Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kristina Widgren

Sök kontaktuppgifter till Kristina Widgren på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kristina Widgren

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kristina Widgren medverkat i ( 8 st. ):

Barnskyddsutredningen (S 2007:14) [ Avslutad 2009 ] [ Sekreterare ]

Barnskyddsutredningen (S 2007:14)


Beteckning : S 2007:14
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2010-03-04
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2007-12-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:168
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Wigzell, Kerstin, fr.o.m. 2007-12-06
Sakkunnig : Andersson, Hans, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Björklund, Agneta, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Granat, Klara, fr.o.m. 2008-08-01
Sakkunnig : Hell[Bewell, Annika, fr.o.m. 2008-03-03 t.o.m. 2008-07-31
Sakkunnig : Julin, Suzanne, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Schelin, Lena, fr.o.m. 2008-03-03 t.o.m. 2008-11-20
Sakkunnig : Sitte-Durling, Catharina, fr.o.m. 2008-11-21
Sakkunnig : Sköld Jansson, Camilla, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Tengmer, Stig-Arne, fr.o.m. 2008-03-03
Sakkunnig : Ödman, Pär, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Feuk, Lena, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Johansson, Christin, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Lundin, Björn, fr.o.m. 2008-03-03
Expert : Lundström, Tommy, fr.o.m. 2008-03-03
Sekreterare : Bergman, Kjerstin, fr.o.m. 2008-02-15 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Josefsson, Berith, fr.o.m. 2008-02-15 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Pihl, Katarina, fr.o.m. 2008-11-17 t.o.m. 2009-01-31
Sekreterare : Westerlund, Joakim, fr.o.m. 2008-03-10 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Widgren, Kristina, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2009-07-15
Sekreterare : Östgren, Signild, fr.o.m. 2009-03-16 t.o.m. 2009-06-16

Rapporter

SOU 2009:68Lag om stöd och skydd för barn och unga (LBU) + Bilaga
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:68 Lag om stöd och skydd för barn och unga (LBU) [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om beslutanderätten vid gemensam vårdad (Ju 2006:07) [ Avslutad 2007 ] [ Expert ]

Utredningen om beslutanderätten vid gemensam vårdad (Ju 2006:07)


Beteckning : Ju 2006:07
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2008-02-27
Status : Avslutad 2007
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2006-07-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:83
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Ewerlöf, Göran, fr.o.m. 2006-07-06 t.o.m. 2007-08-31
Sakkunnig : Björklund, Agneta, fr.o.m. 2006-09-05 t.o.m. 2007-07-31
Sakkunnig : Hjulström, Erik, fr.o.m. 2006-10-04 t.o.m. 2007-07-31
Sakkunnig : Kuttenkeuler, Anne, fr.o.m. 2006-09-05 t.o.m. 2007-07-31
Expert : Widgren, Kristina, fr.o.m. 2006-09-05 t.o.m. 2007-07-31
Sekreterare : Olsson, Per, fr.o.m. 2006-07-01 t.o.m. 2007-08-31

Rapporter

SOU 2007:52Beslutanderätt vid gemensam vårdnad m.m.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2006:83 Beslutanderätten vid gemensam vårdnad [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2007:52 Beslutanderätt vid gemensam vårdnad m.m. [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Offentlighets- och sekretesskommittén (Ju 1999:06) [ Avslutad 2004 ] [ Expert ]

Offentlighets- och sekretesskommittén (Ju 1999:06)


Beteckning : Ju 1999:06
Departement : Justitiedepartementet
Senast ändrad : 2005-02-24
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1998-04-16
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:32, dir. 2003:24 och dir. 2003:163
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Kjellsson, Per, fr.o.m. 1999-05-01 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Green, Monica, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Högström, Kenth, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Kruse, Birgitta, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 1999-10-05
Ledamot : Lindkvist, Britt-Marie, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Lindow, Monica, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Lundgren, Inger, fr.o.m. 1999-10-01 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Lång, Ann, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Nycander, Svante, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : René, Inger, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Svensson, Per-Olof, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Tornberg, Stefan, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Bjursten, Peder, fr.o.m. 2003-04-23 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Bonthron, Malin, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2000-12-31
Expert : Eka, Maria, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-04-22
Expert : Ekelund, Tom, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Felding, Monica, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Flodin, Anna, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2000-12-31
Expert : Fredriksson, Berndt, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Gränström, Claes, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Gårdmark Nylén, Margareta, fr.o.m. 2001-11-12 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Heuman, Sigurd, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-09-14
Expert : Hollunger Wågnert, Katrin, fr.o.m. 2000-03-20 t.o.m. 2001-04-30
Expert : Hultengård, Per, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Jillger, Aimée, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Klintefall Råssjö, Lena, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2001-11-11
Expert : Lenberg, Eva, fr.o.m. 2001-05-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Liljeqvist, Peder, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Lindberg, Alf, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Lindgren, Leif, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Lönnqvist Endre, Ulla, fr.o.m. 1999-10-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Malmberg, Stina, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Mauritzon, Cecilia, fr.o.m. 2001-03-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Nilsson, Mats, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2004-02-03
Expert : Reinholdsson, Klas, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2000-03-19
Expert : Reuterfors-Mattsson, Irene, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Seipel, Peter, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2003-09-28
Expert : Sundström, Hans, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Ternby, Ulrika, fr.o.m. 2004-02-04 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Widgren, Kristina, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Sekreterare : Felding, Monica, fr.o.m. 2000-12-01 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Forssman, Fredrik, fr.o.m. 2000-12-08 t.o.m. 2001-12-31
Sekreterare : Geijer, Ulrika, fr.o.m. 2002-01-16 t.o.m. 2004-07-31
Sekreterare : Liljeqvist, Peder, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-09-30
Sekreterare : Mauritzon, Cecilia, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-01-28
Sekreterare : Reimers, Elisabet, fr.o.m. 1999-08-16 t.o.m. 2001-01-28

Rapporter

SOU 2001:3Offentlighetsprincipen och den nya tekniken – delbetänkande
SOU 2002:97Ordning och reda bland allmänna handlingar
SOU 2003:99Ny sekretesslag
SOU 2004:75Insyn och sekretess – i statliga företag – i internationellt samarbete
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Socialtjänstutredningen (S 1997:16) [ Avslutad 1999 ] [ Sakkunnig ]

Socialtjänstutredningen (S 1997:16)


Beteckning : S 1997:16
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2000-03-07
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1997-09-25
Direktiv för utredningen, se dir. 1997:109 och dir. 1998:70.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Lundberg, Inger, fr.o.m. 1997-09-25
Sakkunnig : Björkman, Jerker, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Bygdell, Agneta, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Bäckman, Monika, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Callermo, Boel, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Gralberg, Anna, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Gustafsson, Charlotta, fr.o.m. 1999-07-05
Sakkunnig : Häggström, Eivy, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Rånlund, Helene, fr.o.m. 1997-11-24 t.o.m. 1999-07-04
Sakkunnig : Rönn-Diczfalusy, Agneta, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Stridsman, Kjell, fr.o.m. 1997-11-24
Sakkunnig : Widgren, Kristina, fr.o.m. 1998-08-01
Sakkunnig : Örtendahl, Claes, fr.o.m. 1998-02-16
Expert : Albertsson, Monica, fr.o.m. 1999-04-01
Expert : Bogren, Arne, fr.o.m. 1998-02-16
Expert : Carlshamre, Nils, fr.o.m. 1998-02-16
Expert : Fahlberg, Gunnar, fr.o.m. 1999-02-01
Expert : Johansson, Göran, fr.o.m. 1998-02-16
Expert : Johansson, Sven-Olof, fr.o.m. 1999-04-26
Expert : Lööw, Lars, fr.o.m. 1998-02-16 t.o.m. 1999-04-25
Expert : Molberg, Birgit, fr.o.m. 1997-11-24
Expert : Philipsson, Inger, fr.o.m. 1997-11-24
Expert : Thorsell, Eva
Sekreterare : Albertsson, Monica, fr.o.m. 1998-01-01 t.o.m. 1999-03-14
Sekreterare : Bergström, Karl-Johan, fr.o.m. 1999-03-29 t.o.m. 1999-06-30
Sekreterare : Nilsson, Tom, fr.o.m. 1997-11-17 t.o.m. 1999-10-03
Sekreterare : Rundquist, Anne, fr.o.m. 1997-12-01 t.o.m. 1999-07-27
Sekreterare : Svensson, Åke, fr.o.m. 1997-11-17 t.o.m. 1999-09-30

Rapporter

SOU 1999:46Ökade socialbidrag – En studie om inkomster och socialbidrag åren 1990 till 1996.
SOU 1999:97Socialtjänst i utveckling. Del A och B – Bilagor
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Hälsodatakommittén (S 1993:12) [ Avslutad 1995 ] [ Sakkunnig ]

Hälsodatakommittén (S 1993:12)


Beteckning : S 1993:12
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 1996-03-15
Status : Avslutad 1995
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1993:111.
Lokal :
0

Sammansättning


Ordförande : Ekberg, Leif
Ledamot : Mårtensson, Ingela
Ledamot : Persson, Anita
Ledamot : René, Inger
Ledamot : Skogström, Kay
Ledamot : Weinehall, Larz
Ledamot : Örnfjäder, Krister
Sakkunnig : Göransson, Erik
Sakkunnig : Lundberg, Bengt
Sakkunnig : Nilsson, Alva
Sakkunnig : Reuterstrand, Björn
Sakkunnig : Widgren, Kristina
Sakkunnig : Åberg, Margareta
Expert : Allebäck, Peter
Expert : Bergin, Rolf t.o.m. 1995-05-14
Expert : Bengtsson, Stellan, fr.o.m. 1995-05-15
Expert : Gerdin-Jelger, Ulla
Expert : Gränström, Claes
Expert : Lidbom, Tore
Expert : Olhede, Torleif
Expert : Samuelson, Per
Expert : Svärdsudd, Kurt
Sekreterare : Karlsson, Emil t.o.m. 1995-10-31
Sekreterare : Skoglund, Kjell t.o.m. 1995-09-30

Rapporter

SOU 1995:95Hälsodataregister – Vårdregister
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1995:95 Hälsodataregister – Vårdregister [ pdf |Paragraftecken ]
LHD/LVM-utredningen (S 1992:09) [ Avslutad 1993 ] [ Sakkunnig ]

LHD/LVM-utredningen (S 1992:09)


Beteckning : S 1992:09
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 1994-05-05
Status : Avslutad 1993
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1992:68.
Lokal :
0

Sammansättning


Billum, Susanne
Sakkunnig : Agnéus, Hans
Sakkunnig : Ringnér, Britta
Sakkunnig : Stridsman, Kjell
Sakkunnig : Sundin, Anita
Sakkunnig : Widgren, Kristina
Sekreterare : Gerdman, Peter t.o.m. 1993-04-30

Rapporter

SOU 1993:31Kommunernas roll på alkohol-
området och inom missbrukarvården.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1993:31 Kommunernas roll på alkoholområdet och inom missbrukarvården [ pdf |Paragraftecken ]
Kommittén (S 1991:07) om översyn av socialtjänstlagen [ Avslutad 1995 ] [ Expert ]

Kommittén (S 1991:07) om översyn av socialtjänstlagen


Beteckning : S 1991:07
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 1996-03-15
Status : Avslutad 1995
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1991:50 och dir. 1993:72.
Lokal :
0

Sammansättning


Ordförande : Ifvarsson, Carl-Anders
Ledamot : Andersson, Anders
Ledamot : Carlberg, Alec
Ledamot : Jansson, Torgerd, fr.o.m. 1994-11-01
Ledamot : Johansson, Lars, fr.o.m. 1994-11-01
Ledamot : Jonsson, Göte
Ledamot : Karlsson, Rinaldo
Ledamot : Klingvall, Maj-Inger
Ledamot : Larsson, Roland
Ledamot : Pohanka, Ragnhild, fr.o.m. 1994-11-01
Ledamot : Ronne-Björkqvist, Ingrid
Sakkunnig : Andersson, Ulf
Sakkunnig : Björkman, Jerker
Sakkunnig : Bygdell, Agneta
Sakkunnig : Ceder, Håkan
Sakkunnig : Ewerlöf, Göran t.o.m. 1994-10-31
Sakkunnig : Johansson, Karl-Axel
Sakkunnig : Lenas, Inger
Sakkunnig : Liljequist, Margareta, fr.o.m. 1994-11-01
Sakkunnig : Minell, Marita, fr.o.m. 1994-11-01
Sakkunnig : Nordelius, Bo, fr.o.m. 1994-02-01
Sakkunnig : Pettersson, Gun-Marie
Sakkunnig : Sahlin, Jan t.o.m. 1994-10-31
Sakkunnig : Sundberg, Per, fr.o.m. 1994-11-01 t.o.m. 1995-01-31
Sakkunnig : Wigzell, Kerstin
Expert : Arne-Hellström, Britt-Marie, fr.o.m. 1994-11-01
Expert : Fahlberg, Gunnar t.o.m. 1995-01-31
Expert : Petersén, Leif
Expert : Stenqvist, Kristina, fr.o.m. 1994-11-01
Expert : Widgren, Kristina, fr.o.m. 1995-02-01
Expert : Wiklund, Åsa t.o.m. 1994-10-31
Sekreterare : Edström, Arne t.o.m. 1994-12-31
Sekreterare : Eklund, Olof t.o.m. 1995-09-30
Sekreterare : Loogna, Barbro t.o.m. 1995-09-14
Sekreterare : Helling, Sonja t.o.m. 1994-10-31
Sekreterare : Lundberg, Leif t.o.m. 1995-11-30
Sekreterare : Minell, Marita t.o.m. 1994-10-31
Sekreterare : Nordegren, Göran t.o.m. 1994-12-31

Rapporter

SOU 1992:98Kommunernas socialbidrag – en
kartläggning av normer, kostnader m.m.
SOU 1993:30Rätten till bistånd inom
socialtjänsten
SOU 1993:82Frivilligt socialt arbete. Kartlägg-
ning och kunskapsöversikt
SOU 1993:91Socialtjänstens roll i samhällsplanering
och samhällarbete. En kunskapsöversikt och ett diskus-
sionsunderlag
SOU 1994:46Sambandet mellan samhällsekonomi,
transfereringar och socialbidrag
SOU 1994:139Ny socialtjänstlag
SOU 1995:58Kompetens och kunskapsutveckling -
om yrkesroller och arbetsfält inom socialtjänsten
SOU 1995:86Dokumentation och socialtjänst-
register
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Miljöskyddskommittén (ME 1989:04) [ Avslutad 1994 ] [ Expert ]

Miljöskyddskommittén (ME 1989:04)


Beteckning : ME 1989:04
Departement : Miljödepartementet
Senast ändrad : 1995-01-30
Status : Avslutad 1994
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1989:32 och dir 1991:54.
Lokal :
01

Sammansättning


Ordförande : Vängby, Staffan t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Bager, Erling t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Daléus, Lennart t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Ericsson, Dan t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Fremling, Lennart t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Heyman, Tom t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Johansson, Inga-Britt t.o.m. 1994-06-06
Ledamot : Mårtensson, Anne-Sofie t.o.m. 1994-06-06
Ledamot : Olding, Per t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Persson, Magnus t.o.m. 1994-06-06
Ledamot : Pettersson, Ulla t.o.m. 1994-06-06
Ledamot : Virgin, Ivar t.o.m. 1994-08-31
Ledamot : Windén, Christer t.o.m. 1994-08-31
Sakkunnig : Alverborg, Allert t.o.m. 1994-08-31
Sakkunnig : Gustafsson, Stig t.o.m. 1994-08-31
Sakkunnig : Hornsved, Guldner t.o.m. 1994-08-31
Sakkunnig : Nyberg, Sven t.o.m. 1994-06-06
Expert : Alhem, Sven-Erik t.o.m. 1994-08-31
Expert : Björne, Gunnar t.o.m. 1994-08-31
Expert : Blomdin, Mona t.o.m. 1994-08-31
Expert : Bucht, Bengt t.o.m. 1994-08-31
Expert : Engström, Carl-Johan t.o.m. 1994-08-31
Expert : Gustavsson, Göran t.o.m. 1994-03-15
Expert : Hellner, Cecilia, fr.o.m. 1994-03-16 t.o.m. 1994-08-31
Expert : Karlbom, Hans t.o.m. 1994-08-31
Expert : Ottosson, Roy t.o.m. 1994-06-06
Expert : Rahmn, Thomas t.o.m. 1994-08-31
Expert : Rubenson, Stefan t.o.m. 1994-08-31
Expert : Turesson, Anders t.o.m. 1994-06-06
Expert : Tjäder, Claes t.o.m. 1994-08-31
Expert : Wagner, Eva t.o.m. 1994-08-31
Expert : Wersäll, Fredrik t.o.m. 1994-08-31
Expert : Victor, Kitty t.o.m. 1994-08-31
Expert : Widgren, Kristina t.o.m. 1994-08-31
Expert : Öijerholm, Rutger t.o.m. 1994-08-31
Sekreterare : Andersson, Nils-Erik t.o.m. 1994-09-30
Sekreterare : Hård, Susanne t.o.m. 1994-08-07
Lambert, Ingela t.o.m. 1994-01-31

Rapporter

SOU 1991:04Miljölagstiftningen i framtiden,
SOU 1991:05Sekretariatets
kartläggning och analys samt huvudbetänkandet (SOU
Miljöbalk och delbetänkandet (SOU 1993:66
Lag om införande av miljöbalken.
SOU 1994:96Följdlagstiftning till miljöbalken
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman