Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Magnus Lindbäck

Sök kontaktuppgifter till Magnus Lindbäck på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Magnus Lindbäck

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Magnus Lindbäck medverkat i ( 6 st. ):

Utredningen En tydlig definition av idéburna aktörer i välfärden (Fi 2018:04) [ Avslutad 2019 ] [ Expert ]
Utredningen om en tydlig definition av idéburna aktörer i välfärden (Fi 2018:04)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-06-07
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:46
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:56 Idéburen välfärd
Medverkande :
Särskild utredare : Samuel Engblom, samhällspolitisk chef, fr.o.m. 2018-06-07 t.o.m. 2019-12-17
Expert : Sophia Anderberg, processråd, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Anna Barklund, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Lars Bryntesson, departementsråd, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-01-28
Expert : Magnus Eriksson, utredare, fr.o.m. 2019-01-29 t.o.m. 2019-05-19
Expert : Carl-Johan Friman, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Ulrika Hektor, avdelningschef, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Marcus Hellqvist, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-09-05
Expert : Matilda Hårdänge, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-10-28
Expert : Ullalena Haeggman, kansliråd, fr.o.m. 2019-06-25 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Erik Hällströmer, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Magnus Lindbäck, jurist, fr.o.m. 2019-09-06 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Mikael Lindman, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Mattias Ljungkvist, upphandlingsjurist, fr.o.m. 2019-09-06 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Erika Moberg, kvalificerad handläggare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Nils Munthe, handläggare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Lotta Persson, chefsjurist, fr.o.m. 2019-05-20 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Nina Radojkovic, segmentansvarig, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-09-05
Expert : Lina Schött, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Judit Wefer, programledare, fr.o.m. 2018-10-10 t.o.m. 2019-12-13
Expert : Torkel Winbladh, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-10-29 t.o.m. 2019-12-13
Janine Alm Ericson, led. av riksdagen /MP, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Daniel Bernmar, kommunalråd /V, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Mikael Dahlqvist, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Mikael Eskilandersson, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Emma Henriksson, styrelseledamot/föreläsare /KD, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Nina Larsson, förbundschef /L, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Per Lodenius, led. av riksdagen /C, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Camilla Waltersson Grönvall, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2018-10-09 t.o.m. 2019-12-13
Inga-Lena Arvidsson, enhetschef, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Cecilia Blanck, ordförande, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Bo Blideman, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Victoria Engman-Broadley, sakkunnig, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2018-10-11
Elin Holmgren, verksamhetsutvecklare, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-01-28
Birgitta Ljung, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Johnny Nilsson, rektor, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Olga Persson, generalsekreterare, fr.o.m. 2019-01-29 t.o.m. 2019-12-13
David Samuelsson, generalsekreterare, fr.o.m. 2018-10-18 t.o.m. 2019-12-13
Ludvig Sandberg, sakkunnig, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Ulrika Stuart Hamilton, fr.o.m. 2018-10-12 t.o.m. 2019-12-13
Karin Svedberg, ansvarig intressepolitik, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Maria von Troil, verkst. direktör, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Marita Öberg Molin, styrelseledamot, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-12-13
Huvudsekreterare : Anna Hagstad, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-03 t.o.m. 2019-12-15
Sekreterare : Helena Henriksson, jurist, fr.o.m. 2018-09-03 t.o.m. 2019-12-16
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2018:46 En tydlig definition av idéburna aktörer i välfärden [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2019:56 Idéburen välfärd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
EU & kommunernas bostadspolitik (S 2013:11) [ Avslutad 2015 ] [ Sekreterare ]
EU & kommunernas bostadspolitik (S 2013:11)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-06-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2013:68
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:58 EU och kommunernas bostadspolitik
Medverkande :
Särskild utredare : Martin Nilsson, hovrättsråd, fr.o.m. 2013-06-14 t.o.m. 2015-05-29
Sakkunnig : Linda Broström, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-02-04
Sakkunnig : Hans Hagelin, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Sakkunnig : Mårten Hyltner, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-02-05 t.o.m. 2015-05-29
Sakkunnig : Elin Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Sakkunnig : Stefan Sagebro, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-02-04
Sakkunnig : K Svensson, A Stefan ämnesråd, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Peter Blomqvist, statsstödsexpert, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Per Henningsson, jurist, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Ann Irebo, verkst. direktör, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Hans Lind, professor, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Martin Lindvall, näringspolitisk chef, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Jörgen Marck-Nielsen, utredningsansvarig, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Per-Gunnar Nyström, förbundsjurist, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Ida EU-advokat Otken Eriksson, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Expert : Rolf Westerlund, utvecklingsledare, fr.o.m. 2013-10-03 t.o.m. 2015-05-29
Sekreterare : Magnus Lindbäck, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 2013-08-01 t.o.m. 2015-06-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2013:68 EU-rättsliga förutsättningar för kommunal bostadspolitik [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:58 EU och kommunernas bostadspolitik [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Public servicekommittén (Ku 2011:05) [ Avslutad 2012 ] [ Expert ]
Public servicekommittén (Ku 2011:05)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-06-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:51
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:59 Nya villkor för public service
SOU 2012:59 Nya villkor för public service - Sammanfattning i punktskrift
Medverkande :
Ordförande : Martin Holmgren, lagman, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Helene Hillerström Miksche, advokat, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Leif Jakobsson, direktör, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Katarina Kämpe, länsöverdirektör, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Ledamot : Lars Nord, professor, fr.o.m. 2011-06-16 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Katarina Berglund Siegbahn, rättssakkunnig, fr.o.m. 2011-09-22 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Cecilia Blomberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-06-29 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Rosemarie Jansson Håvik, rättssakkunnig, fr.o.m. 2011-10-25 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Magnus Lindbäck, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-06-29 t.o.m. 2011-12-31
Expert : Martin Persson, kansliråd, fr.o.m. 2011-06-29 t.o.m. 2012-09-11
Expert : Bengt Wennerstein, ämnesråd, fr.o.m. 2012-01-17 t.o.m. 2012-09-11
Huvudsekreterare : Maria Sönne, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2012-09-16
Sekreterare : Maria Aust, fr.o.m. 2011-08-29 t.o.m. 2012-09-11
Sekreterare : Henrik Gouali, fr.o.m. 2011-06-27 t.o.m. 2012-05-31
Sekreterare : Ann-Kristin Lidström, fr.o.m. 2011-09-01 t.o.m. 2012-09-16
Sekreterare : Nils-Olof Zethrin, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2012-07-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2011:51 Radio och tv i allmänhetens tjänst [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2012:59 Nya villkor för public service [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Statsstödsutredningen (N 2010:02) [ Avslutad 2011 ] [ Expert ]
Statsstödsutredningen (N 2010:02)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-02-04
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:9, dir. 2011:16 och dir. 2011:65
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:69 Olagligt statsstöd
Medverkande :
Särskild utredare : Per Eklund, fr.o.m. 2010-02-04 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Eva Berndtsson, byråchef, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-06-27
Expert : Klara Cederlund, kansliråd, fr.o.m. 2010-11-08 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Lena Dalman, förbundsjurist, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Eva Edwardsson, universitetslektor, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Jan Gedeborg, bitr. jurist, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Mårten Hyltner, byråchef, fr.o.m. 2010-06-28 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Jansson Petra, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-11-07
Expert : Magnus Lindbäck, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Johan Lundmark, kansliråd, fr.o.m. 2011-03-21 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Ingeborg Simonsson, rådman, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Anders Stenlund, direktör, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Jan Stockhaus, ämnesråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Björn Strenger, kansliråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Claes Svensson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Bengt Wennerstein, ämnesråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Expert : Jenny Wennhall, kansliråd, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2011-10-31
Sekreterare : Daniel Jakobsson, fr.o.m. 2010-04-01 t.o.m. 2010-10-13
Sekreterare : Martin Nilsson, fr.o.m. 2010-10-01 t.o.m. 2011-10-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2011:69 Olagligt statsstöd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Upphandlingsutredningen 2010 (Fi 2010:06) [ Avslutad 2013 ] [ Expert ]
Upphandlingsutredningen 2010 (Fi 2010:06)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2010-09-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2010:86, dir. 2012:10 och dir. 2012:107
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:73 På jakt efter den goda affären - analys och erfarenheter av den offentliga upphandlingen
SOU 2013:12 Goda affärer - en strategi för hållbar offentlig upphandling
Medverkande :
Särskild utredare : Anders Wijkman, fr.o.m. 2010-11-01
Expert : Agneeta Anderson, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Maria Barton, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-08-15
Expert : Roger Bengtsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-12-03
Expert : Christian Berger, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-01
Expert : Mats Bergman, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Charlotte Brunlid, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Ulrica Dyrke, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Ted Ekman, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2013-01-21
Expert : Claes Eriksson, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Hedvig Forsselius, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Peter Frykblom, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2011-10-23
Expert : Annelie Hagdahl, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2011-12-13
Expert : Ellen Hausel Heldahl, avdelningschef, fr.o.m. 2012-01-01
Expert : Gunilla Hulting, departementsråd, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Lisbeth Johnsson, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Lina Kager, kansliråd, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2012-12-02
Expert : Birgitta Laurent, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Peter Lindblom, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2011-11-30
Expert : Magnus Lindbäck, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2012-01-31
Expert : Niclas Liss Larsson, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2011-12-12
Expert : Annika Löfgren, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2012-02-05
Expert : Tom Madell, hovrättsråd, fr.o.m. 2010-11-25 t.o.m. 2012-12-02
Expert : Jan Schönbeck, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Eva Sveman, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Katarina Wahlgren, fr.o.m. 2010-11-25
Expert : Ida Åhrén, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-06 t.o.m. 2012-08-14
Sekreterare : Magnus Arnek, fr.o.m. 2012-04-16 t.o.m. 2013-02-28
Sekreterare : Åsa Edman, fr.o.m. 2010-11-15 t.o.m. 2013-03-08
Sekreterare : Ann Fryksdahl, fr.o.m. 2012-03-01 t.o.m. 2013-01-31
Sekreterare : Helena Henriksson, fr.o.m. 2011-02-02 t.o.m. 2013-03-08
Sekreterare : Sofia Lundberg, fr.o.m. 2011-01-01 t.o.m. 2011-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Målutredningen (Ju 2008:11) [ Avslutad 2010 ] [ Expert ]
Målutredningen (Ju 2008:11)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-04-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:49 och dir. 2009:113
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2010:44 Mål och medel - särskilda åtgärder för vissa måltyper i domstol
Medverkande :
Särskild utredare : Kathrin Flossing, hovrättspresident, fr.o.m. 2008-06-15 t.o.m. 2010-07-31
Expert : Anna Björklund, advokat, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Agneta Broberg, stf. konsumentombudsman, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Per Carlson, ordförande, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Thomas Carlson, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Lars Johan Eklund, vice ordförande, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Kristina Erich, verksjurist, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Tobias Eriksson, ämnesråd, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Jan Erlandsson, departementsråd, fr.o.m. 2009-11-23 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Catarina Erséus, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-08-01 t.o.m. 2010-01-24
Expert : Anders Hagsgård, chefsrådman, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Ulf Hjerppe, informatör, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Eva Jarnvall, jur.kand., fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Helena Jäderblom, kammarrättslagman, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Karin Kussak, hovrättsråd, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Tommy Larsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Magnus Lindbäck, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-08-01 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Erik Murray, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Eva Mårtensson, sektionschef, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Jörgen Nilsson, chefsjurist, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Jonas Pontén, kansliråd, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Karin Sjöberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2010-01-25 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Elisabeth Sundlöf, kanslichef, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Inger Söderholm, chefsrådman, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Eva Thunegard, kammaråklagare, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Charlotte Zackari, chefsjurist, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Expert : Torgny Wetterberg, advokat, fr.o.m. 2009-01-28 t.o.m. 2010-06-30
Sekreterare : Henrik Fernqvist, hovrättsassessor, fr.o.m. 2008-09-01 t.o.m. 2010-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2010:44 Mål och medel – särskilda åtgärder för vissa måltyper i domstol [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman