Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Gerd Mörck

Sök kontaktuppgifter till Gerd Mörck på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Gerd Mörck

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Gerd Mörck medverkat i ( 8 st. ):

Utredningen om utbildning till sjuksköterska och barnmorska (U 2021:02) [ Pågående ] [ Expert ]
Utredningen om utbildning till sjuksköterska och barnmorska (U 2021:02)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2021-04-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2021:26
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast den 14 april 2022.
Medverkande :
Särskild utredare : Agneta Karlsson, generaldirektör, fr.o.m. 2021-04-15
Expert : Martina Bergström, departementssekreterare, fr.o.m. 2021-04-20
Expert : Gerd Mörck, kansliråd, fr.o.m. 2021-04-20
Huvudsekreterare : Ingrid Edmar, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2021-04-19 t.o.m. 2022-04-24
Sekreterare : Roger Aule, utredare, fr.o.m. 2021-05-01 t.o.m. 2022-04-01
Sekreterare : Gastón Fernández Palma, jurist, fr.o.m. 2021-09-15 t.o.m. 2021-11-15
Sekreterare : Gastón Fernández Palma, jurist, fr.o.m. 2021-11-16 t.o.m. 2021-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om ett utvecklat innovationsstöd vid universitet och högskolor (U 2019:02) [ Avslutad 2020 ] [ Expert ]
Utredningen om ett utvecklat innovationsstöd vid universitet och högskolor (U 2019:02)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-10-24
Direktiv för utredningen, se dir. 2019:72
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:59 Innovation som drivkraft - från forskning till nytta
Medverkande :
Särskild utredare : Alf Karlsson, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 2019-10-24 t.o.m. 2020-10-16
Sekreterare : Martin Fröberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-01-07 t.o.m. 2020-10-16
Expert : Anna Aminoff, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-05-27
Expert : Fredrika Cruce, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-05-28 t.o.m. 2020-09-29
Expert : Kristina Ingemarsdotter Persson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-05-27
Expert : Carina Knorpp, ämnesråd, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-09-29
Expert : Gerd Mörck, kansliråd, fr.o.m. 2020-05-28 t.o.m. 2020-09-29
Expert : Maria Olofsson, ämnesråd, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-09-29
Expert : Anders Sigeman, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-09-29
Expert : Sara Stenberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-09-29
Expert : Linda Stridsberg, ämnesråd, fr.o.m. 2019-11-18 t.o.m. 2020-09-29
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2020:59 Innovation som drivkraft – från forskning till nytta [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om en mer likvärdig skola (U 2018:05) [ Avslutad 2020 ] [ Huvudsekreterare ]
Utredningen om en mer likvärdig skola (U 2018:05)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-07-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2018:71
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:28 En mer likvärdig skola - minskad skolsegregation och förbättrad resurstilldelning
Medverkande :
Särskild utredare : Björn Åstrand, universitetslektor, fr.o.m. 2018-08-15 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Mattias Ahlquist, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-05-20
Sakkunnig : Håkan Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2019-10-15 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Réka Gödri-Mártis, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Malin Hansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2018-11-25
Sakkunnig : Johanna Hjalmarsson, kansliråd, fr.o.m. 2018-12-04 t.o.m. 2019-06-02
Sakkunnig : Filip Kollén, kansliråd, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Åsa Källén, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Kristina Lundström, kansliråd, fr.o.m. 2019-05-21 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Karin Moberg, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-09-09
Sakkunnig : Annika Rudestad, rättssakkunnig, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-10-14
Sakkunnig : Anna Schölin, kansliråd, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Sakkunnig : Annika Århammar, kansliråd, fr.o.m. 2019-06-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Jesper Antelius, enhetschef, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Johan Ernestam, utredare, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Åsa Fahlén, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-01-07
Expert : Ulla Hamilton, vd, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Olof Lundborg, utredare, fr.o.m. 2019-01-08 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Stefan Melén, utredare, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Matz Nilsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Nisse Rosenlund Hedman, jurist/föredragande, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2019-05-31
Expert : Peter Strömberg, rektor, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Anders Widholm, avdelningssamordnare, fr.o.m. 2018-10-03 t.o.m. 2020-04-27
Expert : Magnus Åhammar, rådman, fr.o.m. 2019-06-01 t.o.m. 2020-04-27
Huvudsekreterare : Gerd Mörck, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-17 t.o.m. 2020-05-04
Sekreterare : Anna Bergqvist, jurist, fr.o.m. 2019-05-09 t.o.m. 2020-04-27
Sekreterare : Anders Norrlid, utredare, fr.o.m. 2019-05-13 t.o.m. 2020-04-27
Sekreterare : Jonas Vlachos, professor, fr.o.m. 2018-11-01 t.o.m. 2020-04-27
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen Bättre skola genom mer attraktiva skolprofessioner (U 2016:06) [ Avslutad 2018 ] [ Huvudsekreterare ]
Utredningen Bättre skola genom mer attraktiva skolprofessioner (U 2016:06)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2018
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-09-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:76 och dir. 2017:111
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:51 Utbildning undervisning och ledning - reformvård till stöd för en bättre skola
SOU 2018:17 Med undervisningsskicklighet i centrum - ett ramverk för lärares och rektorers professionella utveckling
Medverkande :
Särskild utredare : Björn Åstrand, fr.o.m. 2016-09-15 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Daniel Sveriges Kommuner Berr, och Landsting, fr.o.m. 2017-08-24 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Therese Biller, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-08-07
Expert : Johan Börjesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2016-12-31
Expert : Åsa Lärarnas Riksförbund Fahlén, fr.o.m. 2017-08-24 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Karolina Gustafson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Arvid Hedlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-09-12 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Stefan Holmgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-07-28
Expert : Johanna Lärarförbundet Jaara Åstrand, fr.o.m. 2017-08-24 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Karin Moberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-09-11
Expert : Matz Sveriges Skolledarförbund Nilsson, fr.o.m. 2017-08-24 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Lisa Almega Oldmark, fr.o.m. 2017-08-24 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Anders J. Sveriges Persson, universitets- och högskoleförbund, fr.o.m. 2017-08-24 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Erika Stadler, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-01-01 t.o.m. 2018-03-12
Expert : UllaKarin Sundqvist Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2018-03-12
Expert : Malin Winbladh, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-09-05 t.o.m. 2017-12-31
Expert : Emma Östling, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2018-03-12
Huvudsekreterare : Gerd Mörck, fr.o.m. 2016-09-15 t.o.m. 2018-03-31
Sekreterare : Anna Bergqvist, fr.o.m. 2017-01-23 t.o.m. 2018-03-12
Sekreterare : Therese Biller, fr.o.m. 2017-08-08 t.o.m. 2018-03-12
Sekreterare : Frida Ericmats Rutgersson, fr.o.m. 2016-11-21 t.o.m. 2017-06-09
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

2015 års skolkommission (U 2015:03) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]
2015 års skolkommission (U 2015:03)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-04-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:35, dir. 2015:140 och dir. 2016:86
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:38 Samling för skolan. Nationella målsättningar och utvecklingsområden för kunskap och likvärdighet
SOU 2017:35 Samling för skolan -- Nationell strategi för kunskap och likvärdighet
Medverkande :
Ordförande : Anna Ekström, generaldirektör, Skolverket, fr.o.m. 2015-04-01 t.o.m. 2015-09-12
Ordförande : Jan-Eric Gustafsson, fr.o.m. 2016-09-16 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Lina Axelsson Kihlblom, grundskolechef, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Erik Boltegård Blom, styrelseledamot, Sveriges Elevråd, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Jan-Eric Gustafsson, professor, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2016-09-15
Ledamot : Lars Hallenberg, kanslichef, Lärarnas Riksförbund, fr.o.m. 2015-11-24 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Johanna Jaara Åstrand, ordförande, Lärarförbundet, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Bo Jansson, ordförande, Lärarnas Riksförbund, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2015-11-23
Ledamot : Tobias Krantz, chef utbildning, forskning & innovation, Svenskt näringsliv, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Marika Markovits, direktor, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Matz Nilsson, ordförande, Sveriges Skolledarförbund, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Pasi Sahlberg, gästprofessor, Harvard University Graduate School of Education, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Kerstin Sahlin, professor, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Katrin Stjernfeldt Jammeh, kommunalråd, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Mara Westling Allodi, professor, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Ledamot : Björn Åstrand, dekan, fr.o.m. 2015-04-09 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Maria Antonsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2015-11-24
Expert : Anna Barklund, ämnesråd, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Tarja Birkoff, ämnesråd, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2016-06-26
Expert : Veronica Bjurulf, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Johan Börjesson, fr.o.m. 2016-09-09 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Anna Castberg, kansliråd, fr.o.m. 2015-11-10 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Per Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Josefine Gustafsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-09-01 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Annika Hellewell, ämnesråd, fr.o.m. 2105-04-27 t.o.m. 2016-11-13
Expert : Henrik Jonsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Johan Linder, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2016-03-06
Expert : Kristina Lundström, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Sverker Lönnerholm, ämnesråd, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2015-11-10
Expert : Karin Moberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Gerd Mörck, kansliråd, fr.o.m. 2016-03-07 t.o.m. 2016-09-08
Expert : Annika Rudestad, fr.o.m. 2015-11-24 t.o.m. 2017-04-20
Expert : Annika Århammar, kansliråd, fr.o.m. 2015-04-27 t.o.m. 2017-04-20
Ulrika /C Carlsson
Annika /KD Eclund
Lena /S Hallengren
Stefan /SD Jakobsson
Christer /L Nylander
Karin /MP Pleijel
Hans-Åke /V Scherp
Maria /M Stockhaus
Sekreterare : Ulf Andersson, fr.o.m. 2015-04-13 t.o.m. 2017-05-05
Sekreterare : Ragnar Eliasson, fr.o.m. 2015-05-28 t.o.m. 2017-04-20
Sekreterare : Camilio von Greiff, fr.o.m. 2015-11-15 t.o.m. 2016-04-07
Sekreterare : Maria Götherström, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-04-20
Sekreterare : Mikael Hellstadius, fr.o.m. 2016-08-01 t.o.m. 2017-04-20
Sekreterare : Jenny Kallstenius, fr.o.m. 2015-06-09 t.o.m. 2017-04-20
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om inrättande av ett skolforskningsinstitut (U 2014:02) [ Avslutad 2014 ] [ Expert ]
Utredningen om inrättande av ett skolforskningsinstitut (U 2014:02)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2014
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-01-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:7 och dir. 2014:104
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Per Thullberg, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2014-12-31
Expert : Anna Barklund, ämnesråd, fr.o.m. 2014-03-25 t.o.m. 2014-12-19
Expert : Andreas Gustafsson, kansliråd, fr.o.m. 2014-06-10 t.o.m. 2014-12-19
Expert : Leo Gumpert, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-25 t.o.m. 2014-12-19
Expert : Ann-Sofie Hollsten-Yamamoto, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-25 t.o.m. 2014-12-19
Expert : Gerd Mörck, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-25 t.o.m. 2014-12-19
Expert : Kjell Nyman, departementsråd, fr.o.m. 2014-03-25 t.o.m. 2014-06-09
Expert : Christine Wälikangas, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-03-25 t.o.m. 2014-12-19
Sekreterare : Mats Miljand, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Eva Wallberg, fr.o.m. 2013-03-01 t.o.m. 2014-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen Gestaltad livsmiljö (Ku 2014:02) [ Avslutad 2015 ] [ Expert ]
Utredningen Gestaltad livsmiljö (Ku 2014:02)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-05-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:69 och dir. 2015:24
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:88 Gestaltad livsmiljö - en ny politik för arkitektur, form och design
Medverkande :
Särskild utredare : Christer Larsson, stadsbyggnadsdirektör, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Anna Dammert, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Expert : David Ek, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-01-26 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Maria Hansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-01-25
Expert : Karin von Hedenberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-01-25
Expert : Marcus Hellqvist, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Sverker Lindblad, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Kerstin Lokrantz, ämnesråd, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Ludvig Lundgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Gerd Mörck, fr.o.m. 2015-03-23 t.o.m. 2015-10-14
Expert : Henrietta Schönenstern, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-03-22
Expert : Anna Carin Thomér, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-04 t.o.m. 2015-10-14
Sekreterare : Anna Bellander, fr.o.m. 2014-09-23 t.o.m. 2015-10-30
Sekreterare : Christina Zetterlund, fr.o.m. 2014-09-23 t.o.m. 2015-10-14
Huvudsekreterare : Per-Magnus Nilsson, fr.o.m. 2014-08-04 t.o.m. 2015-10-18
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2015:88 Gestaltad livsmiljö – en ny politik för arkitektur, form och design [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Grundskoleutredningen (U 2014:05) [ Avslutad 2015 ] [ Sakkunnig ]
Grundskoleutredningen (U 2014:05)
Departement : Utbildningsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-03-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:41, dir. 2014:135, dir. 2014:159 och dir. 2015:34
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:81 Mer tid för kunskap - förskoleklass, förlängd skolplikt och lovskola
Medverkande :
Särskild utredare : Ann-Marie Begler, generaldirektör, fr.o.m. 2014-03-06 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Maria Antonsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-06-30
Sakkunnig : Tarja Birkoff, ämnesråd, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Bente Björk, kansliråd, fr.o.m. 2014-08-20 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Charlotte Brunlid, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-03-09
Sakkunnig : Cecilia Carlsson, kansliråd, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Per Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Annika Hellewell, ämnesråd, fr.o.m. 2015-08-11 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Sverker Lönnerholm, ämnesråd, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-09-30
Sakkunnig : Gerd Mörck, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2014-08-19
Sakkunnig : Ann-Sofi Pihlgren, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-05-20 t.o.m. 2015-08-10
Expert : Marie Törn, kansliråd, fr.o.m. 2015-02-02 t.o.m. 2015-09-30
Sekreterare : Ingrid Brännare, fr.o.m. 2014-05-12 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Mona Fridell, fr.o.m. 2011-08-11 t.o.m. 2015-02-28
Sekreterare : Ingegärd Hilborn, fr.o.m. 2014-03-24 t.o.m. 2015-09-30
Sekreterare : Ingrid Lindskog, fr.o.m. 2014-03-17 t.o.m. 2015-09-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman