Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Tomas Keisu

Sök kontaktuppgifter till Tomas Keisu på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Tomas Keisu

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Tomas Keisu medverkat i ( 4 st. ):

Utredningen (Fö 2009:03) om Försvarsmaktens framtida personalförsörjning [ Avslutad 2010 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (Fö 2009:03) om Försvarsmaktens framtida personalförsörjning


Beteckning : Fö 2009:03
Departement : Försvarsdepartementet
Senast ändrad : 2011-03-01
Status : Avslutad 2010 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2009-07-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2009:58
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Rolén, Thomas, fr.o.m. 2009-07-16
Sakkunnig : Jabali, Maisoun, fr.o.m. 2009-10-07
Sakkunnig : Oltorp, Anders, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Dejke (f.d.Alfredsson), Mattias, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Ellehöj, Helle, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Gellner, Lars, fr.o.m. 2009-10-23
Expert : Hallin, Lena, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Jonason, Gunnar, fr.o.m. 2010-02-01
Expert : Karlsson, Gunnar, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Keisu, Tomas, fr.o.m. 2010-03-01
Expert : Petersson, Elisabet, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Pfiefer, Karl, fr.o.m. 2009-10-07
Expert : Rehbinder, Paulina, fr.o.m. 2010-02-01
Expert : Rodin, Göran, fr.o.m. 2009-10-07
Sekreterare : Keisu, Tomas, fr.o.m. 2009-09-07 t.o.m. 2010-02-28
Sekreterare : Kristiansson, Hanna, fr.o.m. 2009-09-07
Sekreterare : Sandahl, Anna, fr.o.m. 2009-09-07
Johansson, Lars, fr.o.m. 2009-10-23
Mattsson Kasserud, Inger, fr.o.m. 2009-10-23
Lindquist, Eva, fr.o.m. 2009-10-23
Simson, Niklas, fr.o.m. 2009-10-23

Rapporter

SOU 2010:86Personalförsörjningen i ett reformerat försvar
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2009:58 Personalförsörjning för det reformerade försvaret [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2010:86 Personalförsörjningen i ett reformerat försvar [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
RMV/SKL-utredningen (Ju 2005:10) [ Avslutad 2006 ] [ Expert ]

RMV/SKL-utredningen (Ju 2005:10)


Beteckning : Ju 2005:10
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2007-03-01
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2005-09-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:104
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Begler, Ann-Marie, fr.o.m. 2005-09-22 t.o.m. 2006-12-31
Expert : Hedin, Ralf, fr.o.m. 2006-01-25 t.o.m. 2006-12-13
Expert : Holmgren, Gunnar, fr.o.m. 2006-01-25 t.o.m. 2006-12-13
Expert : Keisu, Tomas, fr.o.m. 2006-01-25 t.o.m. 2006-12-13
Expert : Nensén Uggla, Astrid, fr.o.m. 2006-01-25 t.o.m. 2006-12-13
Expert : Rehnqvist, Nina, fr.o.m. 2006-01-25 t.o.m. 2006-12-13
Sekreterare : Andersson, Martin, fr.o.m. 2005-10-17 t.o.m. 2006-12-31

