Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Åsa Johansson

Sök kontaktuppgifter till Åsa Johansson på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Åsa Johansson

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Åsa Johansson medverkat i ( 8 st. ):

Utredningen om översyn av strandskyddet (M 2019:01) [ Avslutad 2020 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om översyn av strandskyddet (M 2019:01)
Departement : Miljödepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-07-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2019:41
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:78 Tillgängliga stränder - ett mer differentierat strandskydd
Medverkande :
Särskild utredare : Catharina Håkansson Boman, organisationskonsult, fr.o.m. 2019-08-01 t.o.m. 2020-12-14
Huvudsekreterare : Per-Magnus Nilsson, landskapsarkitekt, fr.o.m. 2019-08-22 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Johanna Wiberg Ersborg, jurist, fr.o.m. 2019-10-16 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Åsa Johansson, sekreterare, fr.o.m. 2020-01-02 t.o.m. 2020-12-31
Expert : Sofie Adolfsson-Jörby, enhetschef, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Robert Bernhardsson, kommunordförande, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Sven Boberg, chefsjurist, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Anna Eklund, hydrolog, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Olof Ekström, jurist, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Erik Evestam, äganderättsexpert, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Lena Gipperth, professor, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Linn Gloppestad, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-01-17
Expert : Torgny Håstad, medlem, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Therese Jacobson, avdelningschef, fr.o.m. 2020-01-31 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Lena Johansson, M chefsjurist, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Louise Karlberg, avdelningschef, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-01-30
Expert : Johan Larsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Thomas Lennartsson, förbundsdirektör, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Roger Lind, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-01-17 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Lizah Lund, strateg, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Stefan Lundin, chefsjurist, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Erika Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Lina Oskarsson, kansliråd, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Gunilla Renbjer, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Linnea Rosenlöf Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Johan Svensson, hovrättsråd, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Sven Swedberg, naturrådsdirektör, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Erik Törnblom, utredare, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Expert : Fredrik Werling, handläggare, fr.o.m. 2019-11-21 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Bengt Nyman, direktör, fr.o.m. 2020-09-14 t.o.m. 2020-12-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2019:41 Översyn av strandskyddet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2020:78 Tillgängliga stränder – ett mer differentierat strandskydd [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Kommittén för modernare byggregler (N 2017:05) [ Avslutad 2019 ] [ Sekreterare ]
Kommittén för modernare byggregler (N 2017:05)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2019
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-02-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:22
Lokal : Garnisonen, 13 33 Stockholm, 08-405 85 07
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:106 Nystart för byggstandardiseringen genom stärkt samverkan
SOU 2018:51 Resurseffektiv användning av byggmaterial
SOU 2019:68 Modernare byggregler - förutsägbart, flexibelt och förenklat
Medverkande :
Ordförande : Kurt Eliasson, fr.o.m. 2017-02-23 t.o.m. 2019-12-19
Ledamot : Anna Sander, fr.o.m. 2017-03-23 t.o.m. 2019-12-19
Sakkunnig : Sophie Ahlstrand, kansliråd, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Sakkunnig : Charlotte Jansson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2019-12-19
Sakkunnig : Helena Lund, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-06-09 t.o.m. 2018-01-24
Sakkunnig : Helena Strigård, departementssekreterare, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2017-06-08
Expert : Anna-Bie Agerberg, handläggare, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-09-09
Expert : Jonas Andersson, arkitekt/SAR/MSA, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-05-13
Expert : Hans von Axelson, utredare, fr.o.m. 2019-05-14 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Tomas Berggren, senior rådgivare, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Philip Fridborn Kempe, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-01-26 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Anders Gerde, konkurrenssakkunnig, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2018-04-23
Expert : Erik Gravenfors, utredare, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Johan Hedelin, avdelningschef, fr.o.m. 2018-04-24 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Ingrid Hernsell Norling, enhetschef, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Christer Larsson, stadsbyggnadsdirektör, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Johan Larsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2019-09-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Patrik Perbeck, enhetschef, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Ulla Rosenius, arkitekt MSA, fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Expert : Kaisa Svennberg, teknisk dr., fr.o.m. 2017-05-10 t.o.m. 2019-12-19
Huvudsekreterare : Johanna Ode, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2019-12-31
Sekreterare : Maria Brogren, fr.o.m. 2017-05-22 t.o.m. 2017-12-21
Sekreterare : Tomas Carlsson, fr.o.m. 2018-08-06 t.o.m. 2019-12-20
Sekreterare : Caroline Cronsioe, fr.o.m. 2017-05-08 t.o.m. 2017-12-20
Sekreterare : Anna-Maria Engqvist, fr.o.m. 2017-05-15 t.o.m. 2019-12-23
Sekreterare : Jonas Hammarlund, fr.o.m. 2017-10-23 t.o.m. 2019-12-20
Sekreterare : Marie Hult, fr.o.m. 2018-03-28 t.o.m. 2018-04-12
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2017-07-10 t.o.m. 2019-12-23
Sekreterare : Marja Lundgren, fr.o.m. 2017-10-23 t.o.m. 2019-12-20
Sekreterare : Tove Lundmark Söderberg, fr.o.m. 2019-03-11 t.o.m. 2019-12-20
Sekreterare : Anders Sjelvgren, fr.o.m. 2017-04-18 t.o.m. 2017-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2017:22 Genomgripande översyn av Boverkets byggregler m.m. [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om samordning för ökat och hållbart bostadsbyggande (N 2017:08) [ Avslutad 2021 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om samordning för bostadsbyggande (N 2017:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:126, dir. 2018:107, dir. 2020:15 och dir. 2020:121
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 31 mars 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:17 Bebyggelse- och transportplanering för hållbar stadsutveckling
Medverkande :
Särskild utredare : Johan Edstav, fr.o.m. 2018-01-01
Sakkunnig : Ylva Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Emma Bonnevier, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-08-28 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-28 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Philip Fridborn Kempe, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Ingrid Hasselsten, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Anna Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Rikard Sandart, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Mattias Schriever-Abeln, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Huvudsekreterare : Christina Leideman, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-04-11
Sekreterare : Frank Johan Ahlberg, fr.o.m. 2018-01-10 t.o.m. 2019-05-12
Sekreterare : Lena Dübeck, fr.o.m. 2018-03-26 t.o.m. 2019-03-31
Sekreterare : Lena Dübeck, landskapsarkitekt, fr.o.m. 2020-03-03 t.o.m. 2021-03-31
Sekreterare : Michael Erman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Susanna Grege, samhällsbyggnadsjurist, fr.o.m. 2020-08-12 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Susanna Grege, samhällsbyggnadsjurist, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Thomas Hartman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Maria Isaksson, fastighetsjurist, fr.o.m. 2020-03-23 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Maria Isaksson, fastighetsjurist, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Lars Jansson, fr.o.m. 2018-02-16 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Johanna Jelinek Boman, fr.o.m. 2018-03-19 t.o.m. 2019-09-30
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-03-14
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-03-15 t.o.m. 2021-03-21
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2020-07-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-07-31 t.o.m. 2020-09-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Sofie Sveningsson, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Jan Wijkmark, fr.o.m. 2018-06-01
Biträdande sekreterare : Louise Pikner, fr.o.m. 2018-11-12 t.o.m. 2020-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om skatt på tungmetaller och andra hälso- och miljöfarliga ämnen samt översyn av bekämpningsmedelsskatten (Fi 2016:04) [ Avslutad 2017 ] [ Särskild utredare ]
Utredningen om skatt på tungmetaller och andra hälso- och miljöfarliga ämnen samt översyn av bekämpningsmedelsskatten (Fi 2016:04)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-06-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:53
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:102 Skatt på kadmium i vissa produkter och kemiska växtskyddsmedel
Medverkande :
Särskild utredare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2016-08-15 t.o.m. 2017-12-15
Expert : Ulrika Askling, fr.o.m. 2016-09-22
Expert : Hanna Bertell, fr.o.m. 2017-01-24
Expert : Caroline Dickson, fr.o.m. 2016-09-22 t.o.m. 2017-09-18
Expert : Sone Ekman, fr.o.m. 2016-09-22
Expert : Jerker Forsell, fr.o.m. 2016-09-22
Expert : Raisa Gunnarsson, fr.o.m. 2016-09-22
Expert : Anders Lindkvist, fr.o.m. 2016-09-22
Expert : Mattis Loberg, fr.o.m. 2016-09-22
Expert : Agneta Rapp, fr.o.m. 2016-09-22 t.o.m. 2017-01-23
Expert : Mikaela Sonnerby, fr.o.m. 2016-09-22
Sekreterare : Mattias Carlsson Feng, fr.o.m. 2016-10-01 t.o.m. 2017-12-15
Sekreterare : Niklas Lindeberg, fr.o.m. 2017-04-01 t.o.m. 2017-10-31
Sekreterare : Ellen Regebro, fr.o.m. 2017-02-01 t.o.m. 2017-12-22
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2017:102 Skatt på kadmium i vissa produkter och kemiska växtskyddsmedel [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om anpassning till nya förutsättningar för taxi och samåkning (N 2015:05) [ Avslutad 2016 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om anpassning till nya förutsättningar för taxi och samåkning (N 2015:05)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2015-07-23
Direktiv för utredningen, se dir. 2015:81 och dir. 2016:27
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:86 Taxi och samåkning - idag, i morgon och i övermorgon
Medverkande :
Särskild utredare : Amy Rader Olsson, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-12-01
Expert : Bo Bylund, f.d. generaldirektör, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Tommie Börjesson, kansliråd, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Henrik Carlborg, jurist, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Anna Felländer, digialiserings- och framtidsekonom, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Enar Lundgren, ämnesråd, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Lars-Göran Mattsson, professor, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Karin Morild, sakkunnig, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Lise Pripp, projektledare, fr.o.m. 2016-02-10
Expert : Maria Åkerlund, utredare, fr.o.m. 2016-02-10
Sekreterare : Hanna Forsell Louarn, fr.o.m. 2015-10-15 t.o.m. 2016-12-01
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2015-12-14 t.o.m. 2016-12-04
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:86 Taxi och samåkning – i dag, i morgon och i övermorgon [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om förbättrad bostadssituation i storstadsregionerna (S 2014:04) [ Sekreterare ]
Utredningen påbörjades aldrig. Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2014:26 Förbättrad bostadssituation i storstadsregionerna [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Sverigeförhandlingen (N 2014:04) [ Avslutad 2017 ] [ Sekreterare ]
Sverigeförhandlingen (N 2014:04)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-07-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:106 och dir. 2014:113
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:60 Delrapport från Sverigeförhandlingen. Ett författningsförslag om värdeåterföring
SOU 2016:3 Höghastighetsjärnvägens finansiering och kommersiella förutsättningar
SOU 2017:105 Kapacitetstilldelningen på höghastighetsjärnvägen
SOU 2017:107 Slutrapport från Sverigeförhandlingen. Infrastruktur och bostäder - ett gemensamt samhällsbygge
Medverkande :
Särskild utredare : Hans Gustaf Wessberg, ledamot av Europeiska revisionsrätten, fr.o.m. 2014-07-10 t.o.m. 2017-12-31
Bitr. förhandlingsperson : Catharina Håkansson Boman, fr.o.m. 2014-07-10 t.o.m. 2017-12-31
Huvudsekreterare : Erik Bromander, fr.o.m. 2014-07-10 t.o.m. 2014-10-06
Huvudsekreterare : Niklas Lundin, fr.o.m. 2015-06-01 t.o.m. 2018-01-07
Sekreterare : Louise Andersson, fr.o.m. 2014-09-08 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Sandra Adams Backlund, fr.o.m. 2015-04-22 t.o.m. 2016-11-05
Sekreterare : Hèléne Bratt Wettergren, fr.o.m. 2015-08-13 t.o.m. 2016-11-18
Sekreterare : Sven-Åke Eriksson, fr.o.m. 2014-07-10 t.o.m. 2017-12-01
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2015-02-02 t.o.m. 2015-05-31
Sekreterare : Johan Kristensson, fr.o.m. 2017-01-01 t.o.m. 2017-06-30
Sekreterare : Anna Modin, fr.o.m. 2014-07-10 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Hans Rode, fr.o.m. 2014-07-10 t.o.m. 2017-12-31
Sekreterare : Kristina Åkesson, fr.o.m. 2015-12-01 t.o.m. 2016-12-31
Roberto Bauducco, fr.o.m. 2014-11-18 t.o.m. 2017-12-31
Lotten Lindmark, fr.o.m. 2015-04-13 t.o.m. 2017-12-31
Sofia Mild, fr.o.m. 2016-04-18 t.o.m. 2017-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12) [ Avslutad 2015 ] [ Sekreterare ]
Bostadsplaneringskommittén (S 2013:12)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2013-08-08
Direktiv för kommittén, se dir. 2013:78 och dir. 2015:11
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2015:59 En ny regional planering - ökad samordning och bättre bostadsförsörjning
Medverkande :
Ordförande : Rose-Marie Frebran, landshövding, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lars Eriksson, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Lotta Finnstorp, led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Tomas Hansson, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Roger Hedlund, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2014-12-15 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Katarina Köhler, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-18
Ledamot : Clara Lindblom, forskningassistent, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Nina Lundström, led. av riksdagen /FP, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Johan Löfstrand, led. av riksdagen /S, fr.o.m. 2014-12-19 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Eva Nypelius, regionstyrelseledamot, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Karolina Skog, kommunalråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Ewa Thalén Finné, led. av riksdagen, fr.o.m. 2015-02-26 t.o.m. 2015-06-15
Ledamot : Markus Wiechel, led. av riksdagen /SD, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2014-12-14
Ledamot : Oskar Öholm, f.d. led. av riksdagen /M, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-02-25
Sakkunnig : Camilla Adolfson, ämnesråd, fr.o.m. 2013-12-02 t.o.m. 2015-01-28
Sakkunnig : Johan Hjalmarsson, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2015-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Mats Björsell, handläggare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Backa Fredrik Brandt, kvalificerad utredare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Anki Bystedt, länsråd, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Jan Cedervärn, avdelningschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Adrienne Coyet Folke, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-07-01 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Dahlin, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Eva-Marie Engström, regionchef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Inga-Maj Eriksson, långsiktig planerare, adjungerad professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Margaretha Gistorp, hovrättsråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Elin Holmström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Petter Jurdell, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-15 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Thomas Kalbro, professor, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Agneta Kores, länsöverdirektör, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Expert : Patrik Lidin, kansliråd, fr.o.m. 2014-11-24 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Fredrik Linder, kansliråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Kajsa Lindström, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Nancy Mattsson, projektutvecklare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Maria Nordh, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Roger Pettersson, ämnesråd, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Linnea Rosenlöf, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Rolf Westerlund, utvecklingsledare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Bengt Westman, expert, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Lars Wikström, enheteschef, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2015-06-15
Expert : Robert Wildow, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-01-29 t.o.m. 2014-06-30
Huvudsekreterare : Sara Jendi Linder, kansliråd, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2015-06-29
Sekreterare : Åsa Johansson, fr.o.m. 2014-01-07 t.o.m. 2015-05-31
Sekreterare : Bengt Nyman, fr.o.m. 2013-11-01 t.o.m. 2015-06-15
Sekreterare : Maria Ulfvarson Östlund, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-10-21 t.o.m. 2014-07-31
Sekreterare : Viveka Zetterberg, fr.o.m. 2014-02-03 t.o.m. 2014-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman