Hem: Teman: Offentliga utredningar:

Medverkande i utredning : Annica Lindahl

Sök kontaktuppgifter till Annica Lindahl på :

eniro.se | hitta.se | merinfo.se | mrkoll.se | ratsit.se

Sören Öman har troligen inte kontaktuppgifter till personen.

Gå direkt till :

:
Exempel : Prop. 1975/76:105 | Prop. 1923:12 | Bet. 2008/09:UbU19 | SOU 1993:32.
Finns inte förarbetet, kommer du till startsidan för att söka förarbeten.

Förarbeten till :

SFS :

Sök andra medverkande i offentliga utredningar :

Medverkande i utredning : Annica Lindahl

Observera att flera personer kan ha samma namn och att stavningen av namnet kanske inte är helt perfekt.
Sören Öman har förmodligen inte medverkat i utredning med personen, men väl med många andra. » Medverkande i utredningar med Sören Öman

Utredningar som Annica Lindahl medverkat i ( 2 st. ):

LångEn-utredningen (N 2002:07) [ Avslutad 2003 ] [ Sekreterare ]
LångEn-utredningen (N 2002:07)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 2003
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 2001-12-06
Direktiv för utredningen, se dir. 2001:122, dir. 2002:169 och dir. 2003:64
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 2003:80 EFUO - en del i omsättningen av energisystemet
Medverkande :
Särskild utredare : Peter Nygårds, fr.o.m. 2002-04-29 t.o.m. 2003-09-03
Expert : Josephine Bahr, avdelningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Eva Bergius, miljöchef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lars Bergman, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Karima Björk, regionchef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Birgit Bodlund, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Gullvi Borgström, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Gunnel Dreborg, vice avdelningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Harry Frank, verkst. direktör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Hedvig Froste, vdelningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lars Guldbrand, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Harald Haegermark, direktör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Conny Hägg, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Mats Johnsson, ämnesråd, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Arne Kaijser, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Bengt Kasemo, professor, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Irene Kolare, kanslichef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Birgitta Lindblad, forskningschef, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lotta Medelius-Bredhe, kansliråd, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Christopher Onajin, departementssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Mikael Rantil, forskningssekreterare, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Jane Summerton, docent, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Lars Tegnér, utvecklingsdirektör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Elisabeth Tehler, förste forskningsadministratör, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Expert : Stephen Wallman, tekn. lic., Advisor Bil Sweden, fr.o.m. 2003-02-17 t.o.m. 2003-09-02
Sekreterare : Anna Bergek, fr.o.m. 2002-07-09 t.o.m. 2003-09-01
Sekreterare : Svante Eriksson, fr.o.m. 2002-08-01 t.o.m. 2003-09-12
Sekreterare : Annica Lindahl, fr.o.m. 2002-07-08 t.o.m. 2003-05-31
Sekreterare : Paul Westin, fr.o.m. 2002-09-01 t.o.m. 2003-09-01
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkande av utredningen ( SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 2003:80 EFUD – en del i omställningen av energisystemet [ pdf |Paragraftecken ]
LEKO-utredningen (N 1998:03) [ Avslutad 1999 ] [ Bitr. sekreterare ]
"LEKO-utredningen" (N 1998:03)
Departement : Näringsdepartementet
Status : Avslutad 1999
Tillkallade enligt regeringens bemyndigande : 1998-05-20
Direktiv för utredningen : se dir. 1998:37, dir. 1998:82 och dir. 1999:19.
Uppdraget är därmed slutfört.
Utredningen har avgett :
SOU 1999:44 Öppen elmarknad
SOU 1999:95 Småskalig elproduktion samt mätning och debitering av elförbrukning
Medverkande :
Särskild utredare : Lars Ljung, generaldirektör, fr.o.m. 1998-07-15 t.o.m. 1999-08-31
Sakkunnig : Anders Mattsson, ombudsman, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Sakkunnig : Carl Mattsson, civilingenjör, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Sakkunnig : Jan Samuelsson, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1998-12-31
Sakkunniga : Ulf Sävström, regionchef, fr.o.m. 1999-01-01 t.o.m. 1999-08-31
Sakkunnig : Thorstein Watne, civilingenjör, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Sakkunnig : Karin Widegren, departementssekreterare, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Stig-Arne Ankner, bitr. avdelningschef, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Annelie Gabrielsson, civilingenjör, fr.o.m. 1999-01-19 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Lars-Erik Hyltefors, t.f. enhetschef, fr.o.m. 1999-07-01 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Olle Högrell, jurist, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1998-12-31
Expert : Sylvia Lindell, byrådirektör, fr.o.m. 1998-10-28 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Bertil Persson, chefsjurist, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Christer Söderberg, verkst. direktör, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1999-08-31
Expert : Carin Wahren, byrådirektör, fr.o.m. 1998-09-30 t.o.m. 1998-10-27
Expert : Andreas Zsiga, departementssekreterare, t.o.m. 1999-02-28
Sekreterare : Svante Eriksson, avdelningsdirektör, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 1999-09-03
Bitr. sekreterare : Annica Lindahl, civilekonom, fr.o.m. 1998-09-01 t.o.m. 1999-08-31
Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Sören Öman har inte medverkat i denna utredning, men väl i många andra. » Utredningar med Sören Öman

Betänkanden av utredningen ( 2 st. SOU ) :

Omslaget till betänkandet
SOU 1999:44 Öppen elmarknad [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]
Omslaget till betänkandet
SOU 1999:95 Småskalig elproduktion samt mätning och debitering av elförbrukning [ pdf |Paragraftecken|Ikon för riksdagen ]

Källa : Sveriges riksdag / Regeringskansliets rättsdatabaser

Senast uppdaterad 2020-01-22 av Sören Öman