Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Per Ewaldsson

Sök kontaktuppgifter till Per Ewaldsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Per Ewaldsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Per Ewaldsson medverkat i ( 7 st. ):

Utredningen för hållbart arbetsliv över tid (A 2017:02) [ Avslutad 2019 ] [ Expert ]
Utredningen för hållbart arbetsliv över tid (A 2017:02)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-05-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:56
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, 103 33 Stockholm, tel. 08-405 23 84 (Fransson)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:24 Tid för utveckling
SOU 2019:5 Tid för trygghet
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Wallner, fr.o.m. 2017-06-01 t.o.m. 2019-01-31
Sakkunnig : Karin Sandkull, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Sakkunnig : Susanna von Sydow, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Expert : Fanny Ericsson Hållén, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2018-04-22
Expert : Per Ewaldsson, chefsjurist, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Expert : Lenita Freidenvall, kansliråd, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2018-05-13
Expert : Elisabeth Kristensson, kansliråd, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Expert : Ulrich Stoetzer, medicine doktor, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Expert : Leif Westerlind, ämnesråd, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Expert : Elisabeth White, kansliråd, fr.o.m. 2018-05-14 t.o.m. 2019-01-31
Sekreterare : Kerstin Blomqvist, fr.o.m. 2017-09-22 t.o.m. 2017-11-21
Sekreterare : Anna Fransson, fr.o.m. 2017-07-01 t.o.m. 2019-01-31
Sekreterare : Sofie Malmkvist, fr.o.m. 2016-09-04 t.o.m. 2019-01-31
Sekreterare : Susanne Stenberg, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2018:24 Tid för utveckling [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2019:5 Tid för trygghet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om översyn av semesterlagen i förenklingssyfte (A 2007:03) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Utredningen om översyn av semesterlagen i förenklingssyfte (A 2007:03)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-11-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:162
Uppdraget är därmed avslutat.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:95 enklare semesterregler
Medverkande :
Särskild utredare : Kurt Eriksson, fr.o.m. 2007-11-29 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Jonas Alberg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Per Ewaldsson, kansliråd, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Elisabeth Kristensson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Expert : Jonas Malmberg, professor, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Niklas Svenskt Näringsliv Beckman, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Mats Arbetsgivarverket Engelbrektsson, fr.o.m. 2008-08-01 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Anders Företagna Fogelberg, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Helena TCO Hedlund, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Malin Sveriges Kommuner Looberger, och Landsting, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Håkan LO Löfgren, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Marie-Louise SACO Strömgren, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-10-31
Ledamot : Anders Arbetsgivarverket Stålsby, fr.o.m. 2008-01-28 t.o.m. 2008-07-31
Sekreterare : Hanna Björknäs, fr.o.m. 2008-02-18 t.o.m. 2008-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:162 Översyn av semesterlagen i förenklingssyfte [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2008:95 Enklare semesterregler [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om rätten till resultaten av högskoleforskningen (U 2004:08) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
Utredningen om rätten till resultaten av högskoleforskningen (U 2004:08)
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-07-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:106 och 2005:47
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:95 Nyttiggörande av högskoleuppfinningar
Medverkande :
Särskild utredare : Marianne Levin, professor, fr.o.m. 2004-10-26 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Kristina Ahlström, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-10-03
Expert : Göran Blomqvist, förbundsdirektör, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Per Ewaldsson, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Stina Gerdes, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Anders Hedberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Per Holmstrand, chefsjurist, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Eva Jarnvall, jur.kand., fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Bengt Johansson, kanslichef, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Max Kesselberg, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Eva Lenberg, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-03-07
Expert : Sara Modig, fr.o.m. 2005-10-04 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Monika Selahn, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Eva Sjöberg, kansliråd, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-10-03
Expert : Anneli Skoglund, rättssakkunnig, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Expert : Hans Wigzell, professor, fr.o.m. 2005-02-08 t.o.m. 2005-11-17
Sekreterare : Peter Adamsson, fr.o.m. 2004-12-01 t.o.m. 2005-11-06
Sekreterare : Katarina Strömholm, fr.o.m. 2004-11-22 t.o.m. 2005-11-14
Sekreterare : Sanna Wolk, fr.o.m. 2004-11-22 t.o.m. 2005-11-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:95 Nyttiggörande av högskoleuppfinningar [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (N 2003:06) om Vägtransporter och arbetstid [ Avslutad 2004 ] [ Huvudsekreterare ]
Utredningen (N 2003:06) om Vägtransporter och arbetstid
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-04-03
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:44
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Claes Stråth, fr.o.m. 2003-06-16 t.o.m. 2004-03-02
Expert : Lars Andersson, specialist, fr.o.m. 2003-08-01 t.o.m. 2004-03-02
Expert : Martina Elfgren Lilja, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-08-01 t.o.m. 2004-03-02
Expert : Anders Stålsby, kansliråd, fr.o.m. 2003-08-01 t.o.m. 2004-03-02
Huvudsekreterare : Per Ewaldsson, fr.o.m. 2003-07-01 t.o.m. 2004-03-02
Sekreterare : Elisabeth Hallstedt, fr.o.m. 2003-06-16 t.o.m. 2004-03-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2003:44 Vägtransporter och arbetstid

