Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Pensionsskatteutredningen (Fi 2004:14)

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Pensionsskatteutredningen (Fi 2004:14) [ Avslutad 2006 ]

Offentlig utredning under Finansdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 25 st. ♀ 11 ♂ 14 ) :

Barbro Palmerlund  []  ( Särskild utredare )
Rolf Bohlin  []  ( Expert )
Håkan Danielsson  []  ( Expert )
Eva Erlandsson  []  ( Expert )
Hans Gidhagen  []  ( Expert )
Claes Gilbe  []  ( Expert )
Pia Gustafsson  []  ( Expert )
Knut Hallberg  []  ( Expert )
Sten Hansen  []  ( Expert )
Mikael Holmgren  []  ( Expert )
Barbro Johansson  []  ( Expert )
Åsa-Pia Järliden Bergström  []  ( Expert )
Katarina Magnusson  []  ( Expert )
Mårten Palme  []  ( Expert )
Mats Persson  []  ( Expert )
Christer Silfverberg  []  ( Expert )
Bo Stoltz  []  ( Expert )
Patric Thomsson  []  ( Expert )
Anna Westerberg  []  ( Expert )
Mikael Wiman  []  ( Expert )
Anna Brink  []  ( Sekreterare )
Petter Classon  []  ( Sekreterare )
Inger Johannisson  []  ( Sekreterare )
Eeva Seppälä  []  ( Sekreterare )
Lotta Hardvik Cederstierna  []  ( Expert )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Pensionsskatteutredningen (Fi 2004:14)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-07-08
Direktiv för utredningen, se dir. 2004:99
Utredningen avslutades efter regeringsbeslut den 12 april 2006.
Medverkande :
Särskild utredare : Barbro Palmerlund, fr.o.m. 2004-07-08 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Rolf Bohlin, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-01-10
Expert : Håkan Danielsson, fr.o.m. 2004-09-20 t.o.m. 2005-05-01
Expert : Eva Erlandsson, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Hans Gidhagen, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-03-09
Expert : Claes Gilbe, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Pia Gustafsson, fr.o.m. 2005-02-02 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Knut Hallberg, fr.o.m. 2005-10-24 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Sten Hansen, fr.o.m. 2004-09-20 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Lotta Hardvik Cerstierna, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Mikael Holmgren, fr.o.m. 2005-01-11 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Barbro Johansson, fr.o.m. 2005-05-02 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Åsa-Pia Järliden Bergström, fr.o.m. 2005-12-13 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Katarina Magnusson, fr.o.m. 2005-11-23 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Mårten Palme, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Mats Persson, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Christer Silfverberg, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Bo Stoltz, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Patric Thomsson, fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2005-09-25
Expert : Anna Westerberg, fr.o.m. 2004-09-20 t.o.m. 2006-04-12
Expert : Mikael Wiman, fr.o.m. 2004-11-29 t.o.m. 2006-04-12
Sekreterare : Anna Brink, fr.o.m. 2005-05-01 t.o.m. 2005-10-31
Sekreterare : Petter Classon, fr.o.m. 2004-08-01 t.o.m. 2006-04-25
Sekreterare : Inger Johannisson, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2006-04-25
Sekreterare : Eeva Seppälä, fr.o.m. 2005-04-01 t.o.m. 2006-04-25

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman