Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Mats Johnsson

Sök kontaktuppgifter till Mats Johnsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Mats Johnsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Mats Johnsson medverkat i ( 8 st. ):

Utredningen om inrättande av Etikprövningsmyndigheten (U 2017:11) [ Avslutad 2018 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om inrättande av Etikprövningsmyndigheten (U 2017:11)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:127
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Johan Modin, rådman, fr.o.m. 2018-05-07 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Mats Johnsson, ämnesråd, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2019-01-08
Sekreterare : Anne Nilsson, enhetschef, fr.o.m. 2018-09-07 t.o.m. 2018-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2017:127 Inrättande av Etikprövningsmyndigheten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen Forskning och utveckling på försvarsområdet (Fö 2015:03) [ Avslutad 2016 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen Forskning och utveckling på försvarsområdet (Fö 2015:03)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-10-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:103
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:90 Forskning och utveckling på försvarsområdet
Medverkande :
Särskild utredare : Björn von Sydow, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-10-29 t.o.m. 2016-12-17
Sakkunnig : Patrik Asplund, kansliråd, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Annli Halabi, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Sakkunnig : Mats Johnsson, ämnesråd, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Eva Bernhardsdotter, projekt- och programledare, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Eva Dalberg, sektionschef, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Hans Ilis-Allm, överste, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-07-03
Expert : Benny Jansson, verksamhetsansvarig, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-06-19
Expert : Eva Karin Olsson, docent, fr.o.m. 2016-02-08 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Rickard Stridh, överstelöjtnant, fr.o.m. 2016-07-04 t.o.m. 2016-12-16
Expert : Per Sundström, enhetschef, fr.o.m. 2016-06-20 t.o.m. 2016-12-16
Sekreterare : Silva Aldskogius, ämnesråd, fr.o.m. 2015-12-01 t.o.m. 2016-12-03
Sekreterare : Wallander Thomas, fr.o.m. 2016-09-26 t.o.m. 2016-12-16
Sekreterare : Katarina Wilhelmsen, fr.o.m. 2015-12-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2015:103 Forskning och utveckling på försvarsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:90 Forskning och utveckling på försvarsområdet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Forskarkarriärutredningen (U 2015:05) [ Avslutad 2016 ] [ Expert ]
Forskarkarriärutredningen (U 2015:05)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-06-25
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:74
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:29 Trygghet och attraktivitet - en forskarkarriär för framtiden
Medverkande :
Särskild utredare : Ann Fust, fr.o.m. 2015-06-25 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Anna Beijmo, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : German Bender, utredare, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2015-12-14
Expert : Carl Durling, handläggare, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Helle Ellehöj, kansliråd, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Mats Jonsson, ämnesråd, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Emelie Lilliefeldt, utredare, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Kristina Lovén Seldén, utredare, fr.o.m. 2015-12-15 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Ulrica Lundström, fr.o.m. 2015-11-03 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Susanne Mattson, kansliråd, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Karin Röding, rektor, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-01-17
Expert : Mia Rönmar, fr.o.m. 2015-11-03 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Torbjörn von Schantz, rektor, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Helena Strigård, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Ann-Charlotte Wallin, ämnesråd, fr.o.m. 2015-10-27 t.o.m. 2016-03-31
Sekreterare : Carl Jacobsson, fr.o.m. 2015-11-01 t.o.m. 2016-03-31
Sekreterare : Magnus Ödman, fr.o.m. 2015-08-17 t.o.m. 2016-04-10
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:29 Trygghet och attraktivitet – en forskarkarriär för framtiden [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Samordningsrådet för smarta elnät (N 2012:03) [ Avslutad 2014 ] [ Sakkunnig ]
Samordningsrådet för smarta elnät (N 2012:03)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-05-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:48
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:84 Planera för effekt
Medverkande :
Ordförande : Maria Khorsand, direktör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Vice ordförande : Bo Normark, verkst. direktör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Jonas Abrahamsson, verkst. direktör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Lina Bertling, professor, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Erik Brandsma, generaldirektör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Bo Dahlbom, forskningschef, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Ann-Marie Fransson, förbundsordförande, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Yvonne Fredriksson, generaldirektör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2013-01-31
Ledamot : Jakub Gubanski, affärsutvecklare svenska elnät, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Bo Hesselgren, verkst. direktör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Pia Brühl-Hjort, verkst. direktör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Christina Malm, överdirektör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Mikael Odenberg, generaldirektör, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Carin Torstensson, studio director energy design, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Anne Vadasz-Nilsson, generaldirektör, fr.o.m. 2013-02-01 t.o.m. 2014-12-31