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:26 Arbetstid vid vägtransporter – förslag till ny lag [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (N 2003:07) om översyn av vissa frågor rörande företagshälsovården [ Avslutad 2004 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (N 2003:07) om översyn av vissa frågor rörande företagshälsovården
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-06-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:87 och dir. 2003:180
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Kurt Eriksson, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2002-12-02
Expert : Charlotte Andersson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-05-27
Expert : Lars Bohlin, fr.o.m. 2003-12-15 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Lars von Ehrenheim, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Anders Englund, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Monica Höeg Wistedt, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Peter Linderoth, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-02-08
Expert : Gösta Ljungman, fr.o.m. 2004-02-09 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Enar Lundgren, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Karin Odencrants, fr.o.m. 2004-02-09 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Hélène Sandmark, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-02-08
Expert : Peter Westerholm, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Marie Åkhagen, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-12-02
Ned Carter, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Anna Stina Elfving, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Hans Granqvist, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Björn Hammar, fr.o.m. 2004-05-10 t.o.m. 2004-12-02
Kerstin Hildingsson, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Jens Karlsson, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Linda Ljung, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-05-09
Britt Trossmark, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Stefan Wiberg, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Sekreterare : Per Ewaldsson, fr.o.m. 2004-03-03 t.o.m. 2004-11-30
Sekreterare : Lars Inge Thorsson, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

KNAS-utredningen (N 2000:12) [ Avslutad 2003 ] [ Huvudsekreterare ]
KNAS-utredningen (N 2000:12)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-12-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:97 och dir. 2003:21
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:54 Semesterlagen och övriga ledighetslagar - översyn och förenkling
Medverkande :
Ordförande : Hans Karlsson, fr.o.m. 2001-01-24 t.o.m. 2003-02-28
Ordförande : Isa Skoog, fr.o.m. 2002-12-02 t.o.m. 2003-06-30
Ledamot : Christel Anderberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2002-01-29
Ledamot : Laila Bjurling, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Gunilla Carlsson, fr.o.m. 2001-01-30 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Barbro Feltzing, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Nils-Göran Holmqvist, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Rolf Kenneryd, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Maria Larsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Erik Ullenhag, jur.kand., fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Ledamot : Anders Wiklund, pappersarbetare, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Sakkunnig : Jonas Alberg, fr.o.m. 2002-12-09 t.o.m. 2003-06-17
Sakkunnig : Inger Andersson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2002-12-08
Sakkunnig : Bo Barrefelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Sakkunnig : Anders Bornefalk, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-06-17
Sakkunnig : Charlotte Bucht, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Sakkunnig : Ola Gustafsson, fr.o.m. 2002-02-18 t.o.m. 2003-02-16
Sakkunnig : Anders Stålsby, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Sakkunnig : Annika Århammar, fr.o.m. 2001-09-11 t.o.m. 2001-12-31
Expert : Martina Elfgren Lilja, fr.o.m. 2002-04-09 t.o.m. 2003-06-17
Expert : Anders Englund, avdelningschef, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Expert : Kurt Eriksson, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Expert : Jens Karlsson, chefsjurist, fr.o.m. 2001-05-02 t.o.m. 2003-06-17
Expert : Anna Lynèl, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2002-04-08
Expert : Jonas Malmberg, docent, fr.o.m. 2001-03-06 t.o.m. 2003-06-17
Inga-Lill Engström, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-18
Ann Garö, förhandlare, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-04-06
Håkan Meijer, förste vice ordförande, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-17
Erland Olauson, kanslichef, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-17
Ann-Charlotte Olsson, fr.o.m. 2003-04-07 t.o.m. 2003-06-17
Annelie Roswall Ljunggren, ombudsman, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-17
Margareta Sandberg, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-17
Karl-Olof Stenqvist, verkst. direktör, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-17
Marie-Louise Strömgren, ombudsman, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-17
Huvudsekreterare : Per Ewaldsson, fr.o.m. 2001-03-05 t.o.m. 2003-06-30
Sekreterare : Joa Bergold, fr.o.m. 2001-06-01 t.o.m. 2002-05-31
Sekreterare : Mats Essemyr, fr.o.m. 2001-08-01 t.o.m. 2003-06-17
Sekreterare : Ingemar Göransson, fr.o.m. 2001-08-01 t.o.m. 2003-06-17
Sekreterare : Katarina Novák, fr.o.m. 2001-08-01 t.o.m. 2003-06-17
Sekreterare : Annika Århammar, fr.o.m. 2001-12-01 t.o.m. 2002-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

1995 års Arbetstidskommitté (A 1995:02) [ Avslutad 1996 ] [ Sekreterare ]
1995 års Arbetstidskommitté (A 1995:02)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 1996
Direktiv för se dir. 1995:6.
Lokal : Vasagatan 8-10, Arbetsmarknadsdepartementet 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 08-405 10 00.
Utredningen har avgett :
SOU 1995:92 EG:s arbetsdirektiv och dess konsekvenser för det senaste regelsystemet - delbetänkande
SOU 1996:145 Arbetstid - längd, förläggning och inflytande - slutbetänkande. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Laila Bjurling, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-03-24 t.o.m. 1996-09-30
Ordförande : Ulrica Messing, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-01-26 t.o.m. 1996-03-23
Ledamot : Acko Ankarberg, fr.o.m. 1996-08-23 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Christel Anderberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Ylva Annerstedt, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-04-14
Ledamot : Laila Bjurling, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-03-23
Ledamot : Bertil Borglund, lärare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Ingrid Burman, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karin Ekenger, bitr. direktör, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1995-05-02
Ledamot : Hans Eklind, fr.o.m. 1996-03-09 t.o.m. 1996-08-22
Ledamot : Sören Gunnarsson, landstingsråd, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Marianne Hörding, sekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Anders Josephsson, projektledare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-03-08
Ledamot : Björn Kaaling, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Ingalill LO-sekreterare Landquist, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Lena Larsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Roger Mörtvik, ombudsman, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-04-14
Ledamot : Martin Nilsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Iréne Nilsson, förhandlingsdirektör, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karl Pfeifer, chefsjurist, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karin Pilsäter, led. av riksdagen, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Lennart Sjösten, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Karl-Olof Stenqvist, direktör, fr.o.m. 1995-05-03 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Marie-Louise Strömgren, ombudsman, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Marie Sällström, landstingsråd, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Ledamot : Görel Thurdin, led. av riksdagen, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1995-12-31
Expert : Bo Barrefelt, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-10-02 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Christer Eriksson, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1995-10-01
Expert : Tony Malmborg, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Bertil Segerfalk, byråchef, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Expert : Inga Åkerlund, hovrättsassessor, fr.o.m. 1995-03-27 t.o.m. 1996-09-30
Huvudsekreterare : Claes Stråth, fr.o.m. 1995-02-27 t.o.m. 1996-11-08
Sekreterare : Per Ewaldsson, fr.o.m. 1995-04-18 t.o.m. 1996-10-31
Marita Pihl, assistent, fr.o.m. 1995-09-01 t.o.m. 1996-06-30
Fredrik Sjögren, fr.o.m. 1996-04-09 t.o.m. 1996-11-03
Karin Karlsson, fr.o.m. 1996-06-01 t.o.m. 1996-10-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman