Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Utredningen (Jo 2004:02) om utvärderingen av den svenska fiskerikontrollen

Offentlig utredning under Jordbruksdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Utredningen (Jo 2004:02) om utvärderingen av den svenska fiskerikontrollen [ Avslutad 2005 ]

Offentlig utredning under Jordbruksdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen :

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 7 ♂ 4 ) :

Yvonne Gustafsson  []  ( Särskild utredare )
Sara Almer  []  ( Sakkunnig )
Sofia Karlsson  []  ( Sakkunnig )
Daniel Samuelson  []  ( Sakkunnig )
Clara Tamm  []  ( Sakkunnig )
Dan Thorell  []  ( Sakkunnig )
Gia Wickbom  []  ( Sakkunnig )
Reine Johansson  []  ( Expert )
Inger Näslund  []  ( Expert )
Patrik Olofsson  []  ( Sekreterare )
Lisen Sjöling  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Utredningen (Jo 2004:02) om utvärderingen av den svenska fiskerikontrollen
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-04-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:45 och dir. 2004:158
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2005:27 Den svenska fiskerikontrollen - en utvärdering
Medverkande :
Särskild utredare : Yvonne Gustafsson, generaldirektör, fr.o.m. 2004-04-21
Sakkunnig : Sara Almer, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-09-08
Sakkunnig : Sofia Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-04-21
Sakkunnig : Daniel Samuelson, avdelningschef, fr.o.m. 2004-04-21
Sakkunnig : Clara Tamm, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-04-21
Sakkunnig : Dan Thorell, avdelningschef, fr.o.m. 2004-04-21
Sakkunnig : Gia Wickbom, kansliråd, fr.o.m. 2004-04-21 t.o.m. 2004-09-07
Expert : Reine Johansson, förbundsordförande, fr.o.m. 2004-04-21
Expert : Inger Näslund, handläggare, fr.o.m. 2004-04-21
Sekreterare : Patrik Olofsson, fr.o.m. 2004-06-01 t.o.m. 2005-03-07
Sekreterare : Lisen Sjöling, fr.o.m. 2004-05-04 t.o.m. 2005-04-07

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman