: : :

Medverkande i utredning : Rebecca Källström

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Rebecca Källström

Utredning som Rebecca Källström medverkat i:

Parlamentariska landsbygdskommittén (N 2015:04) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]

Parlamentariska landsbygdskommittén (N 2015:04)


Beteckning : N 2015:04
Departement : Näringsdepartementet
Senast ändrad : 2018-03-27
Status : Avslutad 2017 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2015-06-25
Direktiv för kommittén, se dir. 2015:73
Lokal :
Uppdraget är därmed slutfört.

Sammansättning


Ordförande : Persson, Johan, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-07
Ledamot : Berg, Ulf, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Carlsson Löfdahl, Emma, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Coenraads, Åsa, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Forsberg, Anders, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Haider, Monica, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Jonsson, Mattias, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Nordqvist, Kew, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Oskarsson, Iréne, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Svenneling, Håkan, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Sätherberg, Anna-Caren, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Ledamot : Yngwe, Kristina, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2017-01-31
Expert : Ahlén, Anna, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Ahlsved, Maria, fr.o.m. 2016-10-01
Expert : Alriksson, Börje, fr.o.m. 2016-04-01
Expert : Andersson, Bo, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Edfeldt Sjöling, Susanne, fr.o.m. 2016-04-01
Expert : Fridborn Kempe, Philip, fr.o.m. 2016-04-01
Expert : Gustafsson, Christel, fr.o.m. 2016-04-01
Expert : Hedberg, Anna, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-09-30
Expert : Jardbrink, Mikael, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Jendi Linder, Sara, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Johansson, Patrik, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Källström, Rebecca, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Lindblad, Sofia, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Mellander, Charlotta, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Nilsson, Staffan, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Nordin, Annika, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Norén, Anita, fr.o.m. 2016-04-01
Expert : Normark, Inger, fr.o.m. 2015-10-01 t.o.m. 2016-03-31
Expert : Nylén, Christina, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Olsson, Lars, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Purfürst, Niclas, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Rabinowicz, Ewa, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Syssner, Josefina, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Sällström, Patrik, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Torége, Jan, fr.o.m. 2015-10-01
Expert : Vass, Andreas, fr.o.m. 2016-04-01
Expert : Wenner, Per, fr.o.m. 2015-10-01
Huvudsekreterare : Häggroth, Sören, fr.o.m. 2016-04-01 t.o.m. 2017-01-19
Huvudsekreterare : Johansson, Martin, fr.o.m. 2015-08-01 t.o.m. 2016-04-10
Sekreterare : Ehn, Peter, fr.o.m. 2016-06-01 t.o.m. 2017-01-07
Sekreterare : Gustafsson, Maria, fr.o.m. 2016-06-01 t.o.m. 2017-01-19
Sekreterare : Olauzon, Martin, fr.o.m. 2015-09-02 t.o.m. 2015-12-31
Sekreterare : Wallinder, Hanna, fr.o.m. 2015-08-24 t.o.m. 2017-01-19
Sekreterare : Åberg, Mathilda, fr.o.m. 2015-09-14 t.o.m. 2016-06-19

Rapporter

SOU 2016:26På väg mot en ny politik för Sveriges landsbygder – Landsbygdernas utveckling, möjligheter och utmaningar
SOU 2017:1För Sveriges landsbygder – en sammanhållen politik för arbete, hållbar tillväxt och välfärd
Källa : Sveriges riksdag
Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2015:73 En sammanhållen politik för Sveriges landsbygder [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman