Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2003:07) om översyn av vissa frågor rörande företagshälsovården

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2003:07) om översyn av vissa frågor rörande företagshälsovården [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 24 st. ♀ 9 ♂ 15 ) :

Kurt Eriksson  []  ( Särskild utredare )
Charlotte Andersson  []  ( Expert )
Lars Bohlin  []  ( Expert )
Lars von Ehrenheim  []  ( Expert )
Anders Englund  []  ( Expert )
Peter Linderoth  []  ( Expert )
Gösta Ljungman  []  ( Expert )
Enar Lundgren  []  ( Expert )
Karin Odencrants  []  ( Expert )
Hélène Sandmark  []  ( Expert )
Peter Westerholm  []  ( Expert )
Marie Åkhagen  []  ( Expert )
Per Ewaldsson  []  ( Sekreterare )
Monica Wistedt-Höeg  []  ( Expert )
Lars-Inge Thorsson  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2003:07) om översyn av vissa frågor rörande företagshälsovården
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-06-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:87 och dir. 2003:180
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Kurt Eriksson, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2002-12-02
Expert : Charlotte Andersson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-05-27
Expert : Lars Bohlin, fr.o.m. 2003-12-15 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Lars von Ehrenheim, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Anders Englund, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Monica Höeg Wistedt, kansliråd, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Peter Linderoth, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-02-08
Expert : Gösta Ljungman, fr.o.m. 2004-02-09 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Enar Lundgren, fr.o.m. 2004-05-28 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Karin Odencrants, fr.o.m. 2004-02-09 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Hélène Sandmark, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-02-08
Expert : Peter Westerholm, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Marie Åkhagen, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2004-12-02
Ned Carter, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Anna Stina Elfving, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Hans Granqvist, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Björn Hammar, fr.o.m. 2004-05-10 t.o.m. 2004-12-02
Kerstin Hildingsson, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Jens Karlsson, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Linda Ljung, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-05-09
Britt Trossmark, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Stefan Wiberg, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2004-12-02
Sekreterare : Per Ewaldsson, fr.o.m. 2004-03-03 t.o.m. 2004-11-30
Sekreterare : Lars Inge Thorsson, fr.o.m. 2003-11-03 t.o.m. 2004-12-16

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman