: : :

Medverkande i utredning : Anna-Stina Nordmark-Nilsson

Sök kontaktuppgifter till Anna-Stina Nordmark-Nilsson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Anna-Stina Nordmark-Nilsson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Anna-Stina Nordmark-Nilsson medverkat i ( 2 st. ):

Projekt med uppgift att göra en översyn av den högspecialiserade vården (S 2002:D) [Organ inom Regeringskansliet] [ Avslutad 2003 ] [ Expert ]

Projekt med uppgift att göra en översyn av den högspecialiserade vården (S 2002:D)Organ inom Regeringskansliet


Beteckning : S 2002:D
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2004-03-04
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-05-02
Direktiv för
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Projektledare : Bengtsson, Per, fr.o.m. 2002-08-12 t.o.m. 2003-11-30
Ämnessakkunnig : Filipsson, Ann-Christin, fr.o.m. 2003-02-01 t.o.m. 2003-11-30
Ämnessakkunnig : Lundquist, Gudmar, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2003-10-31
Ämnessakkunnig : Persson, Lennart, fr.o.m. 2002-10-01 t.o.m. 2003-10-31
Expert : Aspelin, Peter, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Calltorp, Johan, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Christensson, Karin, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Johansson, Arne, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Lönnroth, Peter, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Nilsson, Jan, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Nordmark-Nilsson, Anna-Stina, fr.o.m. 2002-11-15 t.o.m. 2002-12-31
Expert : Norrving, Bengt, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Rahm Hallberg, Ingalill, fr.o.m. 2002-11-15
Expert : Stendahl, Olle, fr.o.m. 2003-01-01
Expert : Strandvik, Birgitta, fr.o.m. 2002-11-15
Ordförande : Sjöberg, Mikael, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Andersson Forsman, Catarina, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Brithon, Jan, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Flood, Lars-Åke, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Hyttsten, Ellen, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Jonsson, Egon, fr.o.m. 2002-09-13 t.o.m. 2003-03-06
Ledamot : Lindblom, Bo, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Löwstedt, Tore, fr.o.m. 2002-09-13
Ledamot : Rehnqvist, Nina, fr.o.m. 2003-03-07
Ledamot : Stiernstedt, Göran, fr.o.m. 2002-09-13
Ordförande : Blanck, Anders, fr.o.m. 2002-09-20
Ledamot : Brasch, Magdalena, fr.o.m. 2003-01-01
Ledamot : Gustavsson, Charlotta, fr.o.m. 2002-09-20 t.o.m. 2002-12-31
Ledamot : Johansson, Dan, fr.o.m. 2002-10-15
Ledamot : Röding, Karin, fr.o.m. 2002-09-20
Ledamot : Tingvall, Lennart, fr.o.m. 2002-09-20 t.o.m. 2002-10-14

Rapporter

Ds 2003:56Högspecialiserad sjukvård – kartläggning och förslag
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Omslaget till betänkandet
Ds 2003:56 Högspecialiserad sjukvård – Kartläggning och förslag [ pdf|Ikon för riksdagen ]
Rådet för mångfald inom massmedierna (Ku 1995:01) [ Avslutad 1997 ] [ Ledamot ]

Rådet för mångfald inom massmedierna (Ku 1995:01)


Beteckning : Ku 1995:01
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 1998-03-10
Status : Avslutad 1997
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir 1995:13.
Lokal :
0

Sammansättning


Ordförande : Munck, Johan, fr.o.m. 1995-03-07 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Boëthius, Maria-Pia t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Floyd, Carmilla, fr.o.m. 1995-03-07 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Hadenius, Stig, fr.o.m. 1995-03-07 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Hjelte, Roland t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Nordmark-Nilsson, Anna Stina, fr.o.m. 1995-10-31 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Weibull, Lennart, fr.o.m. 1995-03-07 t.o.m. 1997-11-30
Ledamot : Wennberg, Lena, fr.o.m. 1995-10-31
Expert : Bengtsson, Monica, fr.o.m. 1995-05-08 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Selin, Henrik, fr.o.m. 1997-03-05 t.o.m. 1997-11-30
Expert : Sundin, Staffan, fr.o.m. 1995-05-08 t.o.m. 1997-11-30
Huvudsekreterare : Cavallin, Jens, fr.o.m. 1995-03-16 t.o.m. 1998-01-14
Sekreterare : Kanold, Madeleine, fr.o.m. 1996-03-01 t.o.m. 1998-01-14
Lindström, Marie, fr.o.m. 1995-02-06 t.o.m. 1998-01-14

Rapporter

1995:1 "Vad är mediekoncentration?" – En
översikt över begrepp och teorier om
mediekoncentration
1995:2 "Mediekoncentration – en bibliografi"
(f.n. slut)
1995:3 "Svenska medieägare – ägarförändringar
och samarbetsprojekt 1995"
1996:1 Privat lokalradio
1996:2 Yttrandefriheten, grundlagarna och
mediekoncentrationen, rapport från seminarium
den 14 februari 1996
1996:3 Svenska journalister om mångfald och
medier. Rapport från en undersökning inom
Göteborgs universitet.
1996:4 Dagens Nyheters debattsida. Rapport
av Marie Lindström.
1996:5 Television i Sverige. Ägande och struktur.
1997:1 Musik, massmedier och mångfald.
Rapport av Krister Malm.
1997:2 Mediakoncentration i utlandet.
Promemoria ang Presstöd och mångfald
SOU 1997:92Medieföretag i Sverige – Ägande och
strukturförändringar i press, radio och TV
- delbetänkande
Rådets arbete är avslutad per den 30 november
1997.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1995:13

Senast uppdaterad 2019-07-24 av Sören Öman