Rapporter

SOU 2006:63Forensiska institutet. Ny myndighet för kriminalteknik, rättsmedicin och rättspsykiatri – delbetänkande
SOU 2006:103Översyn av den rättsmedicinska verksamheten. Tillsyn, Rättsliga rådet och rättsläkarens roll – slutbetänkande
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Avregleringsdelegationen (N 1993:07) [ Avslutad 1995 ] [ Ledamot ]
Avregleringsdelegationen (N 1993:07)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 1995
Direktiv för se dir. 1993:113.
Medverkande :
Ordförande : Hans Karlander, statssekreterare, t.o.m. 1994-10-06
Ledamot : Fredrik von, pol. sakkunnig, t.o.m. 1994-10-06
Ledamot : Yvonne Gustafsson, departementsråd, t.o.m. 1994-03-14
Ledamot : Anders Johansson, pol. sakkunnig, t.o.m. 1994-10-06
Ledamot : Tomas Keisu, departementsråd, t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Thomas Luttropp, departementsråd, t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Peter Nilsson, departementssekreterare, t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Dan Ohlsson, departementsråd, fr.o.m. 1993-11-05 t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Björn Rosén, kansliråd, t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Torsten Sandberg, planeringschef, t.o.m. 1994-10-06
Ledamot : Bengt Toresson, departementssekreterare, fr.o.m. 1994-03-15 t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Sven-Erik Wallin, departementsråd, t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Per Virdesten, rättschef, t.o.m. 1995-01-15
Ledamot : Erna Zelmin-Åberg, departementssekreterare, t.o.m. 1995-01-15
Sakkunnig : Ann-Christin Nykvist, departementsråd, t.o.m. 1994-10-06
Expert : Yngve Engström, departementssekreterare, fr.o.m. 1993-10-06 t.o.m. 1995-01-15
Expert : Roger Pyddok, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1994-03-01
Sekreterare : Staffan Sandström, departementsråd, t.o.m. 1995-01-15
Herbert Silbermann, departementssekreterare, fr.o.m. 1993-10-06 t.o.m. 1995-01-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Regionberedningen (C 1992:06) [ Avslutad 1995 ] [ Expert ]

Regionberedningen (C 1992:06)


Beteckning : C 1992:06
Departement : Civildepartementet
Senast ändrad : 1996-03-20
Status : Avslutad 1995
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir 1992:86.
Lokal :
0123

Sammansättning


Ordförande : Palm, Elisabeth t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Ahlqvist, Johnny t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Colliander, Harriet t.o.m. 1993-12-07
Ledamot : Hulterström, Sven t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Högmark, Anders G t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Johansson, Kent t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Kihlberg, Stefan t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Lédel, Ralph t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Nordell, Lars Axel t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Nordström, Lars t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Sundin, Britta t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Ågren, Gunnar t.o.m. 1995-02-28
Sakkunnig : Eriksson, Sune t.o.m. 1995-02-28
Sakkunnig : Peterson, Carl-Gunnar t.o.m. 1995-02-28
Sakkunnig : Rydh, Jan t.o.m. 1995-02-28
Sakkunnig : Sundström, Monica t.o.m. 1995-02-28
Expert : Asplund, Carl t.o.m. 1995-02-28
Expert : Bengtsson, Sten t.o.m. 1995-02-28
Expert : Blixt, Per-Göran t.o.m. 1995-02-28
Expert : Grufberg, Maj-Britt t.o.m. 1995-02-28
Expert : Gustafson, Bo t.o.m. 1995-02-28
Expert : Hermanson, Gunnar t.o.m. 1995-02-28
Expert : Häggroth, Sören t.o.m. 1995-02-28
Expert : Hällman, Håkan t.o.m. 1995-02-28
Expert : Keisu, Tomas t.o.m. 1994-12-05
Expert : Larsson, Maria t.o.m. 1995-02-28
Expert : Lindell, Rolf t.o.m. 1995-02-28
Expert : Lindström, Gunhild t.o.m. 1995-02-28
Expert : Petersson, Ingrid t.o.m. 1995-02-28
Expert : Skalin, Douglas t.o.m. 1994-10-05
Sekreterare : Norrving, Bengt t.o.m. 1995-02-28
Sekreterare : Petersson, Roger t.o.m. 1995-03-31
Sekreterare : Wennås, Olof t.o.m. 1995-02-28

Rapporter

SOU 1993:97Västsverige och Skåne – regioner i
förändring
SOU 1995:27Regional framtid.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1992:86 En regionberedning

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1993:97 Västsverige och Skåne – regioner i förändring [ pdf |Paragraftecken ]
Omslaget till betänkandet
SOU 1995:27 Regional framtid [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman