Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kerstin Rossipal

Sök kontaktuppgifter till Kerstin Rossipal på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kerstin Rossipal

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Kerstin Rossipal medverkat i:

Ändamålsfastighetskommittén (Fi 2002:05) [ Avslutad 2004 ] [ Ledamot ]
Ändamålsfastighetskommittén (Fi 2002:05)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-09-12
Direktiv för kommittén, se dir. 2002:116
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2004:28 Hyressättning av vissa ändamålsbyggnader
Medverkande :
Ordförande : Lisbeth Staaf-Igelström, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Lennart Axelsson, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Charlotta Bjälkebring, L, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Erik Arthur Fagervärn, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Lennart Kollmats, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Ewa Larsson, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Ola Rask, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Kerstin Rossipal, fr.o.m. 2002-11-06 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Urban Svensson, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Ewa Thalén Finné, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Ledamot : Ulla Wester, fr.o.m. 2002-09-12 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Göran Blomberg, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Maria Hallman, fr.o.m. 2003-10-02 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Svante Holgersson, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Monica Lundberg, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Jens Magnusson, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2003-10-26
Expert : Johan Stålhammar, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Expert : Holger Wästlund, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2004-04-14
Sekreterare : Kristina Aurell, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2004-04-14
Sekreterare : Birgitta Henriksson, fr.o.m. 2003-03-03 t.o.m. 2004-04-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:28 Hyressättning av vissa ändamålsbyggnader [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman