Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Thomas Wetterlundh

Sök kontaktuppgifter till Thomas Wetterlundh på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Thomas Wetterlundh

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Thomas Wetterlundh medverkat i ( 4 st. ):

Utredningen (K 1998:03) om översyn av regler om körkortsingripande [ Avslutad 2000 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (K 1998:03) om översyn av regler om körkortsingripande


Beteckning : K 1998:03
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2001-03-09
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1998-03-05
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:16.
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Särskild utredare : Thorblad, Barbro, fr.o.m. 1998-05-18 t.o.m. 2000-04-30
Expert : Björklund, Rolf, fr.o.m. 1998-07-08 t.o.m. 2000-04-28
Expert : Fernqvist, Birgitta, fr.o.m. 1998-07-08 t.o.m. 2000-04-28
Expert : Frånlund, Eva, fr.o.m. 1998-12-15 t.o.m. 2000-04-28
Expert : Lowén, Annika, fr.o.m. 1998-07-08 t.o.m. 1998-12-14
Expert : Sandmark, Mats, fr.o.m. 1998-07-08 t.o.m. 2000-04-28
Expert : Törnros, Christer, fr.o.m. 1998-07-08 t.o.m. 2000-04-28
Sekreterare : Wetterlundh, Thomas, fr.o.m. 1998-06-01 t.o.m. 2000-04-30

Rapporter

SOU 2000:26Körkortsingripande
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:26 Körkortsingripanden [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen (UD 1997:02) om ansvarsfördelningen vid verkställighet av avvisnings- och utvisningsbeslut samt inre utlänningskontroll [ Avslutad 1997 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (UD 1997:02) om ansvarfördelningen vid verkställighet av avvisnings- och utvisningsbeslut samt inre utlänningskontroll


Beteckning : UD 1997:02
Departement : Utrikesdepartementet
Senast ändrad : 1998-03-02
Status : Avslutad 1997
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för ändrats genom regeringsbeslut 1997-06-12. Uppdraget är därmed slutfört.
Lokal :
0

Sammansättning


Ordförande : Thorblad, Barbro, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Glad, Anita, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Påhlsson, Lars, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Rosenqvist, Hans, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Sandesjö, Håkan, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Stenbäck, Göran, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Ulfvebrand, Eva, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Expert : Vestin, Björn, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-01
Sekreterare : Wetterlundh, Thomas, fr.o.m. 1997-02-04 t.o.m. 1997-10-22

Rapporter

SOU 1997:128Verkställighet och kontroll
i utlänningsärenden.
Direktivens tidsramar har ändrats genom
regeringsbeslut 1997-06-12.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:128 Verkställighet och kontroll i utlänningsärenden [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen (Fi 1997:11) om kommunal finansiell samverkan [ Avslutad 1998 ] [ Sekreterare ]

Utredningen (Fi 1997:11) om kommunal finansiell samverkan


Beteckning : Fi 1997:11
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 1999-04-29
Status : Avslutad 1998 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1997:93
Lokal :
0

Sammansättning


Jonsson, Bo, fr.o.m. 1997-09-15
Sakkunnig : Klahr, Håkan, fr.o.m. 1997-10-01
Sakkunnig : Zelmin-Åberg, Erna, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Erixon, Lena, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Hörngren, Lars, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Molin, Catarina, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Nilsson, Håkan, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Petersén, Leif, fr.o.m. 1997-10-01
Expert : Westerling, Christina, fr.o.m. 1997-10-01
Sekreterare : Wetterlundh, Thomas, fr.o.m. 1997-10-23 t.o.m. 1998-05-31

Rapporter

SOU 1998:72Kommunala finansförbund
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1997:93 Kommunal finansiell samverkan

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:72 Kommunala finansförbund [ pdf|Ikon för riksdagen ]
Utarbeta förslag avseende det straffrättsliga påföljdssystemet för unga lagöverträdare (Ju 1995:H) [ Avslutad 1996 ] [ Sekreterare ]
Utarbeta förslag avseende det straffrättsliga påföljdssystemet för unga lagöverträdare (Ju 1995:H) Tillkallade enligt justitiedepartementets
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 1996
Lokal : Departementens utredningsavdelning, Box 347, 401 25 GÖTEBORG, tel. växel 031-10 50 00 direktval 031-10 74 72 (sekr.) Har avgett: (Ds 1997:32) Påföljder för unga lagöverträdare Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Staffan Levén, hovrättslagman, fr.o.m. 1995-12-01 t.o.m. 1996-12-31
Sekreterare : Thomas Wetterlundh, hovrättsassessor, fr.o.m. 1995-12-20 t.o.m. 1996-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( Ds ) :

Ds 1997:32

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman