Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Johanna Lybeck Lilja

Sök kontaktuppgifter till Johanna Lybeck Lilja på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Johanna Lybeck Lilja

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredning som Johanna Lybeck Lilja medverkat i:

Finansmarknadskommittén (Fi 2009:03) [ Avslutad 2012 ] [ Ordförande ]
Finansmarknadskommittén (Fi 2009:03)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2009-05-07
Direktiv för kommittén, se dir. 2009:22
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Urban Karlström, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2010-10-04
Ordförande : Johanna Lybeck Lilja, fr.o.m. 2010-11-01
Ledamot : Pär Boman, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2011-02-10
Ledamot : Fredrik Bystedt, fr.o.m. 2011-05-26
Ledamot : Sten Dunér, fr.o.m. 2011-05-26
Ledamot : Johan Hansing, fr.o.m. 2012-01-01
Ledamot : Jens Henriksson, fr.o.m. 2010-11-25
Ledamot : Kerstin af Jochnick, fr.o.m. 2011-02-11 t.o.m. 2011-12-31
Ledamot : Peter Lindfelt, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2010-11-30
Ledamot : Torbjörn Magnusson, fr.o.m. 2009-06-16
Ledamot : Erik Thedéen, fr.o.m. 2009-06-16 t.o.m. 2010-10-18
Ledamot : Olle Zetterberg, fr.o.m. 2009-06-16
Huvudsekreterare : Pehr Wissén, fr.o.m. 2009-05-15 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Tom Andersson, fr.o.m. 2011-09-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Pasel Assalum, fr.o.m. 2012-01-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Camilla Ferenius, fr.o.m. 2009-09-01 t.o.m. 2013-01-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2009:22 Finansmarknadskommittén [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman