: : :

Medverkande i utredning : Helena von Knorring

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Medverkande i utredning : Helena von Knorring

Utredning som Helena von Knorring medverkat i:

Äldreutredningen (S 2014:02) [ Avslutad 2014 ] [ Sakkunnig ]

Äldreutredningen (S 2014:02)


Beteckning : S 2014:02
Departement : Socialdepartementet
Senast ändrad : 2015-03-17
Status : Avslutad 2014 A
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande den: 2014-01-09
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:2
Lokal :
Utredningen har genom regeringsbeslut den 30 oktober 2014 avslutats.

Sammansättning


Särskild utredare : Hausel Heldahl, Ellen, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2015-01-13
Sakkunnig : Eliasson, Ulf, fr.o.m. 2014-02-01
Sakkunnig : Engström, Per, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2014-09-10
Sakkunnig : Karlander, Johan, fr.o.m. 2014-02-01
Sakkunnig : von Knorring, Helena, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2014-08-18
Sakkunnig : Landelius, Sofia, fr.o.m. 2014-02-01
Sakkunnig : Löfgren, Kent, fr.o.m. 2014-02-01
Sakkunnig : Mossler, Karin, fr.o.m. 2014-02-01
Sakkunnig : Pettersson, Hans G, fr.o.m. 2014-09-11
Expert : Alaby, Gert, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Bengtsson, Greger t.o.m. 2014-08-19
Expert : Bucht, Gösta, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Dahlberg, Raymond, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Englund, Ellinor, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Jansson, Anna, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Lowén, Per-Niklas, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2014-08-18
Expert : Staaf-Igelström, Lisbeth, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Svensson, Anne-Marie, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Thalén, Karin, fr.o.m. 2014-02-01
Expert : Ulfvarsson, Johanna, fr.o.m. 2014-02-01
Sekreterare : Jennbert, Kristina, fr.o.m. 2014-03-01 t.o.m. 2014-12-31
Sekreterare : Jeppson, Hans, fr.o.m. 2014-04-01 t.o.m. 2104-12-31
Sekreterare : Knutsson, Gert, fr.o.m. 2014-02-01 t.o.m. 2015-01-31
Sekreterare : Lenhov, Per Anders, fr.o.m. 2014-03-21 t.o.m. 2014-12-31

Rapporter

Källa : Sveriges riksdag

Senast uppdaterad 2018-11-11 av Sören Öman