Ledamot : Ulf Wahlberg, vice president industry and research relations, fr.o.m. 2012-05-28 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Marita Axelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Truls Borgström, kansliråd, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-05-12
Sakkunnig : Thomas Broberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2013-08-26
Sakkunnig : Helen Forslind, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-08-27 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Ola Göransson, kansliråd, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2013-01-21
Sakkunnig : Willy Hallgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-15 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Sofia Holmgren, kansliråd, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Mats Johnsson, ämnesråd, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Therése Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-17 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Hedvig Landahl, kansliråd, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2013-12-16
Sakkunnig : Hedvig Landahl, kansliråd, fr.o.m. 2014-10-01 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Nicklas Liss Larsson, departementsråd, fr.o.m. 2014-05-13 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Jan-Olof Lundgren, kansliråd, fr.o.m. 2013-01-22 t.o.m. 2013-08-31
Sakkunnig : Mattias Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-05-13 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Jessica Steinmetz, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-12-17 t.o.m. 2014-05-12
Sakkunnig : Lena Svendsen, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-08-27 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Eva Tarselius Hallgren, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-17 t.o.m. 2014-08-29
Sakkunnig : Anna Carin Thomér, kansliråd, fr.o.m. 2013-01-22 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Anna Törner, kansliråd, fr.o.m. 2014-05-13 t.o.m. 2014-10-01
Sakkunnig : Richard Vesterberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-12-31
Sakkunnig : Danielle Zachrisson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-08-28 t.o.m. 2014-05-12
Huvudsekreterare : Karin Widegren, fr.o.m. 2012-08-20 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Karima Björk, fr.o.m. 2012-10-03 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Ilka von Dalwigk, fr.o.m. 2013-02-18 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Helena Lundberg, fr.o.m. 2013-01-14 t.o.m. 2014-12-31
Gunilla André, fr.o.m. 2013-04-08 t.o.m. 2014-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2012:48 Samordningsråd med kunskapsplattform för smarta elnät [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2014:84 Planera för effekt! [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen för en nationell handlingsplan för säker användning och hantering av nanomaterial (M 2012:03) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Utredningen för en nationell handlingsplan för säker användning och hantering av nanomaterial (M 2012:03)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-09-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:89
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2013:70 Säker utveckling! - Nationell handlingsplan för säker användning och hantering av nanomaterial
Medverkande :
Särskild utredare : Ethel Forsberg, samhällsbyggnadsdirektör, fr.o.m. 2012-09-06 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Anders Bagge, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Kierstin Grawé Petersson, kansliråd, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Mikael Gröning, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Mats Johnson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Hedvig Landahl, kansliråd, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Per Leffler, laborator, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Åsa Norrman, departementsråd, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Jouni Surakka, yrkeshygieniker, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Monica Tammela, utredare, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Expert : Sofia Tapper, kansliråd, fr.o.m. 2013-02-25 t.o.m. 2013-09-30
Sekreterare : Eva Hellsten, fr.o.m. 2012-09-17 t.o.m. 2013-09-30
Sekreterare : Annika Nilsson, fr.o.m. 2012-10-15 t.o.m. 2013-09-30
Sekreterare : Johanna Kain, fr.o.m. 2012-09-17 t.o.m. 2013-10-14
Sekreterare : Elin Simonsson, fr.o.m. 2013-07-01 t.o.m. 2013-09-30
Sekreterare : Maria Wallén, fr.o.m. 2012-10-01 t.o.m. 2013-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om behov av skydd för störningskänslig forskningsverksamhet (U 2002:04) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Utredningen om behov av skydd för störningskänslig forskningsverksamhet (U 2002:04)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-02-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:29
Lokal : Regeringsgatan 30-32, 103 33 STOCKHOLM
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:111 Skydd för forskningsverksamhet
Medverkande :
Särskild utredare : Bertil Bengtsson, f.d. justitieråd, fr.o.m. 2002-03-15 t.o.m. 2002-12-17
Expert : Kristina Ahlström, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2003-01-31
Expert : Mikael Gulliksson, kansliråd, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2002-12-17
Expert : Mats Johnsson, kansliråd, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2002-12-17
Expert : Jens Zander, professor, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2002-12-17
Expert : Gunnar Zettersten, direktör, fr.o.m. 2002-04-11 t.o.m. 2002-12-17
Assistent : Anita Arnell, fr.o.m. 2002-04-15 t.o.m. 2002-12-17
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:111 Skydd för forskningsverksamhet [ pdf|Ikon för riksdagen ]
FOI-utredningen (Fö 2002:04) [ Avslutad 2003 ] [ Sakkunnig ]
FOI-utredningen (Fö 2002:04)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-06-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:42 och dir. 2003:51
Lokal : Försvarsdepartementet, Jakobsgatan 9, 103 33 STOCKHOLM, tel. växel 405 10 00
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 31 mars 2004.
Medverkande :
Särskild utredare : Jan Carling, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2003-01-01
Särskild utredare : Ingrid Petersson, överdirektör, fr.o.m. 2002-06-13 t.o.m. 2002-12-20
Sakkunnig : Anna Ferlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-19
Sakkunnig : Mats Johnsson, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-19
Sakkunnig : Joakim Ladeborn, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-19
Sakkunnig : Silva Toikka, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-19
Expert : Hans Elger, forskningschef, fr.o.m. 2003-02-19
Expert : Maria Lignell-Jacobsson, marknadschef, fr.o.m. 2003-02-19
Expert : Göran Pettersson, överstelöjtnant, fr.o.m. 2003-02-19
Expert : Göran Marklund, avdelningschef, fr.o.m. 2003-09-01
Expert : Madelene Sandström, direktör/vice generaldirektör, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2003-08-31
Expert : Anneli Sjögren, teknisk direktör, fr.o.m. 2003-02-19
Expert : Peter Stern, enhetschef, fr.o.m. 2003-02-19
Sekreterare : Lennart Brege, direktör, fr.o.m. 2003-09-25
Sekreterare : Maria Linna-Angestav, kommerseråd, fr.o.m. 2003-02-19 t.o.m. 2003-10-12
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:41 Totalförsvarets forskningsinstitut – En översyn [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
LångEn-utredningen (N 2002:07) [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]
LångEn-utredningen (N 2002:07)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-12-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:122, dir. 2002:169 och dir. 2003:64
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:80 EFUO - en del i omsättningen av energisystemet
Medverkande :
Särskild utredare : Peter Nygårds, fr.o.m. 2002-04-29 t.o.m. 2003-09-03
Expert : Josephine Bahr, avdelningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Eva Bergius, miljöchef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lars Bergman, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Karima Björk, regionchef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Birgit Bodlund, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Gullvi Borgström, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Gunnel Dreborg, vice avdelningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Harry Frank, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Hedvig Froste, vdelningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lars Guldbrand, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Harald Haegermark, direktör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Conny Hägg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Mats Johnsson, ämnesråd, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Arne Kaijser, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Bengt Kasemo, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Irene Kolare, kanslichef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Birgitta Lindblad, forskningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lotta Medelius-Bredhe, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Christopher Onajin, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Mikael Rantil, forskningssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Jane Summerton, docent, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lars Tegnér, utvecklingsdirektör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Elisabeth Tehler, förste forskningsadministratör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Stephen Wallman, tekn. lic., Advisor Bil Sweden, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Sekreterare : Anna Bergek, fr.o.m. 2002-07-09 t.o.m. 2003-09-01
Sekreterare : Svante Eriksson, fr.o.m. 2002-08-01 t.o.m. 2003-09-12
Sekreterare : Annica Lindahl, fr.o.m. 2002-07-08 t.o.m. 2003-05-31
Sekreterare : Paul Westin, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:80 EFUD – en del i omställningen av energisystemet [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman