Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Jan Rehnberg

Sök kontaktuppgifter till Jan Rehnberg på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Jan Rehnberg

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Jan Rehnberg medverkat i ( 6 st. ):

Fast omsorgskontakt i hemtjänsten (S 2019:02) [ Avslutad 2020 ] [ Sakkunnig ]
Fast omsorgskontakt i hemtjänsten (S 2019:02)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2019-08-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2019:52 och dir. 2020:89
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:70 Fast omsorgskontakt i hemtjänsten
Medverkande :
Särskild utredare : Barbro Westerholm, riksdagsledamot, fr.o.m. 2019-08-29 t.o.m. 2020-11-30
Sakkunnig : Joanna Hägg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-05
Sakkunnig : Catrin Lidbom, kansliråd, fr.o.m. 2019-11-05
Sakkunnig : Jan Rehnberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-05
Sakkunnig : Jan Schierbeck, kansliråd, fr.o.m. 2020-02-12
Sakkunnig : Andreas Vigren, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-11-05
Expert : Gunilla Fahlström, projektledare, fr.o.m. 2020-02-12
Expert : Jonas Hampus, sektionschef, fr.o.m. 2019-11-05
Expert : Johan Hansson, utredare, fr.o.m. 2019-11-05
Expert : Ida Nyström, utredare, fr.o.m. 2020-02-12
Expert : Eva Sahlén, handläggare, fr.o.m. 2019-11-05
Expert : Eva Sennemark, distriktssköterska, fr.o.m. 2019-11-05
Sekreterare : Helene Limén, forskningssekreterare, fr.o.m. 2019-10-15 t.o.m. 2020-11-30
Sekreterare : Sayran Khayati, jurist, fr.o.m. 2019-10-21 t.o.m. 2020-11-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2020:70 Fast omsorgskontakt i hemtjänsten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Genomförandet av ett nationellt sammanhållet system för kunskapsbaserad vård (S 2018:12) [ Avslutad 2020 ] [ Sakkunnig ]
Sammanhållen kunskapsstyrning (S 2018:12)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2018-08-30
Direktiv för kommittén, se dir. 2018:95, dir. 2019:78
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2020:36 Ett nationellt sammanhållet system för kunskapsbaserad vård - ett system, många möjligheter
Medverkande :
Särskild utredare : Lena Hellberg, ämnesråd, fr.o.m. 2018-10-15 t.o.m. 2020-06-30
Sakkunnig : Sara Johansson, kansliråd, fr.o.m. 2019-04-11 t.o.m. 2019-09-19
Sakkunnig : Carl Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-09-20
Sakkunnig : Jan Rehnberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Mats Bojestig, hälso- och sjukvårdsdirektör, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Karin Båtelson, förste vice ordförande, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Cecilia Fridén, forsknings- och utvecklingschef, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Ulf Janzon, ordförande, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Åsa Ljungvall, utredare, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Erik Magnusson, utredare, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Barbro Ronsten, förste vice ordförande, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Camilla Salomonsson, länssamordnare, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Carita Sturesson, förbundsombudsman, fr.o.m. 2020-01-20
Expert : Sofia Tullberg, bitr. sektionschef, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Björn Zethelius, ämnesområdesansvarig, fr.o.m. 2019-04-11
Expert : Katharina Zetterström, vårdstrateg, fr.o.m. 2019-04-11 t.o.m. 2020-01-20
Expert : Pernilla Östlund, avdelningschef, fr.o.m. 2019-04-11
Huvudsekreterare : Ulrika Hall, ämnesråd, fr.o.m. 2018-11-01 t.o.m. 2020-06-30
Sekreterare : Monica Hultcrantz, projektledare, fr.o.m. 2019-04-01 t.o.m. 2020-06-30
Sekreterare : Katarina Lagerstedt, jurist, fr.o.m. 2019-08-01 t.o.m. 2020-06-30
Sekreterare : Annika Stjernquist, statsvetare, fr.o.m. 2019-10-07 t.o.m. 2019-11-07
Sekreterare : Annika Stjernquist, statsvetare, fr.o.m. 2020-01-27 t.o.m. 2020-03-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om inrättande av nämndmyndighet med uppgift att pröva ansökningar och fatta beslut om utbetalning av ersättning till personer som utsatts för övergrepp eller försummelser i vissa fall (S 2012:03) [ Avslutad 2013 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om inrättande av nämndmyndighet med uppgift att pröva ansökningar och fatta beslut om utbetalning av ersättning till personer som utsatts för övergrepp eller försummelser i vissa fall (S 2012:03)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2013
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-03-29
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:25
Utredningen har avslutat sitt arbete den 31 december 2012. Den 1 januari 2013 inrättades Ersättningsnämnden. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Särskild utredare : Håkan Ceder, överdirektör, fr.o.m. 2012-03-29
Expert : Svante Andersson, fr.o.m. 2012-08-22
Expert : Göran Ewerlöf, f.d. hovrättslagman, fr.o.m. 2012-05-10
Expert : Anders Nilsson, utredare, fr.o.m. 2012-05-10 t.o.m. 2012-08-23
Expert : Petra Rinman, utredare, fr.o.m. 2012-05-10
Expert : Beatrice Rodin, rådgivare, fr.o.m. 2012-05-10
Expert : Jonas Rydström, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-05-10
Expert : Ann-Katrin Törnqvist, enhetschef, fr.o.m. 2012-05-10
Sekreterare : Ingela Berghagen, fr.o.m. 2012-03-29
Sekreterare : Göran Ewerlöf, fr.o.m. 2012-10-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Pernilla Krusberg, fr.o.m. 2012-06-01
Sekreterare : Teresia Lindgren, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Folke Larsson, K, fr.o.m. 2012-03-29
Sekreterare : Gunilla Malmborg, departementsråd, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Jan Rehnberg, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2012-12-31
Sekreterare : Jonas Rydström, kansliråd, fr.o.m. 2012-12-01 t.o.m. 2012-12-31
Biträdande sekreterare : Ulla Blomgren, fr.o.m. 2012-12-15 t.o.m. 2012-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om tvångsvård för barn och unga (S 2012:07) [ Avslutad 2015 ] [ Sekreterare ]
Utredningen om tvångsvård för barn och unga (S 2012:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2012-07-12
Direktiv för utredningen, se dir. 2012:79, dir. 2013:74 och dir. 2014:87
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2014:3 Boende utanför det egna hemmet - placeringsformer för barn och unga
SOU 2015:71 Barns och ungas rätt vid tvångsvård. Förslag till ny LVU
Medverkande :
Särskild utredare : Håkan Ceder, överdirektör, fr.o.m. 2012-09-03
Sakkunnig : Mattias Ahlquist, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-03-28
Sakkunnig : Katarina Arvidsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-03 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Christopher Carlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-02-12
Sakkunnig : Philip Fridborn Kempe, fr.o.m. 2013-10-10 t.o.m. 2014-04-29
Sakkunnig : Malin Gedda, departementssekreterare, fr.o.m. 2013-09-03 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Jacob Holm, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-03-27
Sakkunnig : Sofia Landelius, kansliråd, fr.o.m. 2014-03-31
Sakkunnig : Jessica Lundahl, kansliråd, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-02-11
Sakkunnig : Charlotte Lönnheim, kansliråd, fr.o.m. 2014-09-29
Sakkunnig : Karin Moberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-04-30
Sakkunnig : Olle Rosén, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-10-09
Sakkunnig : Katarina Sundberg, kansliråd, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2012-11-22
Expert : Håkan Aronsson, utredare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2013-06-30
Expert : Ann-Charlotta Brandett, inspektör, fr.o.m. 2013-09-03
Expert : Angelica Florin, områdeschef, fr.o.m. 2014-03-31 t.o.m. 2014-09-30
Expert : Carina Fransson, verksamhetsområdeschef, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-02-11
Expert : Anna Karin Hildingsson Boqvist, jurist, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Monica Jacobsson, jurist, fr.o.m. 2013-09-11
Expert : Urban Lindberg, planeringsdirektör, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Mie Lundqvist, överläkare, fr.o.m. 2014-03-31
Expert : Titti Mattsson, forskare, fr.o.m. 2012-10-05
Expert : Helen Nellvik, handläggare, fr.o.m. 2014-09-15
Expert : Sara Roxell, handläggare, fr.o.m. 2012-10-05 t.o.m. 2014-08-10
Expert : Ankie Widén, enhetschef, fr.o.m. 2014-09-29
Sekreterare : Pär Alexandersson, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Håkan Aronsson, fr.o.m. 2013-08-12 t.o.m. 2014-02-10
Sekreterare : Berith Josefsson, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : Pernilla Krusberg, fr.o.m. 2012-11-01 t.o.m. 2015-06-30
Sekreterare : David Pålsson, fr.o.m. 2013-09-10 t.o.m. 2013-12-06
Sekreterare : Jan Rehnberg, fr.o.m. 2013-12-01 t.o.m. 2013-12-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen för översyn av producentansvaret (M 2000:01) [ Avslutad 2002 ] [ Expert ]
Utredningen för översyn av producentansvaret (M 2000:01)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2002
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2000-04-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2000:28 och dir. 2001:33
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:102 Resurs i retur
Medverkande :
Särskild utredare : Sinikka Bohlin, led. av riksdagen, fr.o.m. 2000-04-06 t.o.m. 2002-02-28
Expert : Charlotta Andersson, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Mikael Ankers, vd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Michael Borchers, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-05
Expert : Ulrika Dackeby, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-05
Expert : Lena Friman-Blomgren, försäkringsjurist, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2000-11-30
Expert : Håkan Hallstedt, kansliråd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2000-12-14
Expert : Annika Helker Lundström, vd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Inger Klöfver, enhetschef, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Hans Larsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2000-12-16 t.o.m. 2001-09-21
Expert : Eva Lindberg, jurist, fr.o.m. 2000-11-30 t.o.m. 2002-02-28
Expert : Jan Rehnberg, vd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Tobias Robinson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2000-09-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Gun-Britt Solberg, miljöansvarig, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Peter Wenster, geolog, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Expert : Weine Wiqvist, vd, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-12-06
Sekreterare : Anita Linell, naturvetare, fr.o.m. 2000-08-21 t.o.m. 2002-02-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:102 Resurs i retur [ pdf |Paragraftecken ]
Pensionärskommittén (S 1991:08) [ Pågående ] [ Sekreterare ]
Pensionärskommittén (S 1991:08)
Departement : Socialdepartementet
Status : Pågående
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1991-06-06
Direktiv för kommittén, se dir. 1991:49 och dir. 2014:145
Lokal : Socialdepartementet, Fredsgatan 8, Stockholm, tel. 08-405 10 00
Kommitténs arbete beräknas pågå tills vidare.
Medverkande :
Ordförande : Lars Engqvist, statsråd, fr.o.m. 1998-11-16 t.o.m. 2003-12-31
Ordförande : Lena Hallengren, statsråd, fr.o.m. 2018-04-03
Ordförande : Ylva Johansson, vård- och äldreomsorgsminister, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2006-12-14
Ordförande : Maria Larsson, statsråd, fr.o.m. 2006-12-15 t.o.m. 2014-10-02
Ordförande : Åsa Regnér, statsråd, fr.o.m. 2014-10-03 t.o.m. 2018-04-02
Ordförande : Ingela Thalén, statsråd, t.o.m. 1996-03-21
Ordförande : Margot Wallström, statsråd, fr.o.m. 1996-03-22 t.o.m. 1998-10-05
Vice ordförande : Anna Hedborg, statsråd, t.o.m. 1996-03-21
Vice ordförande : Berit Andnor, statsråd, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2006-10-05
Vice ordförande : Maj-Inger Klingvall, statsråd, fr.o.m. 1996-03-22 t.o.m. 1999-11-28
Vice ordförande : Ingela Thalén, statsråd, fr.o.m. 1999-11-29 t.o.m. 2002-10-31
Ledamot : Berndt Albihn, förbundsordförande (avliden), fr.o.m. 1997-08-21
Ledamot : Stig Alkebratt, vice ordförande, fr.o.m. 2000-04-18 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Lage Andréasson, förbundsordförande, fr.o.m. 1996-09-20 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Gun-Britt Andersson, statssekreterare, t.o.m. 1996-03-21
Ledamot : , Andersson, Jan 1:e vice ordförande, fr.o.m. 2019-03-01
Ledamot : , Axelsson, Karl Erik 1:e vice förbundsordförande, fr.o.m. 2011-05-24 t.o.m. 2014-10-01
Ledamot : Staffan Bengtsson, statssekreterare, fr.o.m. 2002-11-11
Ledamot : Mats Bergström, förbundsordförande, fr.o.m. 2006-12-15 t.o.m. 2008-07-27
Ledamot : Olof Bergvall, förbundsordförande, t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Bo Björksten, förbundsledamot, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2011-01-19
Ledamot : Bo Björksten, styrelseledamot, fr.o.m. 2016-09-22 t.o.m. 2020-12-31
Ledamot : Monica Blomberg, tf. förbundsordförande, fr.o.m. 2016-09-22
Ledamot : Lars Bromander, vice ordförande, fr.o.m. 2020-10-13
Ledamot : Janette Bäckman, styrelseledamot, fr.o.m. 2008-10-20 t.o.m. 2015-09-13
Ledamot : Monica Bäckman, förbundsordförande (avliden), fr.o.m. 2014-11-27
Ledamot : Berit Bölander, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-02-02 t.o.m. 2016-09-21
Ledamot : Berit Bölander, förbundsordförande, fr.o.m. 2016-12-01 t.o.m. 2020-10-12
Ledamot : Nils Carlshamre, förbundsordförande, t.o.m. 1999-09-26
Ledamot : Berit Carlström, förbundsordförande, fr.o.m. 2008-05-28 t.o.m. 2011-01-19
Ledamot : Ingrid Cederqvist, förbundsledamot, fr.o.m. 2005-12-01 t.o.m. 2010-01-11
Ledamot : Liza Di Paolo Sandberg, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2018-03-09
Ledamot : Valter Ekberg, vice förbundsordförande, t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Lisbeth Eklund, förbundsordförande, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2009-05-25
Ledamot : Mauritz Eklund, samhällsutskottsordförande, t.o.m. 1998-10-14
Ledamot : Bertil Enemo, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2007-08-15 t.o.m. 2013-05-06
Ledamot : Anders Engström, förbundssekreterare, fr.o.m. 2012-06-14 t.o.m. 2016-09-21
Ledamot : Eva Eriksson, förbundsordförande, fr.o.m. 2017-09-13
Ledamot : Evy Eriksson (avliden), förbundsstyrelseledamot, fr.o.m. 2014-11-27
Ledamot : Bertil Fiskesjö, vice förbundsordförande, fr.o.m. 1999-09-27 t.o.m. 2005-06-30
Ledamot : Nils Gustafsson, vice förbundsordförande, fr.o.m. 1996-09-20 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Lars Hedberg, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2015-09-14 t.o.m. 2019-02-28
Ledamot : Sten-Gunnar Hedin, förbundsordförande, fr.o.m. 2011-01-20 t.o.m. 2012-06-13
Ledamot : Karl-Olov Hedler, vice ordförande (SPRF), fr.o.m. 2000-08-29 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Eva Henriksson, B kanslichef (RPG), fr.o.m. 2021-01-01
Ledamot : Inger Hestvik, första vice ordförande, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2008-10-19
Ledamot : Berndt Holgersson, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2011-01-20 t.o.m. 2016-09-21
Ledamot : Eeva-Liisa Huuki, styrelseledamot, fr.o.m. 2013-02-06 t.o.m. 2016-06-19
Ledamot : Gunnel Jonäng (avliden), vice ordförande, t.o.m. 1999-09-26
Ledamot : Birgit Karlsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2008-05-27
Ledamot : , Kjernald, Rune 1:e vice ordförande, fr.o.m. 2014-10-02 t.o.m. 2017-09-12
Ledamot : Kaisa Lamu, ordförande, fr.o.m. 2011-01-20
Ledamot : Nils Lang, förbundsledamot, fr.o.m. 1997-04-02 t.o.m. 2002-11-30
Ledamot : Hans Lenkert, generalsekreterare, fr.o.m. 2006-12-15 t.o.m. 2011-01-19
Ledamot : Märtha Liljegren, styrelseledamot, fr.o.m. 2010-01-12 t.o.m. 2014-11-26
Ledamot : Ann Lindgren, förbundsordförande, fr.o.m. 2005-07-01 t.o.m. 2006-12-14
Ledamot : Jan-Erik Lindgärde, vice förbundsordförande, fr.o.m. 1998-10-15 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Ingeborg Lundkvist, förbundsstyrelseledamot, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2005-11-30
Ledamot : Per Lundström, kanslichef, fr.o.m. 2016-02-02 t.o.m. 2018-03-08
Ledamot : Ragnwi Marcelind, statssekreterare, fr.o.m. 2006-12-15 t.o.m. 2014-10-02
Ledamot : Bernt Moberg, förbundskonsulent, t.o.m. 1995-02-28
Ledamot : Bengt Norling, f.d. landshövding, fr.o.m. 1995-03-01 t.o.m. 1997-08-20
Ledamot : Karl Erik Olsson, förbundsordförande, fr.o.m. 2008-07-28 t.o.m. 2014-10-01
Ledamot : Curt Persson, ordförande, fr.o.m. 2008-10-20 t.o.m. 2015-09-13
Ledamot : Ewa Persson Göransson, statssekreterare, fr.o.m. 1998-10-15 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Gunvor Petersson, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2013-10-04 t.o.m. 2016-09-21
Ledamot : Ulla Posti, ordförande, fr.o.m. 2011-01-20 t.o.m. 2014-11-17
Ledamot : Seppo Poulle, vice ordförande, fr.o.m. 2014-11-18
Ledamot : Christina Rogestam, förbundsordförande, fr.o.m. 2014-10-02 t.o.m. 2017-09-12
Ledamot : Jöran Rubensson, förbundsordförande, fr.o.m. 2009-05-26 t.o.m. 2016-11-30
Ledamot : Lars Sandberg, förbundsordförande, t.o.m. 1996-09-19
Ledamot : Sam Sandberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2002-12-01 t.o.m. 2014-11-26
Ledamot : Peter Sikström, generalsekreterare, fr.o.m. 2017-09-13
Ledamot : Igor Siloo, förbundsledamot, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2006-12-14
Ledamot : Pirkko Sinkkonen, sekreterare, fr.o.m. 2014-02-06
Ledamot : Mikael Sjöberg, statssekreterare, fr.o.m. 1998-11-23 t.o.m. 2005-09-30
Ledamot : Torgny Sjöberg, vice förbundsordförande, fr.o.m. 1997-08-21 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Christer Spjut, vice förbundsordförande, fr.o.m. 2006-12-15 t.o.m. 2007-08-14
Ledamot : Gunborg Strömdal, förbundsledamot, fr.o.m. 1997-04-02 t.o.m. 2002-11-30
Ledamot : Marja-Leena Sundström, sekreterare, fr.o.m. 2016-06-20 t.o.m. 2019-02-27
Ledamot : Hans Svensson, statssekreterare, fr.o.m. 1996-04-01 t.o.m. 1999-11-28
Ledamot : Sven O. Svensson, förbundsordförande, fr.o.m. 1995-03-01 t.o.m. 2000-04-17
Ledamot : Christina Tallberg, förbundsordförande, fr.o.m. 2015-09-14
Sekreterare : Esa Tuuri, revisor, fr.o.m. 2019-03-28
Ledamot : Kent Waltersson, statssekreterare, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2006-12-14
Ledamot : Ulf Westerberg, statssekreterare, fr.o.m. 1996-04-01 t.o.m. 1998-10-07
Ledamot : Barbro Westerholm, förbundsordförande, fr.o.m. 1999-09-27 t.o.m. 2005-06-30
Ledamot : Lars Wettergren, förbundsordförande, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2008-10-19
Ledamot : Claes Ånstrand, statssekreterare, fr.o.m. 2000-01-24 t.o.m. 2002-10-31
Ledamot : Joel Öhrn, vice förbundsordförande, t.o.m. 1995-02-28
Sakkunnig : Hans Andersson, departementsråd, fr.o.m. 1997-02-18 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Håkan Ceder, departementsråd, fr.o.m. 1995-03-01 t.o.m. 1996-03-21
Sakkunnig : Inger Rydén Bergendahl, departementsråd, t.o.m. 1997-02-17
Sakkunnig : Bengt Sibbmark, departementsråd, fr.o.m. 1995-03-01 t.o.m. 2003-12-31
Sakkunnig : Bo Torpare, departementssekreterare, t.o.m. 1998-10-14
Expert : Heléne Dahl Fransson, kansliråd, fr.o.m. 1998-10-15 t.o.m. 2001-10-31
Expert : Henrik Elmefur, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Kenneth Ennefors, departementssekreterare, t.o.m. 2001-10-31
Expert : Anna Haglund, departementssekreterare (avliden), fr.o.m. 2001-11-01
Expert : Karin Hellqvist, kansliråd, fr.o.m. 2005-01-01
Expert : Kristina Jennbert, departementssekreterare, fr.o.m. 1996-04-01 t.o.m. 1998-10-14
Expert : Stefan Oscarson, ämnesråd, fr.o.m. 1993-03-09 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Maria Renström, kansliråd, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Lisa Ståhlberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-11-01 t.o.m. 2004-09-13
Expert : Per Åkesson, departementssekreterare, t.o.m. 1996-03-21
Sekreterare : Heléne Dahl Fransson, kansliråd, fr.o.m. 2000-04-01 t.o.m. 2000-12-31
Sekreterare : Henrik Elmefur, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-09-30
Sekreterare : Kenneth Ennefors, departementssekreterare, t.o.m. 2001-10-31
Sekreterare : Johanna Hedström, departementssekreterare, fr.o.m. 2012-04-01 t.o.m. 2014-08-18
Sekreterare : Beryl Lindroth, departementssekreterare, t.o.m. 2005-12-31
Sekreterare : Kent Löfgren, kansliråd, fr.o.m. 2007-01-01 t.o.m. 2012-03-31
Sekreterare : Minga Orkan, kansliråd, fr.o.m. 2004-10-01 t.o.m. 2004-12-31
Sekreterare : Annika Streiler, departementssekreterare, fr.o.m. 2014-08-19 t.o.m. 2015-09-01
Sekreterare : Lisa Ståhlberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Petra Zetterberg Ferngren, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-01-01 t.o.m. 2006-12-31
Sekreterare : Jenny Wada, departementssekreterare, fr.o.m. 2015-09-02 t.o.m. 2017-01-31
Sekreterare : Emma Wallin, fr.o.m. 2017-02-01 t.o.m. 2017-06-30
Sekreterare : Magnus Lagercrantz, fr.o.m. 2017-08-31 t.o.m. 2018-01-30
Sekreterare : Jan Rehnberg, fr.o.m. 2018-03-15 t.o.m. 2019-01-20
Sekreterare : Janna Törneman, fr.o.m. 2019-01-21
Sekreterare : Linus Sikström
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman