Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Elisabet Reimers

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Elisabet Reimers

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Elisabet Reimers medverkat i ( 7 st. ):

Behandlingen av personuppgifter om totalförsvarspliktiga (Fö 2016:01) [ Avslutad 2017 ] [ Särskild utredare ]
Behandlingen av personuppgifter om totalförsvarspliktiga (Fö 2016:01)
Departement : Försvarsdepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-12-01
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:103
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:97 Totalförsvarsdatalag - Rekryteringsmyndighetens personuppgiftsbehandling
Medverkande :
Särskild utredare : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2016-12-01 t.o.m. 2017-12-08
Sakkunnig : Karin Byström, rättssakkunnig, fr.o.m. 2016-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Sakkunnig : Mårten Levin, kansliråd, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Sakkunnig : Anders Widuss, militärsakkunnig, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Expert : Bengt Forssten, avdelningschef, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Expert : Michael Jarl, stabschef, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Expert : Kjell Kastman, chefsjurist, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Expert : Erika Lidén, jurist, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Expert : Anna Saarikoski, försvarsjurist, fr.o.m. 2017-01-13 t.o.m. 2017-12-04
Sekreterare : Annelie Roslund, fr.o.m. 2017-01-01 t.o.m. 2017-12-08
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2016:103 Behandlingen av personuppgifter om totalförsvarspliktiga [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Dataskyddsutredningen (Ju 2016:04) [ Avslutad 2017 ] [ Expert ]
Dataskyddsutredningen (Ju 2016:04)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2017
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2016-02-25
Direktiv för utredningen, se dir. 2016:15
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2017:39 Ny dataskyddslag. Kompletterande bestämmelser till EU:s dataskyddsförordning
Medverkande :
Särskild utredare : Inga-Lill Askersjö, justitieråd, fr.o.m. 2016-02-25 t.o.m. 2017-05-12
Sakkunnig : Maria Eka, chefsrådman, fr.o.m. 2016-11-01 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Carolina Brånby, jurist, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Manne Heimer, rättssakkunnig, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Per Kjellson, rättslig utredare, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Hans-Olof Lindblom, chefsjurist, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Caroline Olstedt Carlström, dataskyddschef, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2016-12-14
Expert : Daniel Westman, doktorand, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Expert : Staffan Wikell, förbundsjurist, fr.o.m. 2016-03-23 t.o.m. 2017-05-12
Sekreterare : Maria Jonsson, jurist, fr.o.m. 2016-03-01 t.o.m. 2017-05-14
Sekreterare : Jenny Nyman, rättslig specialist, fr.o.m. 2016-10-18 t.o.m. 2017-03-31
Sekreterare : Ulrika Söderqvist, enhetschef, fr.o.m. 2016-03-17 t.o.m. 2017-05-14
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Utredningsdirektiv för utredningen

Första sidan av utredningsdirektiven
Dir. 2016:15 Dataskyddsförordningen [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om tillsyn över den personliga integriteten (Ju 2015:02) [ Avslutad 2016 ] [ Expert ]
Utredningen om tillsyn över den personliga integriteten (Ju 2015:02)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2016
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2014-12-22
Direktiv för utredningen, se dir. 2014:164 och dir. 2015:139
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2016:65 Ett samlat ansvar för tillsyn över den personliga integriteten
Medverkande :
Särskild utredare : Anna Skarhed, justitiekansler, fr.o.m. 2015-03-04 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Per Furberg, advokat, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Hans-Olof Lindblom, chefsjurist, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Staffan Lindmark, jurist och stf enhetchef, fr.o.m. 2014-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Cecilia Magnusson Sjöberg, professor, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Eva Melander Tell, kanslichef, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Linda Rantén, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2016-10-04
Expert : Mattias Råbe, rättssakkunnig, fr.o.m. 2015-09-10 t.o.m. 2016-10-04
Expert : David Törngren, ämnesråd, fr.o.m. 2015-03-18 t.o.m. 2015-09-09
Sekreterare : Jenny Jonasson, föredragande i KU, fr.o.m. 2015-04-20 t.o.m. 2016-10-09
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2016:65 Ett samlat ansvar för tillsyn över den personliga integriteten [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Informationshanteringsutredningen (Ju 2011:11) [ Avslutad 2015 ] [ Sekreterare ]
Informationshanteringsutredningen (Ju 2011:11)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2015
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2011-10-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2011:86, dir. 2014:31 och dir. 2014:147
Lokal : Regeringskansliets utredningsavdelning, Box 187, 201 21 Malmö, Garnisonen, tel. 08-405 43 15 (Reimers), tel 08-405 81 84 (Tansjö)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2012:90 Överskottsinformation vid direktåtkomst
SOU 2015:39 Myndighetsdatalag
Medverkande :
Särskild utredare : Henrik Jermsten, justitieråd, fr.o.m. 2011-10-25 t.o.m. 2015-04-30
Sakkunnig : Eva Lenberg, rättschef, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Maria Arnell, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-01-12 t.o.m. 2013-07-31
Expert : Malgorzata Drewniak, jurist, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Per Furberg, advokat, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Anneli Hagdahl, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-11-03
Expert : Per Hultengård, chefsjurist, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Torbjörn Hörnfeldt, enhetschef, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Maria Jonsson, rättssakkunnig, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Expert : Linn Kempe, förvaltningsjurist, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Expert : Linn Kempe, förvaltningsjurist, fr.o.m. 2014-10-01 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Hans-Olof Lindblom, chefsjurist, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Cecilia Magnusson Sjöberg, professor, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Svante Nygren, analytiker, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2015-02-01 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Irene Reuterfors-Mattsson, förbundsjurist, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-12-31
Expert : Nils Sjöblom, rättssakkunnig, fr.o.m. 2013-11-11 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Kjell-Åke Sjödin, områdesexpert, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Per Trehörning, ombudsman, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Monika Vestin, förvaltningsjurist, fr.o.m. 2013-01-12 t.o.m. 2014-09-30
Expert : Mikael Westberg, verksamhetsområdeschef, fr.o.m. 2013-11-11 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Staffan Wikell, förbundsjurist, fr.o.m. 2014-01-01 t.o.m. 2015-04-08
Expert : Maria Östgren, rättslig expert, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2015-04-08
Ledamot : Phia Andersson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Jonas Eklund, jur.kand, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Inger Fredriksson, journalist, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Jonas Rydfors, politisk sekreterare, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Karl Sigfrid, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Tuve Skånberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-01-17 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Christer Winbäck, led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Ledamot : Alice Åström, fd. led. av riksdagen, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-01-11
Sekreterare : Katarina Dunnington, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2012-01-16 t.o.m. 2013-07-31
Sekreterare : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2013-10-01 t.o.m. 2015-01-31
Sekreterare : Anna Tansjö, rådman, fr.o.m. 2012-02-01 t.o.m. 2015-04-30
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2012:90 Överskottsinformation vid direktåtkomst [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 2015:39 Myndighetsdatalag [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Utredningen om utvärdering av vissa hemliga tvångsmedel (Ju 2009:01) [ Avslutad 2009 ] [ Expert ]
Utredningen om utvärdering av vissa hemliga tvångsmedel (Ju 2009:01)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2009
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2008-12-18
Direktiv för utredningen, se dir. 2008:145
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2009:70 Utvärdering av buggning och preventiva tvångsmedel
Medverkande :
Särskild utredare : Jan Öhman, hovrättslagman, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Eva Bloch, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Stefan Erlandsson, sektionschef, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Mattias Hållberg Leuf, verksjurist, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Anne Ramberg, advokat, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-07-31
Expert : Henrik Söderman, vice chefsåklagare, fr.o.m. 2009-04-01 t.o.m. 2009-07-31
Sekreterare : Håkan Nebelius, kammaråklagare, fr.o.m. 2009-01-01 t.o.m. 2009-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2009:70 Utvärdering av buggning och preventiva tvångsmedel [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Integritetsskyddskommittén (Ju 2004:05) [ Avslutad 2008 ] [ Sekreterare ]
Integritetsskyddskommittén (Ju 2004:05)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2008
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2004-04-07
Direktiv för kommittén, se dir. 2004:51 och dir. 2006:109
Lokal : Regeringsgatan 30-32, 103 33 STOCKHOLM, tel. 08-405 15 20 (Reimers)Regeringskansliets utredningsavdelning, Box 347, 401 25 GÖTEBORG,tel. 031-701 53 69 (Bergendahl)
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2007:22 Skyddet för den personliga integriteten, Kartläggning och analys Del 1 och 2
SOU 2008:3 Skyddet för den personliga integriteten
Medverkande :
Ordförande : Olle Abrahamsson, rättschef, fr.o.m. 2004-05-13 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Anders Bengtsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Leif Björnlod, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Inger Davidson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2004-10-03
Ledamot : Christer Engelhardt, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Liselott Hagberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Agne Hansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Barbro Hietala Nordlund, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2006-10-31
Ledamot : Annie Johansson, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-01-22 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Bertil Kjellberg, led. av riksdagen, fr.o.m. 2007-01-22 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Inger René, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Olle Sandahl, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-10-04 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Ulla Wester, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Ledamot : Alice Åström, led. av riksdagen, fr.o.m. 2004-08-27 t.o.m. 2008-01-31
Expert : Katrin Hollunger Wågnert, ämnesråd, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2008-01-31
Expert : Daniel Kjellgren, byråchef, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2008-01-31
Expert : Leif Lindgren, chefsjurist, fr.o.m. 2004-09-13 t.o.m. 2008-01-31
Sekreterare : Märit Bergendahl, rådman, fr.o.m. 2006-04-01 t.o.m. 2007-12-31
Sekreterare : Elisabet Reimers, kammarrättsråd, fr.o.m. 2004-08-16 t.o.m. 2008-01-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Offentlighets- och sekretesskommittén (Ju 1999:06) [ Avslutad 2004 ] [ Sekreterare ]
Offentlighets- och sekretesskommittén (Ju 1999:06)
Departement : Justitiedepartementet
Status : Avslutad 2004
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-04-16
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:32, dir. 2003:24 och dir. 2003:163
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:3 Offentlighetsprincipen och den nya tekniken - delbetänkande
SOU 2002:97 Ordning och reda bland allmänna handlingar
SOU 2003:99 Ny sekretesslag
SOU 2004:75 Insyn och sekretess - i statliga företag - i internationellt samarbete
Medverkande :
Ordförande : Per Kjellsson, lagman, fr.o.m. 1999-05-01 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Monica Green, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Kenth Högström, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Birgitta Kruse, journalist, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 1999-10-05
Ledamot : Britt-Marie Lindkvist, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Monica Lindow, sektionschef, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Inger Lundgren, kanslichef, fr.o.m. 1999-10-01 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Ann Lång, jur.kand., fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Svante Nycander, f.d. chefsredaktör, fil.hed.dr., fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Inger René, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Per-Olof Svensson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Ledamot : Stefan Tornberg, oppositionsråd, fr.o.m. 1999-06-21 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Peder Bjursten, hovrättsassessor, fr.o.m. 2003-04-23 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Malin Bonthron, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2000-12-31
Expert : Maria Eka, kansliråd, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-04-22
Expert : Tom Ekelund, advokat, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Monica Felding, rådman, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Anna Flodin, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2000-12-31
Expert : Berndt Fredriksson, departementsråd, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Claes Gränström, överarkivarie, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Margareta Gårdmark Nylén, ämnesråd, fr.o.m. 2001-11-12 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Sigurd Heuman, lagman, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2003-09-14
Expert : Katrin Hollunger Wågnert, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-03-20 t.o.m. 2001-04-30
Expert : Per Hultengård, jurist, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Aimée Jillger, verksjurist, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Lena Klintefall Råssjö, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2001-11-11
Expert : Eva Lenberg, kansliråd, fr.o.m. 2001-05-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Peder Liljeqvist, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2002-01-01 t.o.m. 2003-12-31
Expert : Alf Lindberg, journalist, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Leif Lindgren, chefsjurist, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Ulla Lönnqvist Endre, jurist, fr.o.m. 1999-10-01 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Stina Malmberg, språkexpert, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Cecilia Mauritzon, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2001-03-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Mats Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-09-15 t.o.m. 2004-02-03
Expert : Klas Reinholdsson, hovrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2000-03-19
Expert : Irene Reuterfors-Mattsson, förbundsjurist, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Peter Seipel, professor, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2003-09-28
Expert : Hans Sundström, chefsjurist, fr.o.m. 1999-09-22 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Ulrika Ternby, ämnessakkunnig, fr.o.m. 2004-02-04 t.o.m. 2004-08-31
Expert : Kristina Widgren, chefsjurist, fr.o.m. 2001-01-01 t.o.m. 2004-08-31
Sekreterare : Monica Felding, rådman, fr.o.m. 2000-12-01 t.o.m. 2003-12-31
Sekreterare : Fredrik Forssman, hovrättsassessor, fr.o.m. 2000-12-08 t.o.m. 2001-12-31
Sekreterare : Ulrika Geijer, hovrättsassessor, fr.o.m. 2002-01-16 t.o.m. 2004-07-31
Sekreterare : Peder Liljeqvist, kammarrättsassessor, fr.o.m. 2004-01-01 t.o.m. 2004-09-30
Sekreterare : Cecilia Mauritzon, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-01-28
Sekreterare : Elisabet Reimers, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1999-08-16 t.o.m. 2001-01-28
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman