Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Gunilla Bodin

Sök kontaktuppgifter till Gunilla Bodin på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Gunilla Bodin

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Gunilla Bodin medverkat i ( 7 st. ):

Föräldrastödsutredningen (S 2008:07) [ Avslutad 2008 ] [ Expert ]
Föräldrastödsutredningen (S 2008:07)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-05-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:67 och dir. 2008:144
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2008:131 Föräldrastöd - en vinst för alla. Nationell strategi för samhällets stöd och hjälp till föräldrar i deras föräldraskap
Medverkande :
Särskild utredare : Inger Davidson, led. av riksdagen /kd, fr.o.m. 2008-05-23
Expert : Agneta Björklund, kansliråd, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Gunilla Bodin, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Åsa Elffors, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Ullalena Haeggman, kansliråd, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Klara Granat, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Eva Lotta Johansson, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-07-01
Expert : Siv Tillander, departementssekreterare, fr.o.m. 2008-07-01 t.o.m. 2008-08-12
Sekreterare : Titti Fränkel, fr.o.m. 2008-06-16
Sekreterare : Bengt Sundbaum, fr.o.m. 2008-07-21
Sekreterare : Pia Tham, fr.o.m. 2008-07-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

2008 års adoptionsutredning (Ju 2007:17) [ Avslutad 2009 ] [ Sakkunnig ]
2008 års adoptionsutredning (Ju 2007:17)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2007-11-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2007:150
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:61 Modernare adoptionsregler
Medverkande :
Särskild utredare : Anne Kuttenkeuler, hovrättsråd, fr.o.m. 2007-11-22 t.o.m. 2009-07-31
Sakkunnig : Agneta Björklund, kansliråd, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Sakkunnig : Gunilla Bodin, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Sakkunnig : Sofia Jungstedt, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-11-21 t.o.m. 2009-07-02
Sakkunnig : Jenny Wulker Roos, rättssakkunnig, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2008-11-20
Expert : Meit Camwing, generaldirektör, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Expert : Annika Eriksson, jurist, fr.o.m. 2008-10-13 t.o.m. 2009-07-02
Expert : Maarit Jänterä-Jareborg, professor, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Expert : Bo Lundberg, jurist/verksamhetsexpert, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Expert : Mats Sjösten, chefsrådman, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Expert : Lars Bertil Svensson, jurist, fr.o.m. 2008-10-13 t.o.m. 2009-07-02
Expert : Katrin Westlund Brusquini, jurist, fr.o.m. 2008-02-06 t.o.m. 2009-07-02
Sekreterare : Boel Oldenstedt, hovrättsassessor, fr.o.m. 2007-12-10 t.o.m. 2009-08-10
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2007:150 Modernare adoptionsregler [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:61 Modernare adoptionsregler [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om ungdomars livssituation utifrån stress och dess konsekvenser för den psykiska hälsan (U 2005:03) [ Avslutad 2006 ] [ Expert ]
Utredningen om ungdomars livssituation utifrån stress och desskonsekvenser för den psykiska hälsan (U 2005:03)
Departement : Utbildnings- och kulturdepartementet
Status : Avslutad 2006
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2005-05-19
Direktiv för utredningen, se dir. 2005:61 och dir. 2006:12
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2006:77 Ungdomar, stress och psykisk ohälsa - Analyser och förslag till åtgärder
Medverkande :
Särskild utredare : Sven Bremberg, docent, fr.o.m. 2005-05-19 t.o.m. 2006-08-15
Expert : Annika Bengtsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-09-06 t.o.m. 2005-11-21
Expert : Gunilla Bodin, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2005-09-06 t.o.m. 2006-08-15
Expert : Maria Caryll, kansliråd, fr.o.m. 2006-03-06 t.o.m. 2006-08-15
Expert : Cecilia Danielsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-03-06 t.o.m. 2006-08-15
Expert : Minna Nyman, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-11-22 t.o.m. 2006-03-05
Expert : Daniel Zetterberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-09-06 t.o.m. 2006-08-15
Huvudsekreterare : Ullalena Haeggman, departementssekreterare, fr.o.m. 2005-06-13 t.o.m. 2006-08-27
Sekreterare : Anton Lager, folkhälsovetare, fr.o.m. 2005-10-01 t.o.m. 2006-08-15
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen om internationella adoptioner m.m. (S 2001:08) [ Avslutad 2003 ] [ Sakkunnig ]
Utredningen om internationella adoptioner m.m. (S 2001:08)
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-11-15
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:93 och dir. 2002:121
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:49 Adoption - till vilket pris?
Medverkande :
Särskild utredare : Annika Nilsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 2001-11-15
Sakkunnig : Gunilla Bodin, kanslichef, fr.o.m. 2002-01-24
Sakkunnig : Gunilla Cederström, jur.kand, fr.o.m. 2002-01-24
Sakkunnig : Carin Jahn, ämnesråd, fr.o.m. 2002-01-24
Sakkunnig : Hans Mattsson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 2002-01-24
Expert : Jan-Åke Eriksson, familjeterapeut, fr.o.m. 2002-01-24
Expert : Anders Hjern, med.dr., fr.o.m. 2002-01-24
Sekreterare : Anna Flyme Ahlstrand, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2002-01-07 t.o.m. 2003-06-30
Sekreterare : Birgitta Hagström, fr.o.m. 2002-02-01 t.o.m. 2003-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:49 Adoption – till vilket pris? [ pdf |Paragraftecken ]
Utredningen (S 1998:03) för översyn av Barnombudsmannens verksamhet [ Avslutad 1999 ] [ Expert ]
Utredningen (S 1998:03) för översyn av Barnombudsmannens verksamhet
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-03-19
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:21.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:65 Barnombudsmannen - företrädare för barn och ungdomar.
Medverkande :
Särskild utredare : Göran Håkansson, generaldirektör, fr.o.m. 1998-06-01
Sakkunnig : Rolf Josefsson, projektledare, fr.o.m. 1998-09-01
Sakkunnig : Barbro Martin-Korpi, kansliråd, fr.o.m. 1998-09-01
Sakkunnig : Tarja Saarinen, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-09-01
Expert : Gunilla Bodin, direktör, fr.o.m. 1998-09-01
Expert : Eva Lindblom, sakkunnig, fr.o.m. 1998-09-01
Expert : Elisabet Möller-Landgren, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1998-09-01
Sekreterare : Katarina Adolfson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 1999-05-31
Sekreterare : Barbro Holmberg, fr.o.m. 1998-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1999:65 Barnombudsmannen – företrädare för barn och ungdomar [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen (S 1997:06) om föräldrautbildning [ Avslutad 1997 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (S 1997:06) om föräldrautbildning
Departement : Socialdepartementet
Status : Avslutad 1997
Direktiv för se dir. 1997:45.
Utredningen har avgett :
SOU 1997:161 Stöd i föräldraskapet. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Torgny Danielsson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1997-03-06
Sakkunnig : Sören Kindlund, kansliråd, fr.o.m. 1997-03-06
Sakkunnig : Anna Westerholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-03-06
Expert : Stefan Emanuelsson, distriktsskötare, fr.o.m. 1997-05-05
Expert : Lars H. Gustafsson, fr.o.m. 1997-03-06
Expert : Agneta Hellström, projektledare, fr.o.m. 1997-03-06
Expert : Agneta Samuelsson, leg. psykolog, fr.o.m. 1997-03-06
Expert : Birgitta Sohlman, journalist, fr.o.m. 1997-03-06
Expert : Bengt Starrin, professor, fr.o.m. 1997-03-06
Expert : Anna Torbiörnsson, leg. psykolog
Sekreterare : Gunilla Bodin, fr.o.m. 1997-03-06 t.o.m. 1997-12-31
Sekreterare : Titti Fränkel, fr.o.m. 1997-04-01 t.o.m. 1997-12-07
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Dir. 1997:45 Föräldrautbildning

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1997:161 Stöd i föräldraskapet [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Medierådet (U 1990:03) [ Avslutad 2010 ] [ Ledamot ]
Medierådet (U 1990:03)
Departement : Kulturdepartementet
Status : Avslutad 2010
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1990-06-21
Direktiv för rådet, se dir. 1990:40, dir. 1998:110, dir. 2003:75, dir. 2009:103 och dir. 2010:134
Lokal : Karlavägen 100A, 103 33 Stockholm, A K Agebäck tel. 08-4053021
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1993:39 En gräns för filmcensuren, delbetänkande 39 nummer av informationsbladet Flödet har kommit ut. Ungar & Medier 2010 Småungar & Medier 2010 - Fakta om små barns användning och upplevelser av medier Världen som spelplan - gränsöverskridande i onlinespelskulturen. Av Jonas Linderoth och Camilla Olsson 2010 Jag ser mig - En etnografisk studie av barns och ungas förhållande till programmet Idol. Av Katarina Graffman och Johan Fredriksson 2010
Medverkande :
Ordförande : Kristina Ahlinder, direktör, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ordförande : Christina Linderholm, f.d. led. av riksdagen /c, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 2000-06-30
Ordförande : Cecilia Modig, författare, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ordförande : Ulla Pettersson, f.d. led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1994-06-30
Ordförande : Inger Segelström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2009-06-04
Vice ordförande : Cecilia Modig, författare, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2003-12-31
Ledamot : Lars Alexandersson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Sven Allerstrand, direktör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1998-12-31
Ledamot : Gunnel Arrbäck, direktör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Jan-Erik Billinger, informationschef, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1999-02-25
Ledamot : Eva Block, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Margot Blom, undervisningsråd, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Gunilla Bodin, kanslichef, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1997-04-13
Ledamot : Linus Feldt, datorspel producent, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Inga Gustafsson, leg. psykolog, fr.o.m. 1990-10-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Andreas Hoffsten, redaktör, fr.o.m. 1999-03-26 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Ulph Holmgren, byrådirektör, fr.o.m. 1998-01-20 t.o.m. 2000-10-16
Ledamot : Beatrice Hopstadius, utredare, fr.o.m. 2000-10-17 t.o.m. 2001-06-11
Ledamot : Anders Kassman, utredare, fr.o.m. 2000-10-17 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Dany Kessel, fr.o.m. 2005-09-30 t.o.m. 2006-06-04
Ledamot : Åsa Landberg, leg. psykolog, fr.o.m. 2005-02-02 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Jens Lanestrand, filmkonsulent, fr.o.m. 2010-03-18 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Birgitta Myrman, informationschef, fr.o.m. 1995-06-26 t.o.m. 2000-10-16
Ledamot : Erik Nilsson, kanslichef, t.o.m. 1994-06-30
Ledamot : Ulla Nordenstam, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1994-08-15 t.o.m. 1998-01-19
Ledamot : Merike Palm, pressekreterare, fr.o.m. 1992-06-09 t.o.m. 1994-06-30
Ledamot : Annelie Persson, generalsekreterare, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2009-06-04
Ledamot : Ulla Pettersson, led. av riksdagen /s, fr.o.m. 1994-07-01 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Stig Roland Rask, lärare, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Olof Risberg, leg. psykolog och leg. psykoterapeut, fr.o.m. 2003-06-05 t.o.m. 2005-01-12
Ledamot : Abbas Salehi, producent, fr.o.m. 2003-06-04 t.o.m. 2005-05-23
Ledamot : Anna Serner, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-06-04 t.o.m. 2009-06-04
Ledamot : Maria Soares Lindberg, verksamhet ansvarig, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : Henrik Ståhl, skådespelare, fr.o.m. 2004-05-10 t.o.m. 2008-08-24
Ledamot : Elisabet Svedberg, byrådirektör, fr.o.m. 2001-06-12 t.o.m. 2003-06-04
Ledamot : Fredrik Svensson, verkst. direktör, fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2009-06-04
Ledamot : Lennart Teveborg, skolråd, fr.o.m. 1990-10-01 t.o.m. 1994-06-30
Ledamot : Ewa Thorslund, it-konsult, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Ledamot : José Lagunas Vargas, filmkonsulent, fr.o.m. 2008-08-25 t.o.m. 2010-02-21
Ledamot : Johan Wennhall, utredningssekreterare, fr.o.m. 1994-12-01 t.o.m. 1995-06-25
Sakkunnig : Tarja Birkoff, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-26 t.o.m. 2006-10-29
Sakkunnig : Jens Cavallin, departementssekreterare, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1995-06-12
Sakkunnig : Klas Elm, departementssekreterare, fr.o.m. 1995-06-13 t.o.m. 1998-01-31
Sakkunnig : Carl-Axel Gustavsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-26 t.o.m. 2009-06-04
Sakkunnig : Maria Gåsste, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 2002-03-03
Sakkunnig : Nils Hertzberg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-11-17 t.o.m. 2005-11-06
Sakkunnig : Ingegerd Häller, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-09-04 t.o.m. 2009-02-12
Sakkunnig : Anna-Märta Israelsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 2000-03-13
Sakkunnig : Kent Ivarsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1996-09-15
Sakkunnig : Carin Khakee, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-03-04 t.o.m. 2002-08-27
Sakkunnig : Pia Kjellander, departementssekreterare, fr.o.m. 2002-08-28 t.o.m. 2005-09-19
Sakkunnig : Carolina Malmerius, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-06-26 t.o.m. 2009-06-04
Sakkunnig : Mia Mangefors, sakkunnig, fr.o.m. 1997-01-01 t.o.m. 1998-01-31
Sakkunnig : Jenny Munkelt, departementssekreterare, fr.o.m. 2004-04-21 t.o.m. 2005-09-19
Sakkunnig : Axel Peterson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2009-06-05 t.o.m. 2010-09-20
Sakkunnig : Mihail Stoican, departementssekreterare, fr.o.m. 2006-10-30 t.o.m. 2010-12-31
Sakkunnig : Martina Wagner, departementssekreterare, fr.o.m. 2009-02-13 t.o.m. 2010-12-31
Sakkunnig : Charlotta Wickman, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-01 t.o.m. 1998-03-22
Sakkunnig : Birgitta Wikfeldt, kansliråd, fr.o.m. 1998-03-23 t.o.m. 1998-10-07
Sakkunnig : Margareta Wiman, kansliråd, fr.o.m. 2000-03-14 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Ulrika Berg, rättssakkunnig, fr.o.m. 2007-03-26 t.o.m. 2008-07-13
Expert : Lars Bjurstam, hovrättsassessor, fr.o.m. 1998-10-01 t.o.m. 1999-12-31
Expert : Maria Eka, kansliråd, fr.o.m. 2000-05-01 t.o.m. 2006-06-04
Expert : Cecilia von Feilitzen, fil.lic, fr.o.m. 1991-05-01 t.o.m. 2006-06-04
Expert : Anna Gullesjö, rättssakkunnig, fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Lena Hjelmtorp, hovrättsassessor, fr.o.m. 1993-01-25 t.o.m. 1998-09-30
Expert : Gunilla Jarlbro, professor, fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Jonas Linderoth, fil.dr., fr.o.m. 2006-06-05 t.o.m. 2010-12-31
Expert : Karin Stigbrand, lektor, fr.o.m. 1991-05-01 t.o.m. 2006-06-04
Expert : Hedvig Trost, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2000-04-30
Informatör : Alex Amnéus, fr.o.m. 2007-12-10 t.o.m. 2009-03-31
Informatör : Daniel Boije, fr.o.m. 2005-04-11 t.o.m. 2006-12-31
Informatör : Lena Fagerström, fr.o.m. 2006-01-09 t.o.m. 2006-04-30
Informatör : Martina Högberg, fr.o.m. 2010-07-01 t.o.m. 2010-12-31
Webbredaktör : Martina Högberg, fr.o.m. 2009-08-10 t.o.m. 2010-06-30
Webbredaktör : Melinda Martino, fr.o.m. 2007-08-01 t.o.m. 2010-06-30
Huvudsekreterare/Kanslichef : Ann Katrin Agebäck, fil.kand, fr.o.m. 1995-09-01 t.o.m. 2010-12-31
Huvudsekreterare : Richard Lagercrantz, jur.kand, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1995-03-20
Sekreterare : Alex Amnéus, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Jan Christofferson, fil. kand, fr.o.m. 1999-06-15 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Ulf Dalquist, fr.o.m. 2010-03-24 t.o.m. 2010-11-30
Sekreterare : Lena Fagerström, fr.o.m. 2006-05-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Hans Hillforth, fil.kand, fr.o.m. 1999-10-25 t.o.m. 2004-06-29
Sekreterare : Karin Larsson, fr.o.m. 2002-11-01 t.o.m. 2010-12-31
Sekreterare : Olle Palmborg, direktör, fr.o.m. 1990-07-01 t.o.m. 1999-05-19
Sekreterare : Linda Rudberg Weidenhaijn, fr.o.m. 2004-09-15 t.o.m. 2005-01-31
Bitr. sekreterare : Jeanna Andreen, fr.o.m. 2007-09-24 t.o.m. 2007-12-09
Bitr. sekreterare : Jan Christofferson, fil.kand., fr.o.m. 1995-09-02 t.o.m. 1999-06-14
Biträdande sekreterare : Ingrid Nyman, fr.o.m. 2007-12-10 t.o.m. 2008-04-30
Biträdande sekreterare : Lena Pettersson, fr.o.m. 2009-10-12 t.o.m. 2010-10-31
Biträdande sekreterare : Susanne Zwaveling, fr.o.m. 2009-07-01 t.o.m. 2010-12-31
Bitr. sekreterare : , Ågren, Britt-Marie (avliden december 2008), fr.o.m. 2004-09-07 t.o.m. 2009-06-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1993:39 En gräns för filmcensuren [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman