: : :

Medverkande i utredning : Martin Carlstein

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Martin Carlstein

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.

Utredningar som Martin Carlstein medverkat i ( 2 st. ):

Tillväxtdelegationen (N 2002:02) [ Avslutad 2004 ] [ Sekreterare/Projektledare ]

Tillväxtdelegationen (N 2002:02)


Beteckning : N 2002:02
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2005-03-11
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2002-01-31
Direktiv för delegationen, se dir. 2002:16
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Högdahl, Lars, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Johansson, Birgitta, fr.o.m. 2003-07-07
Ledamot : Ryttar, Bengt-Ola, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Staaf-Igelström, Lisbeth, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2004-12-31
Ledamot : Ullenius, Christina, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-07-06
Sekreterare/Projektledare : Carlstein, Martin, fr.o.m. 2002-03-18 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare/Projektledare : Ekedahl Küchen, Tina, fr.o.m. 2002-03-01
Sekreterare/Projektledare : Noreland, Lena, fr.o.m. 2002-03-12 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare/Projektledare : Oremark, Kerstin, fr.o.m. 2002-03-18 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Jansson, Benny, fr.o.m. 2003-04-01 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Suup-Wallin, Anna, fr.o.m. 2002-03-19 t.o.m. 2004-12-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 2002:16
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2004:126 Vänd på kuttingen! – Tillväxt och utveckling i ett nytt perspektiv [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (Fi 1999:07) om föreningslivets ställning på den svenska spel- och lotterimarknaden [ Avslutad 2000 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (Fi 1999:07) om föreningslivets ställning på den svenska spel- och lotterimarknaden


Beteckning : Fi 1999:07
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 2001-03-01
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1999-06-23
Direktiv för utredningen, se dir. 1999:52
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Johansson, Bengt K.Å., fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2000-03-15
Expert : Högdahl, Lars, fr.o.m. 1999-08-23 t.o.m. 2000-03-15
Sekreterare : Carlstein, Martin, fr.o.m. 1999-09-15 t.o.m. 2000-02-29

Rapporter

SOU 2000:09Föreningslivet på spel- och lotterimarknaden
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1999:52
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:9 Föreningslivet på spel- och lotterimarknaden [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman