Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Inger Kalmerborn

Sök kontaktuppgifter till Inger Kalmerborn på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Inger Kalmerborn

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Inger Kalmerborn medverkat i ( 3 st. ):

Utredningen (In 1997:10) om vidgad försöksverksamhet med kommunal uppdragsverksamhet [ Avslutad 1998 ] [ Expert ]

Utredningen (In 1997:10) om vidgad försöksverksamhet med kommunal uppdragsverksamhet


Beteckning : In 1997:10
Departement : Inrikesdepartementet
Senast ändrad : 1999-04-29
Status : Avslutad 1998 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 1997-08-21
Direktiv för se dir. 1997:96. Uppdraget är därmed slutfört.
Lokal :
0

Sammansättning


Lönegård, Birgitta, fr.o.m. 1997-09-15 t.o.m. 1998-03-16
Expert : Andersson, Peter L, fr.o.m. 1997-10-13 t.o.m. 1998-03-16
Expert : Cromnier, Nina, fr.o.m. 1997-10-13 t.o.m. 1998-03-16
Expert : Jahn, Carin, fr.o.m. 1997-10-13 t.o.m. 1998-03-16
Expert : Kalmerborn, Inger, fr.o.m. 1997-10-13 t.o.m. 1998-03-16
Expert : Karlsson, Per, fr.o.m. 1997-10-13 t.o.m. 1998-03-16
Expert : Rosensvärd, Barbro, fr.o.m. 1997-10-13 t.o.m. 1998-03-16
Sekreterare : Persson, Katarina, fr.o.m. 1997-09-29 t.o.m. 1998-03-16

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:119 Kommunal uppdragsverksamhet 1998 [ pdf |Paragraftecken ]
Valutakompentensutredningen (Fi 1996:08) [ Avslutad 1997 ] [ Expert ]

Valutakompentensutredningen (Fi 1996:08)


Beteckning : Fi 1996:08
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 1998-03-05
Status : Avslutad 1997
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1996:65.
Lokal :
01

Sammansättning


Vinde, Pierre, fr.o.m. 1996-09-02
Sakkunnig : Viotti, Staffan, fr.o.m. 1996-09-02
Expert : Barr, Daniel, fr.o.m. 1996-09-19
Expert : Nordström, Fredrik, fr.o.m. 1996-09-02 t.o.m. 1996-09-19
Expert : Kalmeborn, Inger, fr.o.m. 1996-09-02
Sekreterare : Apel, Mikael, fr.o.m. 1996-10-07 t.o.m. 1996-12-31
Sekreterare : Lindeblad, Ann-Christine, fr.o.m. 1996-09-09 t.o.m. 1997-01-31
Sekreterare : Nordström, Fredrik, fr.o.m. 1996-09-20 t.o.m. 1997-03-31

Rapporter

SOU 1997:10Ansvaret för valutapolitiken.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:10 Ansvaret för valutapolitiken [ pdf |Paragraftecken ]
Budgetlagutredningen (Fi 1995:08) [ Avslutad 1996 ] [ Sakkunnig ]

Budgetlagutredningen (Fi 1995:08)


Beteckning : Fi 1995:08
Departement : Finansdepartementet
Senast ändrad : 1997-03-12
Status : Avslutad 1996
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den:
Direktiv för se dir. 1995:42.
Lokal : Drottninggatan 16. Postadress: Finansdepartementet, 103 33 Stockholm, tel. växel 405 10 00, direktval 405 2711 (Hjalmarsson)
0

Sammansättning


Hjalmarsson, Åke, fr.o.m. 1995-05-01
Sakkunnig : Kalmerborn, Inger, fr.o.m. 1995-05-01
Sakkunnig : Molander, Per, fr.o.m. 1995-05-01
Sakkunnig : Nilsson, Bengt-Åke, fr.o.m. 1995-05-01
Expert : Landahl, Jan, fr.o.m. 1995-05-01
Expert : Nord, Eskil, fr.o.m. 1995-08-17
Sekreterare : Dillén, Mats, fr.o.m. 1995-05-01
Sekreterare : Nymansson, Erik, fr.o.m. 1995-08-01
Sekreterare : Ström, Sten, fr.o.m. 1995-05-01

Rapporter

SOU 1996:14Budgetlag – regeringens
befogenheter på finansmaktens område.
Uppdraget är därmed slutfört.
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1996:14 Budgetlag – regeringens befogenheter på finansmaktens område [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman