Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Kjersti Bosdotter

Sök kontaktuppgifter till Kjersti Bosdotter på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Kjersti Bosdotter

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Kjersti Bosdotter medverkat i ( 2 st. ):

Bokpriskommissionen (Ku 2002:01) [ Avslutad 2005 ] [ Ledamot ]
Bokpriskommissionen (Ku 2002:01)
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Status : Avslutad 2005
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2002-01-10
Direktiv för utredningen, se dir. 2002:2 och dir 2002:144
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:66 Det skall vara billigt att köpa böcker och tidskrifter - delrapport I
SOU 2003:8 Delrapport II
SOU 2003:76 Delrapport III
SOU 2004:9 Delrapport IV
SOU 2004:90 Delrapport V
SOU 2005:12 Slutrapport
Medverkande :
Ordförande : Ingegerd Sahlström, projektledare, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Dan Abelin, kanslist, fr.o.m. 2003-03-04 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Kristina Ahlinder, direktör, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Fateme Behros, författare, fr.o.m. 2003-03-04 t.o.m. 2003-12-16
Ledamot : Lena Björk, chefredaktör, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Kjersti Bosdotter, kurlturansvarig, fr.o.m. 2003-03-11 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Anna Brodow, redaktör, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-03-03
Ledamot : Sven Cahling, f.d. kommunalnämndsordförande, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : John Erik Forslund, direktör, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Roger Haddad, pol.mag., fr.o.m. 2002-06-26 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Lars-Erik Linder, controller, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Ulla Lindqvist, andre vice ordförande, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2003-03-03
Ledamot : Alexandra Pascalido, journalist, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2002-09-23
Ledamot : Lars Rydquist, bibliotekschef, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : Berit Skogsberg, översättare, fr.o.m. 2003-12-17 t.o.m. 2005-02-28
Ledamot : David Stansvik, förläggare, fr.o.m. 2002-01-17 t.o.m. 2005-02-28
Sakkunnig : Lennart Hamberg, skattedirektör, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2004-04-18
Sakkunnig : Peter Knutsson, enhetschef, fr.o.m. 2002-09-24 t.o.m. 2003-03-03
Sakkunnig : Mads Lundgaard, enhetschef, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2002-09-23
Sakkunnig : Lars Mattisson, skattehandläggare, fr.o.m. 2004-05-24 t.o.m. 2005-02-28
Sakkunnig : Birgitta Modigh, avdelningschef, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Sakkunnig : Vilhelm Nordenanckar, enhetschef, fr.o.m. 2003-03-04 t.o.m. 2005-02-28
Sakkunnig : Roger Pettersson, enhetschef, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2005-02-28
Expert : Maria Eka, kansliråd, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2005-02-28
Expert : Madelén Falkenhäll, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2002-10-08
Expert : Birgit Gunnarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-02-05 t.o.m. 2005-02-28
Expert : Altin Vejsiu, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-10-09 t.o.m. 2005-02-28
Huvudsekreterare : Hans Sand, fr.o.m. 2002-05-06 t.o.m. 2005-03-31
Sekreterare : Mats Ekdahl, fr.o.m. 2002-01-10 t.o.m. 2002-03-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Delegationen för industrisamhällets kulturarv (Ku 1999:06) [ Avslutad 2002 ] [ Ledamot ]
Delegationen för industrisamhällets kulturarv (Ku 1999:06)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-07-01
Direktiv för delegationen se dir. 1999:60
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2002:67 Industrisamhällets kulturarv, slutbetänkande
Medverkande :
Ordförande : Jan Rydh, landshövding, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-08-15
Ledamot : Majgull Axelsson, författare/journalist, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Ledamot : Kristian Berg, överintendent, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Ledamot : Kjersti Bosdotter, kulturansvarig, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Ledamot : Erik Hofrén, professor, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Ledamot : Orvar Nyquist, direktör, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Ledamot : Birgitta Svensson, docent, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Ledamot : Erik Wegraeus, riksantikvarie, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2002-06-30
Expert : Lars Amréus, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-11-04 t.o.m. 2000-11-28
Expert : Monica Fundin, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-11-29 t.o.m. 2001-11-12
Expert : Katja Wahlsten, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-11-13 t.o.m. 2002-06-30
Sekreterare : Lennart Edlund, fr.o.m. 2001-02-01 t.o.m. 2002-08-15
Sekreterare : Lars-Eric Jönsson, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-01-31
Bitr. sekreterare : Barbro Gren, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2002-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2002:67 Industrisamhällets kulturarv [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman