: : :

Ändamålsfastighetskommittén (Fi 2002:05)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Ändamålsfastighetskommittén (Fi 2002:05) [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:28 Hyressättning av vissa ändamålsbyggnader [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medverkande i utredningen ( 20 st. ♀ 10 ♂ 10 ) :

Lisbeth Staaf-Igelström  []  ( Ordförande )
Lennart Axelsson  []  ( Ledamot )
Lennart Kollmats  []  ( Ledamot )
Ewa Larsson  []  ( Ledamot )
Ola Rask  []  ( Ledamot )
Kerstin Rossipal  []  ( Ledamot )
Urban Svensson  []  ( Ledamot )
Ewa Thalén Finné  []  ( Ledamot )
Ulla Wester  []  ( Ledamot )
Göran Blomberg  []  ( Expert )
Maria Hallman  []  ( Expert )
Svante Holgersson  []  ( Expert )
Monica Lundberg  []  ( Expert )
Jens Magnusson  []  ( Expert )
Johan Stålhammar  []  ( Expert )
Holger Wästlund  []  ( Expert )
Kristina Aurell  []  ( Sekreterare )
Birgitta Henriksson  []  ( Sekreterare )
Charlotta Bjälkebring  []  ( Ledamot )
Erik Arthur Egervärn  []  ( Ledamot )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Ändamålsfastighetskommittén (Fi 2002:05)


Beteckning : Fi 2002:05
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-04
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-09-12
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:116
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Staaf-Igelström, Lisbeth, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Axelsson, Lennart, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Bjälkebring, Charlotta L, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Fagervärn, Erik Arthur, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Kollmats, Lennart, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Larsson, Ewa, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Rask, Ola, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Rossipal, Kerstin, fr.o.m. 2002-11-06 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Svensson, Urban, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Thalén Finné, Ewa, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Wester, Ulla, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Blomberg, Göran, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Hallman, Maria, fr.o.m. 2003-10-02 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Holgersson, Svante, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Lundberg, Monica, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Magnusson, Jens, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2003-10-26
Expert : Stålhammar, Johan, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Wästlund, Holger, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Sekreterare : Aurell, Kristina, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-04-14
Sekreterare : Henriksson, Birgitta, fr.o.m. 2003-03-03 t.o.m. 2004-04-14

Rapporter

SOU 2004:28Hyressättning av vissa ändamålsbyggnader

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman