Hem: Teman: Offentliga utredningar:

2004 års skattekontrollutredning (Fi 2004:01)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

2004 års skattekontrollutredning (Fi 2004:01) [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 15 st. ♀ 9 ♂ 6 ) :

Margit Kärrström  []  ( Särskild utredare )
Petra Andersson  []  ( Expert )
Kari Björkqvist  []  ( Expert )
Roland Andersson  []  ( Expert )
Jacqueline Deniz-Kiviharju  []  ( Expert )
Andrea Femrell  []  ( Expert )
Göran Granhed  []  ( Expert )
Marie Jönsson  []  ( Expert )
Ulf Larsson  []  ( Expert )
Dick Malmlund  []  ( Expert )
Jan Olsson  []  ( Expert )
Charlotta Riberdahl  []  ( Expert )
Viktoria Sjögren Samuelsson  []  ( Expert )
Eveline Nilsson  []  ( Sekreterare )
Åsa Ståhl  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

2004 års skattekontrollutredning (Fi 2004:01)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-02-26
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:26
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:35 Krav på kassaregister - Effektivare utredning av ekobrott
Medverkande :
Särskild utredare : Margit Kärrström, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Petra Andersson, fr.o.m. 2005-02-24 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Kari Björkqvist, fr.o.m. 2004-06-28 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Roland Andersson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Jacqueline Deniz-Kiviharju, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-02-23
Expert : Andrea Femrell, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2004-06-27
Expert : Göran Granhed, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Marie Jönsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Ulf Larsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Dick Malmlund, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Jan Olsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Expert : Charlotta Riberdahl, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2004-12-02
Expert : Viktoria Sjögren Samuelsson, fr.o.m. 2004-02-26 t.o.m. 2005-05-03
Sekreterare : Eveline Nilsson, fr.o.m. 2004-03-22 t.o.m. 2005-05-15
Sekreterare : Åsa Ståhl, fr.o.m. 2004-03-15 t.o.m. 2005-05-15

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman