Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (N 2006:02) Arbetstagares rätt till information och medverkan vid gränsöverskridande fusioner

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (N 2006:02) Arbetstagares rätt till information och medverkan vid gränsöverskridande fusioner [ Avslutad 2006 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 6 ♂ 5 ) :

Marianne Tejning  []  ( Särskild utredare )
Johan Danelius  []  ( Expert )
Petra Herzfeld Olsson  []  ( Expert )
Kent Brorsson  []  ( Ledamot )
Ingemar Hamskär  []  ( Ledamot )
Johan Ingelskog  []  ( Ledamot )
Sara Kullgren  []  ( Ledamot )
Lena Maier  []  ( Ledamot )
Anders Weihe  []  ( Ledamot )
Monica Sylvan  []  ( Sekreterare )
Anette Bergene  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (N 2006:02) Arbetstagares rätt till information och medverkan vid gränsöverskridande fusioner


Beteckning : 2006:02
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2007-03-23
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2006-02-16
Direktiv för utredningen, se dir. 2006:21
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Tejning, Marianne, fr.o.m. 2006-03-06 t.o.m. 2006-11-09
Expert : Begene, Anette, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Expert : Danelius, Johan, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Expert : Herzfeld Olsson, Petra, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Ledamot : Brorsson, Kent, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Ledamot : Hamskär, Ingemar, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Ledamot : Ingelskog, Johan, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Ledamot : Kullgren, Sara, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Ledamot : Maier, Lena, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Ledamot : Weihe, Anders, fr.o.m. 2006-04-10 t.o.m. 2006-11-09
Sekreterare : Sylvan, Monica, fr.o.m. 2006-03-06 t.o.m. 2006-11-23

Rapporter

SOU 2006:97Arbetstagares medverkan vid gränsöverskridande fusioner.

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman