Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Cecilia Fegler

Sök kontaktuppgifter till Cecilia Fegler på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Cecilia Fegler

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Cecilia Fegler medverkat i ( 3 st. ):

Resurseffektivitetsutredningen (Fi 1999:02) [ Avslutad 2001 ] [ Expert ]
Resurseffektivitetsutredningen (Fi 1999:02)
Departement : Finansdepartementet
Status : Avslutad 2001
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1999-12-17
Direktiv för utredningen, se dir. 1998:107
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2001:2 Effektiv hushållning med naturresurser
Medverkande :
Särskild utredare : Alf Carling, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Sakkunniga : Kenneth Hermele, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Sakkunniga : Kristina Nordström, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Sakkunniga : Roy Resare, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Expert : Olle Björk, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Expert : Runar Brännlund, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-01-12
Expert : Cecilia Fegler, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2000-04-02
Expert : Eva Gabrielsson, fr.o.m. 2000-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Expert : Eva Hellsten, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2000-02-14
Expert : Annika Löfgren, fr.o.m. 2000-01-15 t.o.m. 2000-06-30
Expert : Maria Sandqvist, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 2001-01-12
Expert : Lena Unemo, fr.o.m. 2000-04-03 t.o.m. 2001-01-12
Sekreterare : Lars Andersson, fr.o.m. 1999-09-01 t.o.m. 2001-01-31
Sekreterare : Ulf Silvander, fr.o.m. 2000-01-01 t.o.m. 2001-01-31
Bitr. sekreterare : Kjell Göran Bostedt, fr.o.m. 2000-06-01 t.o.m. 2000-08-31
Bitr. sekreterare : Per Holgén, fr.o.m. 2000-06-01 t.o.m. 2000-08-01
Bitr. sekreterare : Magnus Lindmark, fr.o.m. 2000-03-01 t.o.m. 2000-05-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2001:2 Effektiv hushållning med naturresurser [ pdf |Paragraftecken ]
Klimatkommittén (M 1998:06) [ Avslutad 2000 ] [ Sakkunnig ]
Klimatkommittén (M 1998:06)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-05-07
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:40.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:23 Förslag till svensk klimatstrategi
Medverkande :
Ordförande : Olof Johansson, riksdagsman, fr.o.m. 1998-07-17 t.o.m. 2000-06-01
Ledamot : Ingela Bendrot, miljöchef, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Sinnika Bohlin, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Åsa Domeij, agronom, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Berndt Ekholm, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Dan Ericsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Ronald Eriksson, miljösekreterare, fr.o.m. 1998-12-02 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Göte Jonsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 1999-08-30
Ledamot : Ingemar Josefsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Christin Nilsson, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Torbjörn Pettersson, partisekreterare, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Åsa Stenberg, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Karin Stierna, fastighetsingenjör, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-05-31
Ledamot : Karin Svensson Smith, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 1998-12-01
Ledamot : Ivar Virgin, f.d. europaparlamentariker, fr.o.m. 1999-08-31 t.o.m. 2000-05-31
Sakkunniga : Olle Björk, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-06-14 t.o.m. 2000-05-31
Sakkunnig : Bert Bolin, professor, fr.o.m. 1998-12-02 t.o.m. 2000-05-31
Sakkunnig : Lars Ekecrantz, departementsråd, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 1999-02-21
Sakkunnig : Cecilia Fegler, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 1998-12-01
Sakkunnig : Yvonne Fredriksson, departementsråd, fr.o.m. 1998-10-20
Sakkunnig : Maria Gårding-Wärnberg, kansliråd, fr.o.m. 1999-12-20 t.o.m. 2000-05-31
Sakkunnig : Åsa Johanesson, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 2000-05-31
Sakkunnig : Erik Kiesow, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-10-20 t.o.m. 1999-02-07
Sakkunniga : Judith Melin, departementsråd, fr.o.m. 1999-02-22
Sakkunnig : Lena Unemo, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-12-02 t.o.m. 2000-05-31
Sakkunniga : Bosse Wallin, departementsråd, fr.o.m. 1999-02-08 t.o.m. 1999-06-13
Expert : Bengt Boström, professor, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Runar Brännlund, docent, fr.o.m. 1999-06-01 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Bo Kjellén, miljöambassadör, fr.o.m. 1999-04-19 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Stefan Nyström, enhetschef, fr.o.m. 1999-04-19 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Anders Turesson, kansliråd, fr.o.m. 1999-09-08 t.o.m. 2000-05-31
Expert : Staffan Wiedlert, direktör, fr.o.m. 1999-04-19 t.o.m. 2000-05-31
Huvudsekreterare : Kristina Feldhusen, fr.o.m. 1999-01-15 t.o.m. 2000-06-01
Sekreterare : Petronella Berg, fr.o.m. 1999-04-15 t.o.m. 2000-06-01
Sekreterare : Anna-Karin Hjalmarsson, fr.o.m. 1998-12-01 t.o.m. 2000-06-01
Sekreterare : Patrik Olofsson, fr.o.m. 1999-04-15 t.o.m. 2000-06-01
Sekreterare : Lena Sandström, fr.o.m. 2000-04-01 t.o.m. 2000-06-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:23 Förslag till svensk klimatstrategi [ pdf |Paragraftecken ]
Miljömålskommittén (M 1998:07) [ Avslutad 2000 ] [ Expert ]
Miljömålskommittén (M 1998:07)
Departement : Miljödepartementet
Status : Avslutad 2000
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-05-28
Direktiv för kommittén, se dir. 1998:45.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2000:52 Framtidens miljö - allas vårt ansvar
Medverkande :
Ordförande : Jan Bergqvist, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-06-09 t.o.m. 2000-06-30
Ledamot : Rolf Annerberg, generaldirektör, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 1999-09-30
Ledamot : Annika Bladh, läkare, fr.o.m. 1999-02-22 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Sinikka Bohlin, fr.o.m. 1999-11-22 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Marithe Eriksson, miljö- och hälsoskyddsinspektör, t.o.m. 1999-02-21
Ledamot : Magdalena Fransson, förbundsordförande, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 1999-10-06
Ledamot : Göte Jonsson, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Harald Nordlund, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Mats Olsson, fr.o.m. 1999-11-22 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Nina Rehnqvist, fr.o.m. 1999-11-22 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Åsa Stenberg, f.d. led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Malin Svensson, förbundsordförande, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Karin Svensson Smith, led. av riksdagen, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Maria Wetterstrand, studerande, fr.o.m. 1998-12-18 t.o.m. 2000-06-09
Ledamot : Kerstin Wigsell, generaldirektör, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 1999-11-22
Sakkunniga : Lena Gefert, inköpschef, fr.o.m. 1999-02-22 t.o.m. 1999-02-21
Expert : Lars Amréus, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Bengt Arwidsson, departementsråd, fr.o.m. 1999-10-25 t.o.m. 2000-06-30
Expert : Ulrika Askling, departementssekreterare, fr.o.m. 2000-02-07 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Svante Axelsson, miljöekonom, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Ulf Berkelöv, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Gunilla Blomquist, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 1999-01-10
Expert : Göran Boberg, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-03-18 t.o.m. 1999-10-06
Expert : Anna Bohman, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-03-18 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Olle Edhag, överdirektör, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Niclas Falkendal, kammarrättsassessor, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 1999-11-29
Expert : Cecilia Fegler, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Anders Holmgren, departementsråd, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Stefan Karlsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Erik Kiesow, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 1999-03-17
Expert : Christina Lindbäck, departementsråd, fr.o.m. 1999-01-11 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Eva Lindholm, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-02-07
Expert : Björn Nilsson, departementssekreterare, fr.o.m. 1999-10-07 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Sven Nyberg, ombudsman, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Inger Strömdahl, miljörådgivare, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Eva Törnelöf, direktör, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Expert : Peter Wenster, geolog, fr.o.m. 1998-11-17 t.o.m. 2000-06-09
Huvudsekreterare : Jon Kahn, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 2000-06-30
Sekreterare : Anders Bengtsson, fr.o.m. 1999-10-18 t.o.m. 2000-05-21
Sekreterare : Erika Budh, fr.o.m. 1999-02-03 t.o.m. 2000-07-31
Sekreterare : Erika Gustafsson, fr.o.m. 2000-01-27 t.o.m. 2000-05-31
Sekreterare : Thomas Levander, fr.o.m. 1998-12-15 t.o.m. 2000-06-30
Sekreterare : Anita Linell, fr.o.m. 1998-11-01 t.o.m. 2000-07-31
Sekreterare : Thomas Nilsson, fr.o.m. 1999-02-15 t.o.m. 2000-07-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2000:52 Framtidens miljö – allas vårt ansvar [ pdf |Paragraftecken ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman