Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Sofia Wennberg DiGasper

Sök kontaktuppgifter till Sofia Wennberg DiGasper på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Sofia Wennberg DiGasper

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Sofia Wennberg DiGasper medverkat i ( 2 st. ):

Styrutredningen för funktionshinderspolitiken (S 2017:09) [ Avslutad 2019 ] [ Expert ]
Styrutredningen för funktionshinderspolitiken (S 2017:09)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-21
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:133 och dir. 2018:115
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 30 april 2019.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:23 Styrkraft i funktionshinderspolitiken
Medverkande :
Särskild utredare : Martin Olauzon, utredare, fr.o.m. 2018-09-01 t.o.m. 2019-05-07
Expert : Sophie Ahlstrand, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2019-01-29
Expert : Ingrid Birgersson, jurist, fr.o.m. 2019-01-30
Expert : Vanessa Bonsib, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2019-01-29
Expert : Anna Bruce, forskare, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Kenneth Eliasson, utredare, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Helena Hagelroth, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-09-03
Expert : Christina Hassel, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Per-Olof Hedvall, docent, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Anders Hektor, kansliråd, fr.o.m. 2018-09-02
Expert : Jeanette Jarmlinger, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-03-18
Expert : Annika Järemo, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Amanda Lindberg, styrelseordförande, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Frida Nannesson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2019-01-29
Expert : Lars Nilsson, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Lena Olofsson Warstrand, ämnesråd, fr.o.m. 2019-01-30
Expert : Martin Qvist, filosofie doktor, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Elena Roksmann, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Anna Schölin, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Linda Svanhed, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2019-03-17
Expert : Anna Thomsson, handläggare, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Elisabeth Wallenius, ordförande, fr.o.m. 2018-04-03
Expert : Sofia Wennberg di Gasper, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2018-09-02
Expert : Lisa Widén, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2018-09-02
Expert : Karl-Oskar Öhman, utredare, fr.o.m. 2018-04-03
Sekreterare : Anders Berg, revisionsdirektör, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-05-06
Sekreterare : Malin Gedda, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-03-29 t.o.m. 2018-04-17
Sekreterare : Hanna Åkesson, samordnare, fr.o.m. 2018-04-23 t.o.m. 2019-05-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2019:23 Styrkraft i funktionshinderspolitiken [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Parlamentariska public service-kommittén (Ku 2016:06) [ Avslutad 2018 ] [ Expert ]

Parlamentariska public service-kommittén (Ku 2016:06)


Beteckning : Ku 2016:06
Departement : Kulturdepartementet
Senast ändrad : 2019-02-27
Status : Pågående P
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2016-12-20
Direktiv för kommittén, se dir. 2016:111, dir. 2017:73 och dir. 2018:4
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Nordh, Sture, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-29
Ledamot : Bengtsson, Angelica, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Dinamarca, Rossana, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Ericson, Jan, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Ezelius, Erik, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Karkiainen, Ida, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Kyngäs, Martina, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Lavesson, Olof, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Lodenius, Per, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Malmberg, Niclas, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Ledamot : Wästberg, Olle, fr.o.m. 2017-02-13 t.o.m. 2018-06-18
Expert : Adolfsson, Anna-Karin, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2018-06-18
Expert : Adlercreutz, Catharina, fr.o.m. 2017-10-11 t.o.m. 2018-06-18
Expert : Alskog, Emma, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2017-10-10
Expert : Döös, Anna, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2017-10-10
Expert : Englund Krafft, Lisa, fr.o.m. 2017-10-11 t.o.m. 2018-06-18
Expert : Fridborn Kempe, Philip, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2017-10-10
Expert : Karlsson, Mattias, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2017-10-10
Expert : Strömbäck, Helena, fr.o.m. 2017-10-11 t.o.m. 2018-04-30
Expert : Wennberg DiGasper, Sofia, fr.o.m. 2017-03-13 t.o.m. 2017-10-10
Huvudsekreterare : Persson, Martin, fr.o.m. 2017-03-06 t.o.m. 2018-07-02
Sekreterare : Bengtsson, Eva, fr.o.m. 2017-09-04 t.o.m. 2018-07-02
Sekreterare : Blomberg, Cecilia, fr.o.m. 2017-04-06 t.o.m. 2017-10-08
Sekreterare : Fredriksson, Linus, fr.o.m. 2017-02-20 t.o.m. 2018-07-02
Sekreterare : Sööder, Anna, fr.o.m. 2017-10-02 t.o.m. 2018-07-02

Rapporter

SOU 2017:79Finansiering av public service – för ökad stabilitet, legitimitet och stärkt oberoende
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman