Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Tillväxtdelegationen (N 2002:02)

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Tillväxtdelegationen (N 2002:02) [ Avslutad 2004 ]

Offentlig utredning under Näringsdepartementet

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Medverkande i utredningen ( 11 st. ♀ 7 ♂ 4 ) :

Lars Högdahl  []  ( Ordförande )
Birgitta Johansson  []  ( Ledamot )
Bengt-Ola Ryttar  []  ( Ledamot )
Lisbeth Staaf-Igelström  []  ( Ledamot )
Christina Ullenius  []  ( Ledamot )
Martin Carlstein  []  ( Sekreterare/Projektledare )
Tina Ekedahl Küchen  []  ( Sekreterare/Projektledare )
Lena Noreland  []  ( Sekreterare/Projektledare )
Kerstin Oremark  []  ( Sekreterare/Projektledare )
Benny Jansson  []  ( Sekreterare )
Anna Suup-Wallin  []  ( Sekreterare )

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnen kanske inte är helt perfekt.

Tillväxtdelegationen (N 2002:02)


Beteckning : N 2002:02
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-01-31
Direktiv för delegationen, se dir. 2002:16
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Högdahl, Lars, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Johansson, Birgitta, fr.o.m. 2003-07-07
Ledamot : Ryttar, Bengt-Ola, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Staaf-Igelström, Lisbeth, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Ullenius, Christina, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-07-06
Sekreterare/Projektledare : Carlstein, Martin, fr.o.m. 2002-03-18 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare/Projektledare : Ekedahl Küchen, Tina, fr.o.m. 2002-03-01
Sekreterare/Projektledare : Noreland, Lena, fr.o.m. 2002-03-12 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare/Projektledare : Oremark, Kerstin, fr.o.m. 2002-03-18 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Jansson, Benny, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Suup-Wallin, Anna, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-12-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman