: : :

Medverkande i utredning : Tobias Kreuzpointner

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Tobias Kreuzpointner

Utredning som Tobias Kreuzpointner medverkat i:

Utredningen om Sveriges besöksnäring – en samlad politik för upplevelsebaserad tillväxt (N 2016:04) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]

Utredningen om Sveriges besöksnäring – en samlad politik för upplevelsebaserad tillväxt (N 2016:04)


Beteckning : N 2016:04
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-27
Status : Avslutad 2017 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-10-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:83
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Bohlin, Britt, fr.o.m. 2016-10-13 t.o.m. 2017-12-04
Expert : Ahlford, Linda, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Braun Thörn, Helena, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Brehnfors Nyberg, Helena, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Elmsäter Vegsö, Elisabet, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Javelius, Maggie, fr.o.m. 2016-11-29 t.o.m. 2017-08-31
Expert : Jonsson, Inger M., fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Kreuzpointner, Tobias, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Käärik, Aili, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Laurell, Thomas, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Lexhagen, Maria, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Lindström, Kristina, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Ling, Magnus, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Magnusson, Lotta, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Nordström, Pernilla, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Nylén, Christina, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Nöremark, Linda, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Olsson, Tina, fr.o.m. 2017-04-04
Expert : Oscarsson, Patrik, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Perbo, Ulf, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Persson Gripkow, Michael, fr.o.m. 2016-11-29 t.o.m. 2017-04-03
Expert : Rosing, Annika, fr.o.m. 2016-12-14
Expert : Schönenstern, Henrietta, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Stamming, Mikael, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Stighäll, Eva, fr.o.m. 2017-09-01
Expert : Tufvesson, Einar, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Uggerud, Linn, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : van Dorpel, Pim, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Vikholm, Anna, fr.o.m. 2016-11-29
Expert : Virtanen, Jari, fr.o.m. 2016-11-29
Huvudsekreterare : Algotson, Kristina, fr.o.m. 2016-11-01 t.o.m. 2017-12-12
Sekreterare : Philp, Tora, fr.o.m. 2017-02-01 t.o.m. 2017-11-30
Sekreterare : Rosander, Erika, fr.o.m. 2016-11-14 t.o.m. 2017-12-12

Rapporter

SOU 2017:95Ett land att besöka. En samlad politik för hållbar turism och växande besöksnäring
Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman