Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Nina Ekstrand

Sök kontaktuppgifter till Nina Ekstrand på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Nina Ekstrand

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Nina Ekstrand medverkat i ( 2 st. ):

Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2020 i Dubai (UD 2017:01) [ Pågående ] [ Sekreterare ]
Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2020 i Dubai (UD 2017:01)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-18
Direktiv för kommittén, se dir. 2017:130 och dir. 2020:93
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Kommittén beräknas avsluta sitt arbete senast 1 september 2022.
Medverkande :
Ordförande : Anders Flanking, länsråd, fr.o.m. 2018-01-15 t.o.m. 2020-07-19
Ordförande : Karl-Henrik Sundström, fr.o.m. 2020-07-20 t.o.m. 2021-09-01
Ordförande : Karl-Henrik Sundström, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Vice ordförande : Catharina Elmsäter-Svärd, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Vice ordförande : Catharina Elmsäter-Svärd, fr.o.m. 2020-08-18 t.o.m. 2021-09-01
Vice ordförande : Yvonne Gustafsson, fr.o.m. 2020-08-18 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Gabriella Augustsson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2020-08-17
Ledamot : Aurore Belfrage, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Aurore Belfrage, fr.o.m. 2020-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Ledamot : Catharina Elmsäter-Svärd, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Ledamot : Åsa Eriksson, fr.o.m. 2020-08-18 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Fredrik Fexe, fr.o.m. 2020-08-18 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Helene Hellmark Knutsson, fr.o.m. 2019-02-19 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Leif Johansson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Leif Johansson, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Ledamot : Jennie Nilsson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2019-02-18
Ledamot : Marie Nilsson, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Marie Nilsson, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Ledamot : Magnus Schöldtz, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-09-01
Ledamot : Magnus Schöldtz, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Huvudsekreterare : Anders Lönnberg, G, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2020-10-04
Huvudsekreterare : Jan Thesleff, ambassadör, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2022-09-01
Sekreterare : Ludvig Daver, fr.o.m. 2019-09-01 t.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Ludvig Daver, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Sekreterare : Nina Ekstrand, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2021-04-30
Sekreterare : Monica Engström, fr.o.m. 2018-04-01 t.o.m. 2021-09-01
Sekreterare : Monica Engström, fr.o.m. 2021-09-02 t.o.m. 2022-09-01
Sekreterare : Felix Nyström, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2019-08-31
Sekreterare : Eric Vänerlöv, fr.o.m. 2018-04-01 t.o.m. 2021-03-31
Biträde : Jan Thesleff, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2022-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2010 i Shanghai (UD 2007:04) [ Avslutad 2011 ] [ Projektledare ]
Kommittén för Sveriges deltagande i världsutställningen Expo 2010 i Shanghai (UD 2007:04)
Departement : Utrikesdepartementet
Status : Avslutad 2011
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-10-04
Direktiv för kommittén, se dir. 2007:142
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2011:22 Spirit of Innovation
Medverkande :
Ordförande : Carl Cederschiöld, f.d. finansborgarråd, fr.o.m. 2007-10-05 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Annika Berglund, informationsdirektör Atlas Copco, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Ann Follin, chef för Tekniska museet, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Yvonne Gustafsson, generaldirektör för Statskontoret, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Börje Ljunggren, tidigare ambassadör i Peking, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Henry Senior Vice President Stensson,, Ericsson AB, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
Ledamot : Jonas Director Törnblom, of Corporate Marketing & Information, Envac Centralsug AB, fr.o.m. 2009-03-04 t.o.m. 2011-04-01
tf Generalkommissarie : Hans Jeppson, f.d. statssekreterare, fr.o.m. 2007-11-01 t.o.m. 2008-11-30
Generalkommissarie : Annika Rembe, fr.o.m. 2008-12-01 t.o.m. 2011-03-31
Projekthandledare : David Lorentzon, t.f. departementssekreterare, fr.o.m. 2007-12-01 t.o.m. 2011-03-31
Projekledare : Nina Ekstrand, fr.o.m. 2008-09-15 t.o.m. 2011-01-17
Programhandläggare : David A. Magnell, fr.o.m. 2008-10-06 t.o.m. 2009-01-05
Vikarierande projekthandledare : Anna Nöre, fr.o.m. 2010-05-26 t.o.m. 2011-03-31
Programassistent : Cecilia Lerfors, fr.o.m. 2009-08-17 t.o.m. 2010-11-15
Kommunikationsansvarig : Tove Engström, kommunikationschef, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-06-30
Ansvar för programverksamhet : Anna Rygård, projektledare, fr.o.m. 2009-02-09 t.o.m. 2011-01-31
Protocol Manager : Björn Cappelin, fr.o.m. 2010-03-08 t.o.m. 2010-11-01
Senior adviser : Staffan Björck, ämnesråd, fr.o.m. 2008-01-01 t.o.m. 2009-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman