Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Erik Fahlbeck

Sök kontaktuppgifter till Erik Fahlbeck på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Erik Fahlbeck

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Erik Fahlbeck medverkat i ( 2 st. ):

Entreprenörskapskommittén (Fi 2014:08) [ Avslutad 2015 ] [ Biträdande huvudsekreterare ]
Entreprenörskapskommittén (Fi 2014:08)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-03-27
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:46
Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Ordförande : Pontus Braunerhjelm, fr.o.m. 2014-04-03 t.o.m. 2015-02-05
Ledamot : Peggy Bruzelius, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-05
Ledamot : Hans Dalborg, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-05
Ledamot : Margit Knutsson, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-05
Ledamot : Hans Lindblad, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-05
Ledamot : Annina Persson, H, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-05
Ledamot : Erik Åsbrink, fr.o.m. 2014-05-15 t.o.m. 2015-02-05
Sakkunnig : Pia Gustafsson, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Sakkunnig : Robert Påhlsson, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Sakkunnig : Inga Thoresson-Hallgren, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Charlotta Carlberg, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Isabella de Feudis, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Cecilia Driving, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Rickard Eriksson, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Björn Falkenhall, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Johan Fall, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Annika Fritsch, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Andreas Giaever, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Anna Hallberg, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Michael Jacob, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Peter Lindholm, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Magnus Lundin, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Viktoria Mattson, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Johanna Mihaic, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Maria Mild, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Peter Nilsson, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Mattias Pleiner, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Johanna Sahlman, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Sylva Schwaag Seger, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Erik Selander, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Odd Swarting, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Jenny von Greiff, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Kalle Westberg, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Danliel Wiberg, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Expert : Love Wilén Örnulf, fr.o.m. 2014-09-10 t.o.m. 2015-02-05
Huvudsekreterare : Cecilia Landelius, fr.o.m. 2014-08-15 t.o.m. 2015-02-05
Sekreterare : Per Engström, fr.o.m. 2014-09-29 t.o.m. 2015-02-05
Sekreterare : Andreas Högberg, fr.o.m. 2014-10-02 t.o.m. 2015-02-08
Sekreterare : Sofi Nyström, fr.o.m. 2014-10-06 t.o.m. 2015-02-28
Biträdande huvudsekreterare : Johan Eklund, fr.o.m. 2014-08-01 t.o.m. 2015-02-05
Biträdande huvudsekreterare : Erik Fahlbeck, fr.o.m. 2014-09-01 t.o.m. 2015-02-05
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningen (Jo 1998:02) om behovet av utredningsverksamhet och analyser med ekonomisk inriktning inom det jordbrukspolitiska området [ Avslutad 1998 ] [ Sekreterare ]
Utredningen (Jo 1998:02) om behovet av utredningsverksamhet ochanalyser med ekonomisk inriktning inom det jordbrukspolitiskaområdet
Departement : Jordbruksdepartementet
Status : Avslutad 1998
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1997-11-13
Direktiv för se dir. 1997:132.
Utredningen har avgett :
SOU 1998:108 Analysera mera. Uppdraget är därmed slutfört.
Medverkande :
Inga-Britt Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-02-01
Sakkunnig : Mikael Kullberg, utredare, fr.o.m. 1998-02-01
Sakkunnig : Ewa Rabinowicz, docent, fr.o.m. 1998-02-01
Expert : Thomas Küchen, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-01
Expert : Charlotte Nilenheim, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-01
Expert : Lars Stenström, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-02-01
Sekreterare : Erik Fahlbeck, lektor, fr.o.m. 1998-02-01
Filippa von, nutritionist, fr.o.m. 1998-03-23
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1998:108 Analysera mera [ pdf|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman