Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Finansmarknadskommittén (Fi 2009:03)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Finansmarknadskommittén (Fi 2009:03) [ Avslutad 2012 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen :

Medverkande i utredningen ( 16 st. ♀ 3 ♂ 13 ) :

Urban Karlström  []  ( Ordförande )
Johanna Lybeck Lilja  []  ( Ordförande )
Pär Boman  []  ( Ledamot )
Fredrik Bystedt  []  ( Ledamot )
Sten Dunér  []  ( Ledamot )
Johan Hansing  []  ( Ledamot )
Jens Henriksson  []  ( Ledamot )
Kerstin af Jochnick  []  ( Ledamot )
Peter Lindfelt  []  ( Ledamot )
Torbjörn Magnusson  []  ( Ledamot )
Erik Thedéen  []  ( Ledamot )
Olle Zetterberg  []  ( Ledamot )
Pehr Wissén  []  ( Huvudsekreterare )
Tom Andersson  []  ( Sekreterare )
Pasel Assalum  []  ( Sekreterare )
Camilla Ferenius  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Finansmarknadskommittén (Fi 2009:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-05-07
Direktiv för kommittén, se dir. 2009:22
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Urban Karlström, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2010-10-04
Ordförande : Johanna Lybeck Lilja, fr.o.m. 2010-11-01
Ledamot : Pär Boman, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2011-02-10
Ledamot : Fredrik Bystedt, fr.o.m. 2011-05-26
Ledamot : Sten Dunér, fr.o.m. 2011-05-26
Ledamot : Johan Hansing, fr.o.m. 2012-01-01
Ledamot : Jens Henriksson, fr.o.m. 2010-11-25
Ledamot : Kerstin af Jochnick, fr.o.m. 2011-02-11 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Peter Lindfelt, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2010-11-30
Ledamot : Torbjörn Magnusson, fr.o.m. 2009-06-16
Ledamot : Erik Thedéen, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2010-10-18
Ledamot : Olle Zetterberg, fr.o.m. 2009-06-16
Huvudsekreterare : Pehr Wissén, fr.o.m. 2009-05-15 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Tom Andersson, fr.o.m. 2011-09-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Pasel Assalum, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Camilla Ferenius, fr.o.m. 2009-09-01 t.o.m. 2013-01-21

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman