Lina Budgetavdelningen/ Fi Lundblad, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-19
Sakkunnig : Helena Universitets- Mähler Lejon, och högskoleenheten/ U, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2018-08-30
Sakkunnig : Maria Enheten Nilsson, för folkhälsa och sjukvård/ S, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-05-08
Sakkunnig : Per Anders Nilsson Strandberg, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-02 t.o.m. 2019-12-30
Sakkunnig : Emil Integrationsenheten/ Plisch, A, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2019-09-01
Sakkunnig : Malin Winbladh, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-11-30 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Kenneth Abrahamsson, professor, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Jacob Sveriges Adamowicz, förenade studentkårer (SFS), fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Mikaela Svenskt Almerud, näringsliv, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Anneli Högskolan Dalarna Andersson, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Maria Malmö Andersson, högskola, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Per Andersson, professor, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Anders Region Skåne Axelsson, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Annika Berkland, rådgivare, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-03-31
Expert : Maria Bernhardsen, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Zenita Vård- Cider, och omsorgscollege, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Zenita Cider, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Björn Validering Väst Dufva Hellsten, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Björn Dufva Hellsten, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Samuel TCO Engblom, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Ingegerd Skärteknikcentrum Sverige AB Green, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2106-12-30
Expert : Ingegerd Green, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Tarmo Lunds Haavisto, universitet och ledamot i expertgruppen för studieadministrativa, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Martin Högskolan Väst Hellström, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Pernilla Göteborgs Hultberg, universitet, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Katarina KTH Jonsson Berglund, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Anna Kahlson, handläggare, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Linda Linnéuniversitetet Leonhardt, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Anna-Karin Umeå Lidström Persson, universitet, fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Christian SACO Lövgren, fr.o.m. 2018-01-25 t.o.m. 2018-04-15
Expert : Eva Nordlund, senior rådgivare, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : , Oscarsson, Eva SACO (avliden december 2017), fr.o.m. 2017-07-03 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Lena DalaWux Palm Eriksson, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Kersti Raustorp, rådgivare, fr.o.m. 2019-05-27 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Pär Myndigheten Sellberg, för yrkeshögskolan, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Maria Myndigheten Steinbach Lindgren, för yrkeshögskolan, fr.o.m. 2017-08-15 t.o.m. 2018-05-31
Expert : Caroline Trygghetsfonden TSL Söder, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Expert : Caroline Söder, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-06-11 t.o.m. 2019-12-30
Expert : Agneta Folkbildningsrådet Wallin, fr.o.m. 2016-03-29 t.o.m. 2016-12-30
Sekreterare : Helena Asp, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-01 t.o.m. 2020-01-13
Sekreterare : Nadja Ben Ammar, kommunikatör, fr.o.m. 2018-03-27 t.o.m. 2020-01-13
Sekreterare : Karl Berg, fr.o.m. 2016-01-01 t.o.m. 2017-05-14
Sekreterare : Josefin Claesson, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2018-03-15
Sekreterare : Karin Hagaeus, extra åklagare, fr.o.m. 2019-10-01 t.o.m. 2019-12-31
Sekreterare : André Hesselbäck, fr.o.m. 2017-08-01 t.o.m. 2018-03-31
Sekreterare : Anna Kahlson, fr.o.m. 2017-06-01 t.o.m. 2018-04-30
Sekreterare : Elin Landell, kanslichef, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2020-01-31
Sekreterare : Emma Svennerstam, fr.o.m. 2017-09-18 t.o.m. 2018-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om införandet av en yrkeshögskola (U 2007:07) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om införandet av en yrkeshögskola (U 2007:07)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-03-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:50 och dir. 2007:121
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:29 Yrkeshögskolan - För yrkeskunnande i förändring
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Franzén, f.d. departementsråd, fr.o.m. 2007-03-29 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Jesper Ahlgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-10-02 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Helena Asp, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Erik Henriks, ämnesråd, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Carl-Albert Hjelmborn, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Brittmarie Högberg, ämnesråd, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Eva Löfbom, kansliråd, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-03-26
Expert : Johannes Sjögren, departementssekreterare, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2007-10-01
Expert : Peter Syrén, kansliråd, fr.o.m. 2007-06-01 t.o.m. 2008-03-26
Sekreterare : Dan Fagerlund, kansliråd, fr.o.m. 2007-05-01 t.o.m. 2008-03-24
Sekreterare : Roger Karlsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2007-12-04 t.o.m. 2008-03-25
Sekreterare : Helena Nybom, fr.o.m. 2007-05-07 t.o.m. 2008-04-04
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:29 Yrkeshögskolan – För yrkeskunnande i förändring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (N 2002:04) Översyn av Samhall AB
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-03-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:34 och dir. 2003:4
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:56 Inte bara samhall
Medverkande :
Särskild utredare : Jan Rydh, fr.o.m. 2002-03-07 t.o.m. 2003-06-04
Sakkunnig : Luis Barturén, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Jonas Iversen, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Kerstin Jansson, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-22 t.o.m. 2003-05-31
Sakkunnig : Thord Redman, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-04-21
Sakkunnig : Dag Sparr, kansliråd, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Johnny Ahlqvist, direktör, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Kristina Bilius, rehabkonsulten, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Owe Danemar, chefsekonom, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-02-23
Expert : Christina Ebbeskog, ombudsman, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-03-23
Expert : Leif Israelsson, direktör, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Per Johansson, ombudsman, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Vivi Libietis, projektledare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Anita Odefalk, fr.o.m. 2003-02-24 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Levi Svenningsson, fr.o.m. 2002-07-01 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Ossian Wennström, handläggare, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Karin Westlund, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Lena Wirkkala, fr.o.m. 2003-03-24 t.o.m. 2003-05-31
Expert : Carina Wång, civilekonom, fr.o.m. 2002-05-27 t.o.m. 2003-05-31
Huvudsekreterare : Mikael Halapi, fr.o.m. 2002-09-30 t.o.m. 2003-06-20
Huvudsekreterare : Bo Jangenäs, fr.o.m. 2002-03-12 t.o.m. 2002-08-28
Sekreterare : Helena Asp, fr.o.m. 2002-09-30 t.o.m. 2003-06-11
Sekreterare : Mona Henriksson, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2002-08-31
Bitr. sekreterare : Barbro Gren, fr.o.m. 2002-05-01 t.o.m. 2002-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:56 Inte bara Samhall [ pdf |Paragraftecken ]
Byggkostnadsdelegationen (N 1996:06) [ Avslutad 2000 ] [ Ledamot ]
Byggkostnadsdelegationen (N 1996:06)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1996-05-09
Direktiv för delegationen, se dir. 1996:38.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:44 Från byggsekt till byggsektor
Medverkande :
Ordförande : Nils Yngvesson, f.d. kommunalråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 2000-05-31
Vice ordförande : Eskil Eskilstorp, f.d. kommunråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Johan Björnarås, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 1999-10-31
Ledamot : Gösta Blücher, generaldirektör, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1998-02-28
Ledamot : Lars Magnusson, departementsråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Fredrik von Platen, avdelningschef, fr.o.m. 1999-05-26 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Carina Törnblom, departementsråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1999-11-01
Ledamot : Bengt Wennerstein, fr.o.m. 1999-11-01 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Charlotte Zackari, departementsråd, fr.o.m. 1996-05-20 t.o.m. 1999-02-03
Sakkunnig : Helena Ausinsch, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-07-01 t.o.m. 1997-09-14
Sakkunnig : Gerd Grip, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-09-15 t.o.m. 2000-02-28
Sakkunnig : Tommy Johnsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-07-01 t.o.m. 1997-05-31
Sakkunnig : Jonas Norlin, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-01 t.o.m. 2000-01-28
Sakkunnig : Anne Sjöblom, rättssakkunnig, fr.o.m. 1996-09-09 t.o.m. 1997-09-30
Expert : Per-Olof Andersson, inköpare, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 2000-02-28
Expert : Jan Borgbrandt, professor, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 2000-02-28
Expert : Barbro Forsberg, avdelningschef, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Agneta Gillback, avdelningschef, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1999-05-31
Expert : Bo Glimskär, civilingenjör, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Maria Hallman, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-06-08 t.o.m. 1999-06-07
Expert : Birgitta Holm, arkitekt, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Ove Lagerqvist, lektor, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Gunnar Lundgren, civilekonom, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Uno Odenmar, tekn.dr, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Ann-Mari Rydell, enhetschef, fr.o.m. 1999-08-23 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Åke Rådberg, jur.kand., fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Lennart Serlow, civilingenjör, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Gun-Britt Solberg, ombudsman, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Yngve Öberg, f.d. direktör, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Gunnar Stone, civilingenjör, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Hans Westling, tekn.dr, fr.o.m. 1996-10-22 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Rune Wigren, professor, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 2000-02-28
Huvudsekreterare : Juri Lutz, byggnadsingenjör, fr.o.m. 1996-07-01 t.o.m. 1999-06-30
Sekreterare : Lars Arell, lantmätare, fr.o.m. 1996-09-01 t.o.m. 1997-03-31
Ledamot : Helena Asp, nationalekonom, fr.o.m. 1996-10-15 t.o.m. 1997-01-31
Sekreterare : Jan Brodin, lantmätare, fr.o.m. 1997-06-01 t.o.m. 1999-05-31
Sekreterare : Eva Gabrielsson, arkitekt, fr.o.m. 1997-08-04 t.o.m. 2000-05-31
Sekreterare : Jonas Hammarlund, fr.o.m. 1999-07-19 t.o.m. 2000-05-31
Sekreterare : Anna-Karin Lindh, jur.kand., fr.o.m. 1996-11-01 t.o.m. 1999-06-30
Sekreterare : Mats Marcusson, fr.o.m. 1999-11-01 t.o.m. 2000-02-29
Assistent : Anita Olsson, t.o.m. 2000-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:44 Från byggsekt till byggsektor [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman