Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Andrea Femrell

Sök kontaktuppgifter till Andrea Femrell på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Andrea Femrell

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Andrea Femrell medverkat i ( 4 st. ):

Uppgiftlämnarutredningen (N 2012:01) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Uppgiftlämnarutredningen (N 2012:01)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-04-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:35, dir. 2013:51, dir. 2013:111 och dir. 2014:78
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:80 Ett minskat och förenklat uppgiftslämnande för företagen
SOU 2015:33 Uppgiftslämnarservice för företagen
Medverkande :
Särskild utredare : Cecilia Magnusson Sjöberg, fr.o.m. 2012-04-26 t.o.m. 2015-03-31
Expert : Catarina Asplund, projektledare, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2014-11-30
Expert : Cecilia Bredenwall, t.f. kanslichef, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2014-09-10
Expert : Kerstin Bynander, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2013-09-20 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Ewa Carlsson, kanslichef, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Mikael Ekman, arkitekt, fr.o.m. 2014-04-23 t.o.m. 2014-12-21
Expert : Stefan Ellström, systemutvecklare, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Johan Erikson, processansvarig, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Margareta Eriksson, kronofogde, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Thomas Eriksson, ställf. avdelningschef, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2014-04-22
Expert : Andrea Femrell, sakkunnig, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2013-06-30
Expert : Andrea Fremrell, sakkunnig, fr.o.m. 2014-02-06 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Gustaf Forsberg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Fredrik Forssman, rådman, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Lars Haglund, rättslig expert, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Anna Hörnlund, jurist, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2014-09-10
Expert : Anna Johansson, enhetschef, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Peter Krause, enhetschef, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Elisabeth Kristensson, kansliråd, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Tomas Lööv, sakkunnig, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2014-02-05
Expert : Louise Molin Alfredsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2014-02-05
Expert : Helena Morgonsköld, avdelningschef, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Annika Palm, verksjurist, fr.o.m. 2012-11-19 t.o.m. 2014-02-16
Expert : Kjell Persson, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Anita Roll, verkst. direktör, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Peter Sahlin, fr.o.m. 2014-12-01 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Carl Scheutz, kansliråd, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Kjell-Åke Sjödin, områdesexpert, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Katarina Tullstedt, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Magnus Wallin, enhetschef, fr.o.m. 2014-02-11 t.o.m. 2015-03-30
Expert : Mikael Westberg, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2012-06-11 t.o.m. 2013-09-19
Huvudsekreterare : Leo Jager, fr.o.m. 2014-08-18 t.o.m. 2015-02-27
Sekreterare : Bengt Eriksson, fr.o.m. 2014-02-17 t.o.m. 2015-03-31
Sekreterare : Janne Elvelid, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2015-03-15
Sekreterare : Maryam Hansson Edalat, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2015-03-31
Sekreterare : Magnus Isgren, fr.o.m. 2012-09-01 t.o.m. 2015-03-31
Sekreterare : Staffan Malmgren, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2015-03-31
Sekreterare : Annika Palm, fr.o.m. 2012-02-17 t.o.m. 2015-03-31
Sekreterare : Marijke Silander, fr.o.m. 2015-01-07 t.o.m. 2015-04-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

2004 års skattekontrollutredning (Fi 2004:01) [ Avslutad 2005 ] [ Expert ]
2004 års skattekontrollutredning (Fi 2004:01)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-02-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:26
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:35 Krav på kassaregister - Effektivare utredning av ekobrott
Medverkande :
Särskild utredare : Margit Kärrström, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Petra Andersson, fr.o.m. 2005-02-24 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Kari Björkqvist, fr.o.m. 2004-06-28 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Roland Andersson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Jacqueline Deniz-Kiviharju, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-02-23
Expert : Andrea Femrell, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2004-06-27
Expert : Göran Granhed, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Marie Jönsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Ulf Larsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Dick Malmlund, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Jan Olsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Charlotta Riberdahl, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Viktoria Sjögren Samuelsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Sekreterare : Eveline Nilsson, fr.o.m. 2004-03-22 t.o.m. 2005-05-15
Sekreterare : Åsa Ståhl, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2005-05-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2005:35 Krav på kassaregister – Effektivare utredning av ekobrott [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om marknadskontrollens framtida organisation och finansiering (UD 2003:01) [ Avslutad 2004 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om marknadskontrollens framtida organisation och finansiering (UD 2003:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2003-03-27
Direktiv för utredningen, se dir. 2003:34 och dir. 2004:2
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Hans-Eric Holmqvist, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Lena van Aarem, jurist, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Bo Barrefelt, ämnesråd, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Ulrica Dyrke, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Anders Dölling, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Axel Edling, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2003-09-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Andrea Femrell, sakkunnig, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Nils-Gunnar Forsberg, ämnesråd, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Astrid Nensen Uggla, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Mona Nykvist, utredare, fr.o.m. 2003-09-25 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Nina Stubbe, rättssakkunnig, fr.o.m. 2003-09-25 t.o.m. 2004-04-30
Sakkunnig : Maria Velasco, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2003-09-24
Sakkunnig : Kerstin Wennerstrand, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Sekreterare : Helena Johansson, kansliråd, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Dir. 2003:34 Översyn av marknadskontrollens framtida organisation och finansiering

Dir. 2004:2

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:57 Tillsyn för säkra varor och öppna marknader [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
2002 års produktsäkerhetsutredning (Ju 2002:08) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
2002 års produktsäkerhetsutredning (Ju 2002:08)
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-06-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:88
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:82 Säkra produkter
Medverkande :
Särskild utredare : Lotty Nordling, ordförande och chef för Allmänna reklamationsnämnden, fr.o.m. 2002-06-28
Sakkunnig : Erik Högdahl, rättssakkunnig, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Karin Berggren, jur.kand., fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Sven Bergström, utredare, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Christina Bouvin, jur.kand., fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Anna-Karin Eriksson, jur.kand., fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Andrea Femrell, sakkunnig, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Gun Fridfelt, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Jens Henriksson, internationell sekreterare, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Annika Hernodh, byråchef, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Stig Håkansson, produktsäkerhetsdirektör, fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Leif Lundberg, jur.kand., fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Kerstin Risshytt, jur.kand., fr.o.m. 2002-09-20
Expert : Torbjörn Spector, jur.kand., fr.o.m. 2002-09-20
Sekreterare : Kenneth Truedsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:82 Säkra produkter [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman