Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Ingrid Schiöler

Sök kontaktuppgifter till Ingrid Schiöler på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Ingrid Schiöler

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Ingrid Schiöler medverkat i ( 2 st. ):

Kommissionen mot antiziganism (A 2014:03) [ Avslutad 2016 ]
Kommissionen mot antiziganism (A 2014:03)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-03-20
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:47 och dir. 2014:121
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:44 Kraftsamling mot antiziganism
Medverkande :
Ordförande : Thomas Hammarberg, f.d. kommissionär för mänskliga rättigheter, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Marianne Eliason, f.d. justitieråd, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Eleonor Frankemo, vice ordförande, fr.o.m. 2015-09-17 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Gunnmo Gunnmo, f.d. länspolismästare, fr.o.m. 2015-09-17 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Domino Kai, sakkunnige, fr.o.m. 2015-09-17 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Erland Kaldaras Nikolizsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Stefano Kuzhicov, processledare, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Maria Leissner, ambassadör, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2015-09-16
Ledamot : Diana Nyman, sakkunnig, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2015-09-16
Ledamot : Soraya MR-strateg Post, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2016-06-20
Ledamot : Simon Wallengren, föreningsordförande, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2015-09-16
Ledamot : Christian Åhlund, advokat, fr.o.m. 2014-03-26 t.o.m. 2016-06-20
Sakkunnig : Andrés Zanzi, kansliråd, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
RoseMarie Axelsson, sakkunnig, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Hans Caldaras, författare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Mona Danielsson, lärare, fr.o.m. 2015-03-02 t.o.m. 2016-06-20
Lars Demetri, organisationsföreträdare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Angelina Dimiter-Taikon, lärare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Kati Dimiter-Taikon, chefredaktör, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Nadja Ek, lärarassistent, fr.o.m. 2015-03-03 t.o.m. 2016-06-20
Eleonor Frankemo, vice ordförande, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2015-09-16
Rosita Grönfors, ordförande, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Gunno Gunnmo, f.d. länspolismästare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Britt-Inger Hedström Lundqvist, etnolog, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-06-20
Albert Idic, modersmålslärare, fr.o.m. 2015-03-02 t.o.m. 2016-06-20
Djura Ivanov, lärare, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-06-20
Silvia Jansson, organisationsföreträdare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Domino Kai, sakkunnig, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2015-09-16
Bagir Kwiek, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Majlis Lindberg, lärare, fr.o.m. 2015-03-02 t.o.m. 2016-06-20
Gunilla Lundgren, författare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Ingrid Schiöler, sakkunnig, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Tuula Schwartz, organisationsföreträdare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Emir Selim, ordförande, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Nuri Selim, sakkunnig, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Elvis Stan, modersmålslärare, fr.o.m. 2016-01-11 t.o.m. 2016-06-20
Michael Stankov, organisationsföreträdare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Fred Taikon, chefredaktör, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Manuel Tan Marti, lärarassistent, fr.o.m. 2015-03-02 t.o.m. 2016-06-20
Marian Wydow, projektledare, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2016-06-20
Huvudsekreterare : Heidi Pikkarainen, fr.o.m. 2014-05-05 t.o.m. 2016-05-20
Sekreterare : Oskar Ekman, fr.o.m. 2014-10-27 t.o.m. 2014-12-22
Sekreterare : Katarina Hammarberg, fr.o.m. 2014-08-11 t.o.m. 2016-06-20
Sekreterare : Anna Homlin Nilsson, fr.o.m. 2015-08-24 t.o.m. 2015-12-18
Sekreterare : Lena Mirow, fr.o.m. 2014-09-22 t.o.m. 2015-05-11
Sekreterare : Heidi Pikkarainen, fr.o.m. 2016-05-21 t.o.m. 2016-06-19
Sekreterare : Anneli Tillberg, fr.o.m. 2014-08-25 t.o.m. 2016-05-20
Biträdande sekreterare : Kaya Büsra, fr.o.m. 2014-09-22 t.o.m. 2016-05-20
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:44 Kraftsamling mot antiziganism [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Arbetsgruppen (In 1996:E) för att förbättra romernas situation [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 1997 ] [ Ledamot ]
Arbetsgruppen (In 1996:E) för att förbättra romernas situation Organ inom Regeringskansliet
Departement : Inrikesdepartementet
Status : Avslutad 1997
Medverkande :
Ordförande : Lars G. Johansson, departementsråd, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Lars Demetri, pastor, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Helena Hagelroth, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Hedi Bel Habib, expert, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Karl-Axel Johansson, sekreterare, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Stefano Kuzhicov, konsulent, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Ylva Nordling-Kroon, verksamhetsansvarig, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Refik Sener, pressekreterare, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Aleka Stobin, herr, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Ingrid Schiöler, kassör, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Göran Ternbo, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Ledamot : Catharina Wettergren, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Sekreterare : Cissi N. Storck, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-11-14 t.o.m. 1997-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 1997:49 Romer i Sverige – tillsammans i förändring [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman