Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Olle Rosén

Sök kontaktuppgifter till Olle Rosén på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Olle Rosén

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Olle Rosén medverkat i ( 7 st. ):

Utredningen om fossiloberoende jordbruk [ Avslutad 2021 ] [ Expert ]
Utredningen om en hållbar försörjning av innovationskritiska metaller och mineral (N 2020:01)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2020-02-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2020:16 och dir. 2020:136
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 31 juli 2021.
Medverkande :
Särskild utredare : Helena Jonsson, landshövding, fr.o.m. 2020-02-13 t.o.m. 2021-07-31
Expert : Serina Ahlgren, forskare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Per Andersson, handläggare, fr.o.m. 2021-01-26
Expert : Pim Bendt, sakkunnig jordbruk, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Maja Cederlund, handläggare, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2021-01-25
Expert : Karin Eliasson, växtodlingsrådgivare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Elsa Hanson, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-09-02
Expert : Per-Anders Hansson, professor, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Kristin Hedström, handläggare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Christophe Kellner, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Johan Kristensson, kansliråd, fr.o.m. 2020-12-28
Expert : Tobias Markensten, utredare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Julien Morel, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2020-12-27
Expert : Martin Mörman, skatteexpert, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Charlotte Norrman, universitetslektor, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Olle Rosén, kansliråd, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2020-09-01
Expert : Karin Varverud, styrelseledamot, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Peter Wallenberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-04-01
Expert : Anna Wistrand, handläggare, fr.o.m. 2020-04-01
Sekreterare : Helena Wickström, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Helena Wickström, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-08-14
Sekreterare : Mattias Gotting, fr.o.m. 2020-04-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Mattias Gotting, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-07-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen ( 2 st. ) :

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2020:16 Ett fossiloberoende jordbruk [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Dir. 2020:136

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2021:67 Vägen mot fossiloberoende jordbruk [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Mottagandeutredningen (A 2015:02) [ Avslutad 2018 ] [ Sakkunnig ]
Mottagandeutredningen (A 2015:02)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-11-05
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:107, dir. 2016:112, dir. 2017:48 och dir. 2017:101
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2018:22 Ett ordnat mottagande - gemensamt ansvar för snabb etablering eller återvändande
Medverkande :
Särskild utredare : Lars Bäckström, fr.o.m. 2015-11-05 t.o.m. 2017-06-30
Särskild utredare : Martin Olauzon, fr.o.m. 2017-07-01 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Maria Antonsson, departementetssekreterare, fr.o.m. 2016-05-18 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Christopher Carlson, fr.o.m. 2016-12-05 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Lars Davidsson, kansliråd, fr.o.m. 2016-10-28 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Milot Dragusha, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Karin Frank, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Matilda Hultgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2017-02-12
Sakkunnig : Ulrika Johansson Jordan, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2016-10-27
Sakkunnig : Anna Kessling, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2016-10-27
Sakkunnig : Fredrik Lund, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-10-28 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Anna Malmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-10-28 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Therese Pelow, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2016-10-27
Sakkunnig : Emil Plisch, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Olle Rosén, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Sami Soliman, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-10-28 t.o.m. 2018-03-31
Sakkunnig : Karin Stillerud, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2016-12-04
Sakkunnig : Hanna Zeland, kansliråd, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2016-10-27
Expert : Lars-Göran Brandt, nationell samordnare, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2018-03-31
Expert : Per Ibertsson, verksamhetssamordnare, fr.o.m. 2017-05-15 t.o.m. 2018-03-31
Expert : Christine Johansson, handläggare, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2017-05-14
Expert : Karin Perols, handläggare, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2018-03-31
Expert : Jan-Olov Wallin, bitr. operativ chef, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2018-03-31
Huvudsekreterare : Martin Johansson, fr.o.m. 2017-11-01 t.o.m. 2018-03-31
Huvudsekreterare : Martin Olauzon, fr.o.m. 2016-02-01 t.o.m. 2017-06-30
Sekreterare : Malin Gedda, fr.o.m. 2016-01-25 t.o.m. 2018-03-31
Sekreterare : Martin Johansson, fr.o.m. 2016-04-11 t.o.m. 2017-10-31
Sekreterare : Maria Nordin Skult, fr.o.m. 2016-01-18 t.o.m. 2018-03-19
Sekreterare : Anton Ringström, fr.o.m. 2017-05-15 t.o.m. 2018-03-31
Sekreterare : Jonas Widell, fr.o.m. 2017-03-01 t.o.m. 2018-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Assistansersättningsutredningen (S 2013:07) [ Avslutad 2014 ] [ Sakkunnig ]
Assistansersättningsutredningen (S 2013:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-03-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:34
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:09 Förändrad assistansersättning - en översyn av ersättningssystemet
Medverkande :
Särskild utredare : Agneta Rönn, expert, fr.o.m. 2013-05-02
Sakkunnig : Anders Hermansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-05-27
Sakkunnig : Helena Johnsson, kansliråd, fr.o.m. 2013-09-09
Sakkunnig : Inger Laudon, kansliråd, fr.o.m. 2013-05-27
Sakkunnig : Susanna Pålsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-05-27
Sakkunnig : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-05-27 t.o.m. 2013-09-08
Expert : Matilda Hansson, utredare, fr.o.m. 2013-05-27
Expert : Johan Hedlin, avdelningschef, fr.o.m. 2013-05-27
Expert : Therese Karlberg, verksamhetsområdeschef, fr.o.m. 2013-05-27
Expert : , Kölhed, Pelle 2:e vice ordförande HSO, fr.o.m. 2013-05-27
Expert : Peter Sjöquist, ekonom, fr.o.m. 2013-05-27
Sekreterare : Viktoria Bergström, fr.o.m. 2013-05-01 t.o.m. 2014-02-23
Sekreterare : Christina Janzon, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2014-02-14
Sekreterare : Bessam Saleh, fr.o.m. 2013-05-20 t.o.m. 2014-02-23
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2013:34 Översyn av ersättningen för personlig assistans [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2014:9 Förändrad assistansersättning – en översyn av ersättningssystemet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om inhyrning och företrädesrätt till återanställning (A 2013:01) [ Avslutad 2014 ] [ Expert ]
Utredningen om inhyrning och företrädesrätt till återanställning (A 2013:01)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-01-17
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:1 och dir. 2013:114
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:55 Inhyrning och företrädesrätt till återanställning
Medverkande :
Särskild utredare : Carina Gunnarsson, fr.o.m. 2013-01-17 t.o.m. 2013-12-01
Särskild utredare : Eskil Wadensjö, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Mira Hjelm Östh, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Sofie Lagerstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Gustaf Löfgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-24 t.o.m. 2014-07-18
Expert : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2013-09-23
Ledamot : Kent Ackholt, ombudsman, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Niklas Beckman, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Lise Donovan, jurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Helena Larsson, jurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Tommy Larsson, arbetsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Jenny Rosenbaum, jurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Hanna Schmidt, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Ledamot : Gabriella Sebardt, förbundsjurist, fr.o.m. 2013-03-26 t.o.m. 2014-07-18
Sekreterare : Inger Andersson, fr.o.m. 2013-03-11 t.o.m. 2014-09-08
Biträdande sekreterare : Stina Petersson, fr.o.m. 2014-01-27 t.o.m. 2014-03-26
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2014:55 Inhyrning och företrädesrätt till återanställning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om tvångsvård för barn och unga (S 2012:07) [ Avslutad 2015 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om tvångsvård för barn och unga (S 2012:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-07-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:79, dir. 2013:74 och dir. 2014:87
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:3 Boende utanför det egna hemmet - placeringsformer för barn och unga
SOU 2015:71 Barns och ungas rätt vid tvångsvård. Förslag till ny LVU
Medverkande :
Särskild utredare : Håkan Ceder, överdirektör, fr.o.m. 2012-09-03
Sakkunnig : Mattias Ahlquist, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-28
Sakkunnig : Katarina Arvidsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-03 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Christopher Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-02-12
Sakkunnig : Philip Fridborn Kempe, fr.o.m. 2013-10-10 t.o.m. 2014-04-29
Sakkunnig : Malin Gedda, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-03 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Jacob Holm, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-03-27
Sakkunnig : Sofia Landelius, kansliråd, fr.o.m. 2014-03-31
Sakkunnig : Jessica Lundahl, kansliråd, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Charlotte Lönnheim, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-29
Sakkunnig : Karin Moberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-04-30
Sakkunnig : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-10-09
Sakkunnig : Katarina Sundberg, kansliråd, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2012-11-22
Expert : Håkan Aronsson, utredare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-06-30
Expert : Ann-Charlotta Brandett, inspektör, fr.o.m. 2013-09-03
Expert : Angelica Florin, områdeschef, fr.o.m. 2014-03-31 t.o.m. 2014-09-30
Expert : Carina Fransson, verksamhetsområdeschef, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-02-11
Expert : Anna Karin Hildingsson Boqvist, jurist, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Monica Jacobsson, jurist, fr.o.m. 2013-09-11
Expert : Urban Lindberg, planeringsdirektör, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Mie Lundqvist, överläkare, fr.o.m. 2014-03-31
Expert : Titti Mattsson, forskare, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Helen Nellvik, handläggare, fr.o.m. 2014-09-15
Expert : Sara Roxell, handläggare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-08-10
Expert : Ankie Widén, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-29
Sekreterare : Pär Alexandersson, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Håkan Aronsson, fr.o.m. 2013-08-12 t.o.m. 2014-02-10
Sekreterare : Berith Josefsson, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Pernilla Krusberg, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : David Pålsson, fr.o.m. 2013-09-10 t.o.m. 2013-12-06
Sekreterare : Jan Rehnberg, fr.o.m. 2013-12-01 t.o.m. 2013-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utstationeringskommittén (A 2012:03) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Utstationeringskommittén (A 2012:03)
Departement : Arbetsmarknadsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-09-27
Direktiv för kommittén, se dir. 2012:92, dir. 2014:82, dir. 2014:149 och dir. 2015:57
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:83 Översyn av lex Laval
Medverkande :
Ordförande : Marie Granlund, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-11-18
Ordförande : Elisabeth Svantesson, ordförande, fr.o.m. 2012-10-01 t.o.m. 2013-09-19
Ordförande : Tomas Tobé, led. av riksdagen, fr.o.m. 2013-10-07 t.o.m. 2014-11-17
Ledamot : Johan Andersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07 t.o.m. 2014-12-15
Ledamot : Anti Avsan, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Berit Bengtsson, filosofie doktor, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Katarina Brännström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Andreas Carlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07 t.o.m. 2015-01-18
Ledamot : Ulf Holm, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07 t.o.m. 2014-11-30
Ledamot : Frida Johansson Metso, ledamot, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Ylva Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07 t.o.m. 2014-10-22
Ledamot : Désirée Pethrus, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-01-19
Ledamot : Maria Plass, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07 t.o.m. 2014-12-15
Ledamot : Raimo Pärssinen, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-12-16
Ledamot : Annika Qarlsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Janne Rudén, förbundsordförande, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Sven-Olof Sällström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-12-07
Ledamot : Marco Venegas, led. av riksdagen, fr.o.m. 2014-12-16
Expert : Carl Fredrik Bergström, professor, fr.o.m. 2013-02-20
Expert : Gabriella Björnfot, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-08-27
Expert : Sara Bratberg, kansliråd, fr.o.m. 2013-02-20
Expert : Lars Davidsson, kansliråd, fr.o.m. 2014-12-09 t.o.m. 2015-01-18
Expert : Johanna Evjen, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-20
Expert : Emma Görnerup Cardell, kansliråd, fr.o.m. 2013-12-10 t.o.m. 2015-03-11
Expert : Anna-Karin Jansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-19
Expert : Sofie Lagerstedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2015-08-26
Expert : Pär Lindblom, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-03-12
Expert : Gustaf Löfgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-16 t.o.m. 2014-12-08
Expert : Jonas Malmberg, ordförande, fr.o.m. 2013-02-20
Expert : Anna Middelman, chefsjurist, fr.o.m. 2013-02-20
Expert : Susanna Ribrant, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2014-08-10
Expert : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2013-09-15
Expert : Anna Strandbacke, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2015-01-18
Expert : Karin Söderberg, kansliråd, fr.o.m. 2014-08-11 t.o.m. 2015-06-14
Expert : Maria Wiberg, kansliråd, fr.o.m. 2015-01-19
Samuel Engblom, chefsjurist, fr.o.m. 2013-02-20
Lars Gellner, arbetsrättsjurist, fr.o.m. 2013-02-20
Claes-Mikael Jonsson, jurist, fr.o.m. 2013-02-20 t.o.m. 2013-11-18
Mattias Landgren, chefsjurist, fr.o.m. 2013-11-19 t.o.m. 2014-11-03
Tommy Larsson, jurist, fr.o.m. 2013-02-20
Lars Nordfors, chefsjurist, fr.o.m. 2013-02-20
Karl Pfeifer, chefsjurist, fr.o.m. 2013-02-20
Robert Sjunnebo, jurist, fr.o.m. 2014-11-04
Lena Maier Söderberg, chefsjurist, fr.o.m. 2013-02-20
Huvudsekreterare : Sören Öman, fr.o.m. 2012-12-01
Sekreterare : Tomas Lindell, fr.o.m. 2013-01-07 t.o.m. 2013-07-06
Sekreterare : Linda Nordblom, fr.o.m. 2013-04-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:83 Översyn av lex Laval [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Pensionsåldersutredningen (S 2011:05) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Pensionsåldersutredningen (S 2011:05)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-04-14
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:34 och dir. 2012:86
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:28 Längre liv, längre arbetsliv. Förutsättningar och hinder för äldre att arbeta längre
SOU 2013:25 Åtgärder för ett längre arbetsliv Åtgärder för ett längre arbetsliv - Lättläst Åtgärder för ett längre arbetsliv - Daisy
Medverkande :
Särskild utredare : Ingemar Eriksson, departementsråd, fr.o.m. 2011-05-15 t.o.m. 2013-03-31
Expert : Linnéa Blommé, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Gudrun Ehnsson, enhetschef, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Johanna Gokall, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Helena Johnsson, kansliråd, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Elisabeth Lane, ämnesråd, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Anders Lidsle, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Jonas Malmberg, professor, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Maria Norberg, verksjurist, fr.o.m. 2012-09-01 t.o.m. 2012-10-31
Expert : Hans Olsson, analytiker, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Stefan Oscarson, ämnesråd, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Kristian Seth, kansliråd, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Ywonne Strempl, avdelningschef, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Magnus Svartengren, professor, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Eva Vingård, professor, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Arvid Wallgren, ämnesråd, fr.o.m. 2012-09-01
Expert : Marie Åkhagen, kansliråd, fr.o.m. 2012-09-01
Sekreterare : Viktoria Bergström, fr.o.m. 2011-10-01 t.o.m. 2013-04-30
Sekreterare : Anna Hessel, fr.o.m. 2011-09-05 t.o.m. 2012-01-16
Sekreterare : Maria Norberg, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2013-04-14
Sekreterare : Eeva Seppälä, fr.o.m. 2012-04-16 t.o.m. 2013-04-14
Sekreterare : Olle Sundberg, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2012-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman