: : :

Medverkande i utredning : Per Swartling

Sök kontaktuppgifter till Per Swartling på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Per Swartling

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Per Swartling medverkat i ( 2 st. ):

Barnpsykiatrikommittén (S 1995:06) [ Avslutad 1998 ] [ Sakkunnig ]

Barnpsykiatrikommittén (S 1995:06)


Beteckning : S 1995:06
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 1999-04-29
Status : Avslutad 1998 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1995:75.
Lokal :
0

Sammansättning


Ordförande : Sundelin, Claes, fr.o.m. 1995-10-23
Ledamot : Edvinsson, Sven-Olof, fr.o.m. 1995-12-15
Ledamot : Jacobsson, Lars, fr.o.m. 1995-12-15
Ledamot : Nordenvall-Eckersten, Margareta, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1997-09-21
Ledamot : Norrman, MonaLisa, fr.o.m. 1995-12-15
Ledamot : Pettersson, Christina, fr.o.m. 1995-12-15
Ledamot : de, Marietta, fr.o.m. 1997-09-22
Ledamot : Toll, Hans, fr.o.m. 1995-12-15
Sakkunnig : Andersson, Anders, fr.o.m. 1997-02-01 t.o.m. 1997-08-03
Sakkunnig : Björklund, Agneta, fr.o.m. 1996-03-06
Sakkunnig : Bystedt, Ulla, fr.o.m. 1997-02-01
Sakkunnig : Holmqvist, Lena, fr.o.m. 1995-12-15
Sakkunnig : Håkansson, Ingela, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1997-01-31
Sakkunnig : Jakobsson, Helena, fr.o.m. 1997-03-01
Sakkunnig : Jakobsson, Anna, fr.o.m. 1996-08-16 t.o.m. 1997-02-28
Sakkunnig : Larsson, Anette, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1996-08-15
Sakkunnig : Norrby, Elisabeth, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1996-03-05
Sakkunnig : Pettersson, Svante, fr.o.m. 1995-12-15
Sakkunnig : Rinsell, Per Erik, fr.o.m. 1997-08-04
Sakkunnig : Sundin, Anita, fr.o.m. 1995-12-15
Sakkunnig : Swartling, Per, fr.o.m. 1995-12-15
Expert : Ajax, Maud, fr.o.m. 1995-12-15
Expert : Bengtsson, Olav, fr.o.m. 1995-12-15
Expert : Börjesson, Martin, fr.o.m. 1995-12-15
Expert : Carlsson, Eivor, fr.o.m. 1996-07-01
Expert : Eriksson, Christina, fr.o.m. 1995-12-15
Expert : Johansson, Göran, fr.o.m. 1996-10-03
Expert : Hillman, Bo, fr.o.m. 1996-11-18
Expert : Rudemo, Lisbeth, fr.o.m. 1995-12-15 t.o.m. 1996-06-30
Huvudsekreterare : Pettersson, Gun-Marie, fr.o.m. 1996-03-01 t.o.m. 1998-02-28
Sekreterare : Enggren, Maria, fr.o.m. 1996-11-01 t.o.m. 1998-02-15
Sekreterare : Smedler, Ann-Charlotte, fr.o.m. 1996-04-15 t.o.m. 1998-03-08
Sekreterare : Widén, Inger, fr.o.m. 1997-03-01 t.o.m. 1997-06-30
Danielsson, Magnus, fr.o.m. 1997-10-06 t.o.m. 1998-02-28
Saarinen, Tarja, fr.o.m. 1997-08-11 t.o.m. 1998-02-28

Rapporter

SOU 1997:8Röster om barns psykiska hälsa
SOU 1998:31Det gäller livet. Stöd och vård
till barn och ungdomar med psykiska problem
+ Bilaga.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Husläkardelegationen (S 1993:10) [ Avslutad 1994 ] [ Sakkunnig ]

Husläkardelegationen (S 1993:10)


Beteckning : S 1993:10
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 1996-01-10
Status : Avslutad 1994
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1993:76.
Lokal : Jakobsgatan 26. Postadress: Socialdepar- tementet, 103 33 Stockholm, tel. växel 405 1000.
0

Sammansättning


Ordförande : Walberg, Lars t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Bergdahl, Leif t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Gustafsson, Per t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Karlsson, Hans t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Kristensson, Elaine t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Pålsson, Chatrine t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Westerholm, Barbro t.o.m. 1994-12-14
Ledamot : Ågren, Gunnar t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Albertsson, Monica t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Eliasson, Olof t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Engström, Yngve t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Fabian, Christina t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Olsson, Karin t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Swartling, Per t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Söderström, Ingrid t.o.m. 1994-12-14
Sakkunnig : Thörn, Ylva t.o.m. 1994-12-14
Sekreterare : Ardenvik, Bengt, fr.o.m. 1994-05-15 t.o.m. 1995-02-28
Sekreterare : Widén, Ann-Margret t.o.m. 1994-07-31

Rapporter

SOU 1994:126Husläkarreformens första halvår.
Genom beslut har ordförande, ledamöter och
sakkunniga entledigats.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1993:76 Husläkardelegation

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1994:126 Husläkarreformens första halvår [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2019-10-10 av Sören Öman