Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Lena Dübeck

Sök kontaktuppgifter till Lena Dübeck på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Lena Dübeck

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Lena Dübeck medverkat i ( 2 st. ):

Utredningen om samordning för ökat och hållbart bostadsbyggande (N 2017:08) [ Avslutad 2021 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om samordning för bostadsbyggande (N 2017:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2017-12-13
Direktiv för utredningen, se dir. 2017:126, dir. 2018:107, dir. 2020:15 och dir. 2020:121
Lokal : Garnisonen, Karlavägen 100, Stockholm
Utredningen beräknas avsluta sitt arbete senast 31 mars 2021.
Utredningen har avgett :
SOU 2019:17 Bebyggelse- och transportplanering för hållbar stadsutveckling
Medverkande :
Särskild utredare : Johan Edstav, fr.o.m. 2018-01-01
Sakkunnig : Ylva Berg, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Emma Bonnevier, departementssekreterare, fr.o.m. 2020-08-28 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2020-08-28 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Mathias Fredriksson, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Philip Fridborn Kempe, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Ingrid Hasselsten, kansliråd, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Anna Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Sakkunnig : Rikard Sandart, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2020-08-27
Sakkunnig : Mattias Schriever-Abeln, departementssekreterare, fr.o.m. 2018-04-03 t.o.m. 2021-03-31
Huvudsekreterare : Christina Leideman, fr.o.m. 2018-01-01 t.o.m. 2021-04-11
Sekreterare : Frank Johan Ahlberg, fr.o.m. 2018-01-10 t.o.m. 2019-05-12
Sekreterare : Lena Dübeck, fr.o.m. 2018-03-26 t.o.m. 2019-03-31
Sekreterare : Lena Dübeck, landskapsarkitekt, fr.o.m. 2020-03-03 t.o.m. 2021-03-31
Sekreterare : Michael Erman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Susanna Grege, samhällsbyggnadsjurist, fr.o.m. 2020-08-12 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Susanna Grege, samhällsbyggnadsjurist, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Thomas Hartman, fr.o.m. 2018-06-01 t.o.m. 2018-12-31
Sekreterare : Maria Isaksson, fastighetsjurist, fr.o.m. 2020-03-23 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Maria Isaksson, fastighetsjurist, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Lars Jansson, fr.o.m. 2018-02-16 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Johanna Jelinek Boman, fr.o.m. 2018-03-19 t.o.m. 2019-09-30
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-01-01 t.o.m. 2021-02-28
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-03-01 t.o.m. 2021-03-14
Sekreterare : Åsa Johansson, jurist, fr.o.m. 2021-03-15 t.o.m. 2021-03-21
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2020-07-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-07-31 t.o.m. 2020-09-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-10-01 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2020-12-01 t.o.m. 2020-12-31
Sekreterare : Sofie Sveningsson, fr.o.m. 2018-03-01 t.o.m. 2018-05-20
Sekreterare : Jan Wijkmark, fr.o.m. 2018-06-01
Biträdande sekreterare : Louise Pikner, fr.o.m. 2018-11-12 t.o.m. 2020-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Delegationen för hållbara städer (M 2011:01) [ Avslutad 2012 ] [ Sekreterare ]
Delegationen för hållbara städer (M 2011:01)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2012
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-03-24
Direktiv för delegationen, se dir. 2011:29
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
Rapport Delegationens verksamhet 2009
Rapport Delegationens verksamhet 2008-2010
Rapport Delegationens verksamhet 2011
Rapport juni 2012 Femton hinder för hållbar stadsutveckling
Bilaga Kunskapsöversikt
Bilaga Underlagsrapport
Rapport juni 2012: Förslag till fortsatt arbete för hållbar stadsutveckling
Bilaga Förslag fortsatt arbete för hållbar stadsutveckling
Slutredovisning Delegationen för hållbara städers verksamhet 2012
Medverkande :
Ordförande : Peter Örn, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Katarina Ahlqvist, verkst. direktör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Kerstin Blix, konsult, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Eivor Bucht, professor, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Håkan Dahlfors, affärsområdesansvarig, fr.o.m. 2012-06-01 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Kurt Eliasson, verkst. direktör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Anders Hallersjö, direktör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2011-04-10
Ledamot : Anders Larsson, konsult, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Stellan Lundberg, enhetschef, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Johan Marcus, vice president, fr.o.m. 2011-04-11 t.o.m. 2012-05-31
Ledamot : Katarina Pelin, direktör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Ulf Ranhagen, professor, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lars Reuterswård, divisionschef, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Jan-Eric Sundgren, direktör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Lars Thunberg, kommunalråd, fr.o.m. 2011-09-19 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Erland Ullstad, arkitekt, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Janna Valik, generaldirektör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Ledamot : Bengt Wånggren, verkst. direktör, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Expert : Rolf Carman, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Expert : Claes Eriksson, kansliråd, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Expert : Ola Göransson, kansliråd, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Expert : Per Högström, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-12-31
Expert : Lina Martinson, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-01-09
Expert : Lars Roth, departementssekreterare, fr.o.m. 2011-03-24 t.o.m. 2012-02-14
Expert : Maria Ulfvarson, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-02-15 t.o.m. 2012-12-31
Expert : Johanna Wistedt, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-01-10 t.o.m. 2012-12-31
Informatör : Eva Batke Jeppsson, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2011-04-30
Kanslichef : Christina Leideman, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2013-01-31
Sekreterare : Lena Dübeck, fr.o.m. 2001-08-15 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Hans Gustafsson, fr.o.m. 2011-08-15 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Karin Hermansson, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Katarina Schylberg, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2012-08-31
Sekreterare : Anna-Karin Stoltz Ehn, fr.o.m. 2011-04-01 t.o.m. 2012-12-31
Biträdande sekreterare : Helena Klintström, fr.o.m. 2012-08-27 t.o.m. 2012-12-21
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2011:29 Delegation för hållbara städer [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2022-12-17 av Sören Öman