Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Romska arbetsgruppen (In 1997:E)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet (tillsatt av Inrikesdepartementet)

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Romska arbetsgruppen (In 1997:E) [ Avslutad 2001 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet (tillsatt av Inrikesdepartementet)

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 16 st. ♀ 6 ♂ 10 ) :

Lars G. Johansson  []  ( Ordförande )
Josefin Brattberg  []  ( Ledamot )
Lars Demetri  []  ( Ledamot )
Baki Hasan  []  ( Ledamot )
Karl-Axel Johansson  []  ( Ledamot )
Sören Kindlund  []  ( Ledamot )
Stefano Kuzhicov  []  ( Ledamot )
Diana Nyman  []  ( Ledamot )
Raouf Ressaissi  []  ( Ledamot )
Pontus Ringborg  []  ( Ledamot )
Birger Rosengren  []  ( Ledamot )
Ingrid Schiöler  []  ( Ledamot )
Aleka Stobin  []  ( Ledamot )
Catharina Wettergren  []  ( Ledamot )
Cissi Storck  []  ( Sekreterare )
Senia Tan-Mercovich  []  ( Ledamot )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Romska arbetsgruppen (In 1997:E)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-12-112000-03-16
Lokal : Drottninggatan 16, 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08-405 10 00,direktval 08-405 11 96 (C. Storck)
Medverkande :
Ordförande : Lars G. Johansson, departementsråd, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Josefin Brattberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Lars Demetri, pastor, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Baki Hasan, kulturarbetare, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Karl-Axel Johansson, sekreterare, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Stefano Kuzhicov, konsulent, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Diana Nyman, fru, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Raouf Ressaissi, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Pontus Ringborg, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Birger Rosengren, herr, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Ingrid Schiöler, kassör, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Aleka Stobin, herr, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Senia Tan-Mercowich, fru, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Ledamot : Catharina Wettergren, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30
Sekreterare : Cissi N. Storck, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-03-16 t.o.m. 2001-04-30

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman