: : :

Medverkande i utredning : Marta Szebehely

Sök kontaktuppgifter till Marta Szebehely på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Marta Szebehely

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Marta Szebehely medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen (N 2004:07) Översyn av jämställdhetspolitiken [ Avslutad 2005 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (N 2004:07) Översyn av jämställdhetspolitiken


Beteckning : N 2004:07
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2006-03-20
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2004-02-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:18
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Åström, Getrud, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2005-08-01
Sakkunnig : Borgström, Claes, fr.o.m. 2004-06-22 t.o.m. 2005-08-01
Sakkunnig : Laxén, Marianne, fr.o.m. 2004-06-22 t.o.m. 2005-08-01
Sakkunnig : Tilly, Karin, fr.o.m. 2004-06-22 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Batljan, Ilija, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Callermo, Boel, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Cullberg, Annika, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Dahl, Ulrika, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Elmgren, Claes, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2004-11-28
Expert : Farahani, Fataneh, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Ingelsson, Maria, fr.o.m. 2004-11-29 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Klinth, Roger, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Krafft, Charlotta, fr.o.m. 2005-04-06 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Nermo, Magnus, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Odmark, Petter, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-04-05
Expert : Rönnblom, Malin, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Spånt, Roland, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Stark, Agneta, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Thoursie, Anna, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Expert : Wahlström, Conny, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Jordansson, Birgitta, fr.o.m. 2004-12-01 t.o.m. 2005-01-31
Sekreterare : Lundkvist, Helén, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2005-08-14
Sekreterare : Nergårdh, Cecilia, fr.o.m. 2004-04-01 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Szebehely, Marta, fr.o.m. 2005-01-17 t.o.m. 2005-02-28
Sekreterare : Ulmanen, Petra, fr.o.m. 2004-05-03 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Wittenmark, Lars, fr.o.m. 2004-04-13 t.o.m. 2005-08-01
Sekreterare : Yazdanpanah, Soheyla, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2005-02-04

Rapporter

SOU 2005:66Makt att forma samhället och sitt eget liv – jämställdhetspolitiken mot nya mål + Forskarrapporter. + Sammanfattning
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Kommittén Välfärdsbokslut (S 1999:02) [ Avslutad 2001 ] [ Ledamot ]

Kommittén Välfärdsbokslut (S 1999:02)


Beteckning : S 1999:02
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2002-03-04
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-02-04
Direktiv för kommittén, se dir. 1999:7 och dir. 2000:59.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Palme, Joakim, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-31
Ledamot : Bergmark, Åke, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Ledamot : Fritzell, Johan, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Ledamot : Lundberg, Olle, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Ledamot : Näsman, Elisabeth, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-01-14
Ledamot : Sommestad, Lena, fr.o.m. 1999-02-04
Ledamot : Szebehely, Marta, fr.o.m. 1999-02-04 t.o.m. 2001-10-23
Sekreterare : Bäckman, Olof, fr.o.m. 2000-05-01 t.o.m. 2001-10-28
Sekreterare : Dellgran, Peter, fr.o.m. 2001-02-01 t.o.m. 2001-03-31
Sekreterare : Dryler, Helen, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Estrada, Felipe, fr.o.m. 2000-09-20 t.o.m. 2001-10-31
Sekreterare : Fredriksson, Gunilla, fr.o.m. 1999-04-01 t.o.m. 1999-12-31
Sekreterare : Gähler, Michael, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Hultin, Mia, fr.o.m. 1999-03-01 t.o.m. 2000-02-29
Sekreterare : Hörnqvist, Martin, fr.o.m. 1999-05-01 t.o.m. 2001-05-31
Sekreterare : Lundström, Tommy, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-01-31
Sekreterare : Nilsson, Anders, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-02-28
Sekreterare : Sjöberg, Ola, fr.o.m. 2001-01-29 t.o.m. 2001-10-28
Sekreterare : Trydegård, Gun-Britt, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2001-06-30
Sekreterare : Öström, Anna, fr.o.m. 2000-02-07 t.o.m. 2000-10-06

Rapporter

SOU 2000:3Välfärd vid vägskäl. Utvecklingen under 1990-talet. Bilaga till SOU 2000:3 Ett seminarium om välfärd vid vägskäl Welfare at Crossroads. Summary of Interim Balance Sheet for Welfare in the 1990s/SOU 2000:3.
SOU 2000:37Välfärdens förutsättningar. Arbetsmarknad, demografi och segregation.
SOU 2000:38Välfärd, vård och omsorg.
SOU 2000:39Välfärd och skola.
SOU 2000:40Välfärd och försörjning.
SOU 2000:41Välfärd, ofärd och ojämlikhet.
SOU 2000:83Two of a Kind? Economic crisis, policy responses and well-being during the 1990s in Sweden and Finland.
SOU 2001:52Välfärdstjänster i omvandling
SOU 2001:53Välfärd och arbete i arbetslöshetens årtionde
SOU 2001:54Ofärd i välfärden
SOU 2001:55Barns och ungdomars välfärd
SOU 2001:56Funktionshinder och välfärd
SOU 2001:57Välfärdens finansiering och fördelning
SOU 2001:79Välfärdsbokslut för 1990-talet
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman